[Wyposażenie] Poidełko - jaka pojemność na ile szczurów?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

[Wyposażenie] Poidełko - jaka pojemność na ile szczurów?

Post autor: Agata »

Ostatnio musiałam kupić nowe poidełko dla moich maluchów (OT już w poniedziałek będą u mnie :)) i właśnie stąd ten temat.

Interesuje mnie, jakie (jakiej pojemności) mace poidełka i ile szczurów z nich korzysta?

U mnie to będzie wyglądało tak:
:arrow: 2 szczury - jedne poidło - 150ml

Prosiłabym Was, żebyście wpisywali się w ten sposób jak ja, oczywiście będę wdzięczna za wszelkie komentarze, ale proszę, żeby ostateczna odpowiedź na pytanie zawarte w temacie wyglądała tak: :arrow: ile szczurów - ile poideł - jaka pojemność
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

[Wyposażenie] Poidełko - jaka pojemność na ile szczurów?

Post autor: mataforgana »

u mnie są 2 stada, jedno 2 szczurowe, drugie 4 szczurowe

na każde stado jedno poidło o poj. 130ml

nie zastanawiałam się nigdy, szczerze mówiąc, jakie poidło na ile szczurów...
moje po prostu zawsze mają dostęp do wody. kiedy jest chłodno, często nie wypijają nawet całego poidła na dobę.

co mi się rzuciło w oczy - w okresie wysokich temperatur miałam w domu gościnnie chłopaków, więc stado panów tworzyło 5 szczurów.
i oni, w 5, wypijali mniej wody niż 4 dziewczyny. dziewczynki naprawdę piją dużo więcej - może to też kwestia wieku? wszystkie 4 mają już swoje lata...
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
Asiulka
Posty: 133
Rejestracja: czw maja 04, 2006 12:54 pm
Kontakt:

[Wyposażenie] Poidełko - jaka pojemność na ile szczurów?

Post autor: Asiulka »

:arrow: 3 szczury - jedno poidło - 600ml

Kupiłam bo stare nadgryzły (nie było umieszczone w, tylko na zewnątrz klatki). Starczyłoby pewnie na tydzień, ale wode i tak wymieniam co 2 dni ;]
Awatar użytkownika
Zirrael
Posty: 1347
Rejestracja: wt paź 04, 2005 1:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Wyposażenie] Poidełko - jaka pojemność na ile szczurów?

Post autor: Zirrael »

:arrow: 8 samców - jedno poidło - 600 ml (w czasie upałów schodzi w 1 dobę)
:arrow: 7 samic - jedno poidło - 600 ml (w czasie upałów schodzi w 1 dobę)
:arrow: 3 samice 1 kastrat - 1 poidło - 450 ml
generalnie nie lubię używać poideł mniejszych niż 250 ml, wolę aby z poidła schodziło nawet mało wody na dobę (oczywiście woda jest zmieniana codziennie), niż żeby w momencie gdy mnie nie ma w domu jej zabrakło (to taka moja prywatna paranoja)
Obrazek
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

[Wyposażenie] Poidełko - jaka pojemność na ile szczurów?

Post autor: mataforgana »

my na sytuacje, w ktorych nie ma mnie w domu i wody mogłoby zabraknąć mamy poidła awaryjne, 2 sztuki, również po 150ml.

niebawem planuje zakup nowych poideł i raczej sie skuszę na większe, stare zaczynają kapać :?
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
nefretete
Posty: 244
Rejestracja: śr lip 05, 2006 9:33 pm

[Wyposażenie] Poidełko - jaka pojemność na ile szczurów?

Post autor: nefretete »

u mnie :
:arrow: 2 szczury-jedno poidło- 150ml
myslę, że takie poidlo na 2 dwa ogony wystarczy, a czasami chlopaki dostają herbatkę w poidle 100ml . wodę wymieniam co 2 dni, czasem częściej jak szczurki wypiją :oczko2:
nefretete
Venio
Posty: 152
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 9:01 pm
Kontakt:

[Wyposażenie] Poidełko - jaka pojemność na ile szczurów?

Post autor: Venio »

ja mam 3 samce -> 2 poidła (500ml i 150ml) - z tego to drugie mniejsze daje im w upały kiedy wiecej piją bo czasami jest taki tłok przy poidle ze ledwo sie mieszcza na pięterku razem :D
Obrazek
[*] Psychol
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[Wyposażenie] Poidełko - jaka pojemność na ile szczurów?

Post autor: Ewqa »

bo czasami jest taki tłok przy poidle ze ledwo sie mieszcza na pięterku razem :D
Pewnie dlatego że muszą robić dokładnie to samo w tej samej chwili ;)

Moja trójka ma 200ml i czasami wypijąja albo wylewają połowę w ciągu dnia. Drugie starsze poidełko 50 ml jest np. na Vibovit, soki albo wode z miodem.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Awatar użytkownika
Mona i Kuba
Posty: 200
Rejestracja: sob cze 25, 2005 7:10 am
Lokalizacja: Poznań

[Wyposażenie] Poidełko - jaka pojemność na ile szczurów?

