[Wyposażenie] Kapiące poidło

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
p-a-w-e-l
Posty: 18
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 10:55 pm

[Wyposażenie] Kapiące poidło

Post autor: p-a-w-e-l »

Dzięki za radę! Już zamówiłem takie poidełko w sklepie internetowym :D !
Pozdrawiam serdecznie!
Paweł
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[Wyposażenie] Kapiące poidło

Post autor: Mycha »

Może są dziurawe? Jak wyczaicie dziurę to można zakleić woskiem ze świecy woskowej ;)
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
LiNkA
Posty: 172
Rejestracja: pt sty 06, 2006 4:21 pm
Kontakt:

[Wyposażenie] Kapiące poidło

Post autor: LiNkA »

Hmm jak na razie moje laski mają normalne szklane poidełko ktore sprawdza się znakomicie oprócz tego ze dziewczynki rosną i staje im się po prostu za małe... :|

Mam pytanko czy ktoś ma moze Poidło Sippy Ferplast bo niedługo będe w posiadaniu takiej oto rzeczy i prosiłabym o wszelkie relacje;)
Pozdrawiam
Moja:
Pipi ur.17.12.05r. a ze mną od 17 stycznia :)
Mojej siostry:
Pixi ur. ok 11.12.05r. z nami od 28.01.06r :)
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Wyposażenie] Kapiące poidło

Post autor: limba »

LiNkA, ja mam, i lezy na polce :roll: . Zaden z moich smrodow nie chcial z niego pic, ale tez za bardzo ich nie przymuszalam.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
zona
Posty: 941
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 6:39 am

[Wyposażenie] Kapiące poidło

Post autor: zona »

[quote="LiNkA"]Mam pytanko czy ktoś ma moze Poidło Sippy Ferplast bo niedługo będe w posiadaniu takiej oto rzeczy i prosiłabym o wszelkie relacje;) [/quote]

Ja mam dwa (po 600 ml). Normalne poidełka, tylko lepiej się je przykręca. Nie wiem dlaczego, ale moje szczury wolą pić ze zwykłego poidełka kulkowego :roll: (Zamontowałam im w klatce właśnie jedno Sippy 600 ml i jedno "bezmarkowe" - 75 ml)
Ostatnio zmieniony śr paź 04, 2006 5:01 pm przez zona, łącznie zmieniany 1 raz.
Szałas
Posty: 880
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 11:28 am

[Wyposażenie] Kapiące poidło

Post autor: Szałas »

oj, ja tez mam problemy z psuciem sie poideł :( do tego moje łobuzy uwielbiają je obgryzać...wrrrrr
" nie jestem oswojonym szczurem"
"Piotruś Pan nie żyje...Peter Pan is dead"
pixxa
Posty: 321
Rejestracja: śr sie 25, 2004 6:47 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[Wyposażenie] Kapiące poidło

Post autor: pixxa »

kiedys kupilam takie ladne poidelko to przegryzly w ciagu 5 min.. teraz mam te zwykle i zero zainteresowanie w przegryzaniu :jezor2:
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

[Wyposażenie] Kapiące poidło

Post autor: Azi »

A ja coś doradzę:
-przede wszystkim nalewać do pełna, to naprawdę pomaga.
-jeżeli używacie wody mineralnej, to tu może być problem. Staropolanka niegazowana nie nadaje się w żadnej mierze - buzuje naturalny CO2 i sprawia to, że sama wypływa, możliwe też, że jest tak z innymi wodami niegazowanymi, nie wiem, sprawdzałam na kilku i już nie pamietam które buzują, a które nie, tylko ta staropolanka mi się przypomniała, bo istna fontanna się z poidła zrobiła
-bardzo ważną rzeczą jest kamień zbierający sie w rurce po wewnętrznej stronie, jeżeli nazbiera się go za dużo, to osadza sie jedynie na dole rurki i sprawia, że kulka z jednej strony jest trochę podważona, a co za tym idzie - kapie. Kamień bardzo łatwo zeskrobać, a wśrodku rurkę mozna wyczyścić np. pałeczką do uszu. Moim zdaniem wymiana rurki (odwrócenie) skutkuje dlatego własnie, że ta wadliwa końcówka z osadzonym kamieniem zostaje zastąpiona przez nową, dobrą. ja stosuję ten sposób od lat i działa bardzo dobrze, chociaż ostatnio mają to poidło z uszczelką wyciszającą i muszę przyznać, że w nim osadza się mniej kamienia.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Wyposażenie] Kapiące poidło

