[Wyposazenie] - Skrzynka w klatkach szynszylowkach

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

[Wyposazenie] - Skrzynka w klatkach szynszylowkach

Post autor: Elbereth »

Kupiłam (wreszcie... ;) ) nową klatkę dla moich szczurzyc. Taką dla szynszyli. Tam w środku jest taka skrzyneczka... Na początku myślałam, że to domek, ale potem dokładniej to obejrzałam i nie ma żadnej dziury. Górna ściana skrzyneczki to taka deseczka, której koniec wystaje między prętami klatki, tak, że mogę tą deseczkę wysunąć (wtedy skrzyneczka jest otwarta i szczury mogą włazić do środka), albo wsunąć (wtedy skrzyneczka jest zamknięta i szczury albo nie mają dostępu do jej wnętrza, albo są w niej uwięzone). Tak się zastanawiam, co to jest, bo przecież domek powinien być stale dostępny (chyba że szynszylarze mają jakieś zwyczaje, żeby zamykać swojej szynszyli domek, albo więzić ją w środku :twisted: ). No to co to jest :drap: ???

Acha, jeszcze drugie pytanie. Obojętnie, do czego służy to coś (moja mama wymyśliła, że tgo trumienka, która się przyda, jak mieszkaniec klatki przejdzie na Drugą Stronę Tęczy :aniolek: ), to i tak chcę to przerobić na domek. Mam taki pomysł, żeby z boku tej skrzyneczki wywiercić dziurę, którędy szczury by właziły i wyłaziły. Jakiej powinna być średnicy ta dziura (moje szczury, nie dość, że samiczki, to są w dodatku bardzo mikre :| , ważą tak gdzieś 230 - 240 g / sztuka)?
Ostatnio zmieniony czw lip 27, 2006 7:43 pm przez Elbereth, łącznie zmieniany 1 raz.
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
Viss
Posty: 928
Rejestracja: sob maja 06, 2006 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa Grochów

[Wyposazenie] - Skrzynka w klatkach szynszylowkach

Post autor: Viss »

Mnie sie wydaje, ze to moze byc toaleta :smile:
Co do otworu to na szerokosc jakies 6-7cm a na wysokosc 7-8cm calkiem wystarcza. Ja tez mam samiczki i wycinam im otwory w kartonowych domkach i wydaje mi sie ze takie wymiary starczaja.
Ostatnio zmieniony śr lip 26, 2006 11:22 pm przez Viss, łącznie zmieniany 1 raz.
I am not from your tribe.
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

[Wyposazenie] - Skrzynka w klatkach szynszylowkach

Post autor: Elbereth »

Jeśli szynszyla miałaby się tam załatwiać, to raczej nie. Ta skrzyneczka jest z drewna.

Ale jeśli chodzi Ci o pojemnik, gdzie wsypuje się taki specjalny piasek i szynszyla się w nim tarza, to może być to 8) .
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
Viss
Posty: 928
Rejestracja: sob maja 06, 2006 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa Grochów

[Wyposazenie] - Skrzynka w klatkach szynszylowkach

Post autor: Viss »

Hmmm, faktycznie, to moze byc tarzalnik ;) Zapomnialam, ze one tego potrzebuja. Moze taka szynszyle wklada sie do pojemnika, potrzasa i jest wytarzana :khihi:
I am not from your tribe.
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

[Wyposazenie] - Skrzynka w klatkach szynszylowkach

Post autor: Layla »

Szynszyle kąpią się w specjalnym piasku, to na pewno służy do tego :)
Obrazek
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Wyposazenie] - Skrzynka w klatkach szynszylowkach

Post autor: ESTI »

Ta skrzynka to pasenik, w ktorym szynszyle kapia sie w piasku. ;)

Ja z tego zrobilam domek, mozna tak jak piszesz, wywiercic dziurke, lub nawet dwie i masz housik jak sie patrzy. :D
Obrazek
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

[Wyposazenie] - Skrzynka w klatkach szynszylowkach

Post autor: Elbereth »

Na razie odsunęłam im tą deseczkę z góry, już tam wszystkie powłaziły 8) .
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”