Post autor: Mona i Kuba »

Wcześniej mieliśmy 150ml na nasze 2 dziewuszki. Niestety nie wytrzymało próby czasu. Potem zaopatrzyliśmy się w 100ml poidło firmy Fento - odradzam. A dzień później mieliśmy już 75ml z Ferplasta - i to uważam za bardzo dobrą inwestycję.

Pierwsze poidło wydawało się nam za duże na dwójke szczurków. Teraz to mniejsze mobilizuje, żeby nie zapomnieć o wymianie wody :) Poza tym nasze ogonki nigdy dużo nie piły...
Teraz z nami: Zoe, Layla i Koja
Obrazek
Aniolki [']: Abi, Nevi i Lila
Venio
Posty: 152
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 9:01 pm
Kontakt:

[Wyposażenie] Poidełko - jaka pojemność na ile szczurów?

Post autor: Venio »

[quote="Ewqa"]Pewnie dlatego że muszą robić dokładnie to samo w tej samej chwili ;) [/quote]
omg to to jest normalne u szczurow ze robią to samo wszyscy w tej samej chwili? :D jezu ja myslałem ze tylko moje ogony są takie zwariowane :D jeden zaczyna pic to reszta sie budzi i tez przybiega i pije :D
Obrazek
[*] Psychol
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

[Wyposażenie] Poidełko - jaka pojemność na ile szczurów?

Post autor: Elbereth »

:strzlka: 2 małe samczyki - 50 ml
:strzlka: 4 dorosłe samiczki - 100 ml
:strzlka: 2 dorosłe samce - 150 ml

Wymieniam im wodę co drugi dzień, wtedy maluszki i dziewczyny mają już prawie wszystko wypite, a u Franza i Ferdinanda jest jeszcze tak 20 - 30 ml. Samczyki piją dużo więcej niż samiczki (a co za tym idzie, więcej sikają :zlosc: ).
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
Awatar użytkownika
guziczek
Posty: 51
Rejestracja: śr maja 03, 2006 2:14 pm
Lokalizacja: kraków

[Wyposażenie] Poidełko - jaka pojemność na ile szczurów?

Post autor: guziczek »

ja mam 100ml na dwie samiczki.

Moje wariaty piją na przemian przepychjąc się, albo obie na raz. ;)
zona
Posty: 941
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 6:39 am

[Wyposażenie] Poidełko - jaka pojemność na ile szczurów?

Post autor: zona »

:arrow: 2 samice, 1 kastrat - 2 poidła - 600ml + 75 ml

[quote="Zirrael"]generalnie nie lubię używać poideł mniejszych niż 250 ml, wolę aby z poidła schodziło nawet mało wody na dobę (oczywiście woda jest zmieniana codziennie), niż żeby w momencie gdy mnie nie ma w domu jej zabrakło (to taka moja prywatna paranoja)[/quote]
To ja mam oprócz tej paranoi jeszcze jedną - boję się, żeby się poidło nie zacięło, więc zawsze w klatce są dwa. Dodatkowo mam jeszcze trzecie tzw. "poidło zapasowe na czas wyjazdu" - też 600ml. Oba duże - Ferplast, małe - bezmarkowe (bo się marka już zatarła) :roll:
cherokee
Posty: 68
Rejestracja: pn lut 20, 2006 8:02 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Wyposażenie] Poidełko - jaka pojemność na ile szczurów?

Post autor: cherokee »

Nigdy sie nie zastanawialem jaka powinna byc pojemnosc poidelek dla szczurow. Sadze ze zasada powinna byc jedna i swieta: Zawsze, kazde zwierze powinno miec dostep do wody. Im wieksze poidelko i wiecej zrodel wody tym lepiej. Czesta wymiana i uzupelnianie. Moje ogony maja poidelko 75ml i miseczke z woda. Pija raz z tego a raz z tego, jak im sie podoba.
Pozdrawiam Sun
Awatar użytkownika
maggie
Posty: 223
Rejestracja: ndz lip 30, 2006 9:43 am
Lokalizacja: pod Poznaniem

[Wyposażenie] Poidełko - jaka pojemność na ile szczurów?

Post autor: maggie »

:arrow: dwie samice-jendo poidełko-100 ml+ miseczka
Zgadzam się z tym że nie ważne jest jaki poidło jest duże-ważne jest żeby zawsze miało dostęp do świeżej wody. Ja dałam moim pociechom jeszcze przyczepioną miseczkę z wodą.
Obrazek
Od lewej:Maggie['],Pestka['],Mela['],Kropka :)
Maggie[']-moje słońce ;( (20.07.07r.)
Pestka[']-moje serduszko ;( (29.04.08r.)
Mela[']-moja siostra (10.12.08r.)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”