Post autor: limba »

Ja uzywam ferplastu poidel (nie sippy) i jestem z nich zadowolona bardzo. Firmy Trixie kapalo (sztuk 4 zostalo przegryzione), bilba (czy jak to sie zwie) tez kapalo. Sippy (ferplastu) nie zyskalo uznani. Ale Ferplastowe, "zwykle", z plastkowymi 'lapkami' do zaczepiania to u mnie strzal w dyche.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
LiNkA
Posty: 172
Rejestracja: pt sty 06, 2006 4:21 pm
Kontakt:

[Wyposażenie] Kapiące poidło

Post autor: LiNkA »

Od przedwczoraj jestem posiadaczką takiego Sippy i moje szczurki wiedzą gdzie pić ale chyba ich języczki mają za mało siły zeby tego metalowego "dzyndzęlka" przesunąc na tyle aby woda z niego wyleciała... mam nadzieje ze sie nauczą z niego pić... a jak nie bedzie tzreba pomyślic nad innym poidełkiem... :|
Moja:
Pipi ur.17.12.05r. a ze mną od 17 stycznia :)
Mojej siostry:
Pixi ur. ok 11.12.05r. z nami od 28.01.06r :)
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[Wyposażenie] Kapiące poidło

Post autor: Ewqa »

Kiedyś kupiłam kapiące poidło i z tego co wiem raczej nic zrobic sie nie da. Poniewaz miałam paragon a mam prawo w ciągu 5 dni wymienić zakupiony wadliwy towar na nowy, więc poszłam do sklepu i wymieniłam poidełko na nowe...... tez kapiące. Po tym drugim razie sprzedawca zgodził się na zwrot pieniędzy a poidła wszystkie poszły do reklamacji.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
pixxa
Posty: 321
Rejestracja: śr sie 25, 2004 6:47 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[Wyposażenie] Kapiące poidło

Post autor: pixxa »

co do wody ja polecam zywiec zdroj, z taka kobieta z dzieckiem na obrazku 8)
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

[Wyposażenie] Kapiące poidło

Post autor: falka »

Jest jeszcze jedna możliwość o której nikt nie wspomniał - ta część poidełka, na którą nakręca się zakrętkę z rurką może być niedokładnie oszlifowana i wtedy po zakręceniu nie styka się dokładnie z uszczelką i kapie. Wystarczy wziąć pilniczek i oszlifować końcówkę tego jakby gwintu platikowego. Może ja zrobię zdjęcia żeby zobrazować, bo chyba nie umiem tego opisać...

Obrazek

Obrazek

Ja właśnie miałam takie problem z poidełkiem ze zdjęcia i już działa super :)
Ostatnio zmieniony ndz paź 08, 2006 2:34 pm przez falka, łącznie zmieniany 1 raz.
Kropka
Posty: 82
Rejestracja: pn paź 18, 2010 7:12 pm

Re: [Wyposażenie] Kapiące poidło

Post autor: Kropka »

Kupiliśmy podło RESTER HIT 250 największe jaie było. zalaliśmy je na noc do połowy. rano powódź w klatce :( a połowa to 150 ml wiec raczej spory nacisk na kuleczkę... teraz zalałem do pełna i testuję, ale jestem zły:/
Awatar użytkownika
Lusia
Posty: 363
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 9:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Wyposażenie] Kapiące poidło

Post autor: Lusia »

Kropka pisze:Kupiliśmy podło RESTER HIT 250 największe jaie było. zalaliśmy je na noc do połowy. rano powódź w klatce :( a połowa to 150 ml wiec raczej spory nacisk na kuleczkę... teraz zalałem do pełna i testuję, ale jestem zły:/
moze jest jakieś wadliwe, tez mam takie i jest napełnione do pełna i nic nie wycieka.
moze kuleczka nie wraca na miejsce jak szczur z niego pije?
Klusek[*][/color][/b] Hasko[*][/color][/b] Lusiek[*][/color][/b] Shogun[*][/color][/b]
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”