[Inne] - plac zabaw

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ania234
Posty: 219
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 6:24 pm

[Inne] - plac zabaw

Post autor: ania234 »

Szukałam ale może źle .
Jestem troszke ciekawa jak zrobić plac zabaw dla szczurcia (poza klatką oczywiście).
Mam pomyśł ale nie wiem czy to nie za mało?Więc może moge (i to wystarczy)na łużku położyć koc i napewn coś jeszcze ale co.
Jeżeli temat był to sorki wielkie.Ale jak mówiłam na początku to szukałam ale moze źle.A jeżeli temat będzie do zamkniecia to prosze o wskazanie tematów w których to było.
Ostatnio zmieniony śr sty 10, 2007 1:27 am przez ania234, łącznie zmieniany 1 raz.
Ze mną Wiki i Sensi
W serduszku Dżeki i Lili :*
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

[Inne] - plac zabaw

Post autor: Ratata »

Nie wiem, czy temat już taki był, ale jeżeli dasz im do zabawy koc(szczególnie jeżeli go po prostu położysz, a nie naciągniesz i poupychasz po brzegach), to szybko się z nim pożegnasz :sad3:
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
ania234
Posty: 219
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 6:24 pm

[Inne] - plac zabaw

Post autor: ania234 »

ale mi chodzi żeby np zrobić tunel z poduszek i położyć jakoś naciagnoć koc żeby pod nim chodziły???? :drap: hyyyy
Ze mną Wiki i Sensi
W serduszku Dżeki i Lili :*
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

[Inne] - plac zabaw

Post autor: Ratata »

Lepiej tunel z kartonów. W końcu poduszki tak fajnie się gryzie :zlosc:
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
ania234
Posty: 219
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 6:24 pm

[Inne] - plac zabaw

Post autor: ania234 »

ojezujezu no to z karonu i co jeszcze do tego hyyy
może bys powiedziala??????????????? :?
Ze mną Wiki i Sensi
W serduszku Dżeki i Lili :*
Awatar użytkownika
xTVRx
Posty: 81
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 11:18 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

[Inne] - plac zabaw

Post autor: xTVRx »

ja mam porozwieszane na szafkach linki, po których szczury sobie wchodzą, mam też kilka szmatek w kącie, w których lubią sobie grzebać, wyszukiwać smakołyki. teraz jak sa dwie panienki, to same sobie dają zabawę xD
a... i jeszcze jedno... kawałek szmatki i na końcu koralik... szczury biegają za tym jak koty za papierkiem na nitce..
Michał a.k.a. xTVRx
Piercing, Dreadlocks & Bamboo Jewellery - since 1998
www.xtvrx.com | www.wikipedia.modyfikacje-ciala.pl
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[Inne] - plac zabaw

Post autor: krwiopij »

Najlepszą zabawką dla szczurka jest drugi szczurek. Pojedynczy zwierzak na żadnym placu zabaw bawić się nie będzie, bo to żadna frajda. Prawdziwa radocha to powalczyć z kimś na niby, pobawić się w ganianego i chowanego - a do tego trzeba już drugiego szczura. Plac zabaw wtedy też się przydaje. Szmatki, tekturowe pudła z powycinanymi otworami, tunele, drabinki. Pomysłów są tysiące. Kilka możesz znaleźć na przykład tutaj: http://www.dapper.com.au/toys.htm :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Ratata
Posty: 397
Rejestracja: pn lip 10, 2006 9:35 am
Kontakt:

[Inne] - plac zabaw

Post autor: Ratata »

Mogę powiedzieć... jeszcze na przykład zgnieciona w kulę kartka papieru ze smakołykami zawiniętymi w środku. Jeżeli możesz się z nimi bawić na twardej powierzchni(stół, podłoga) spróbuj dać im małe piłeczki, szklane kulki albo coś innego, co się toczy, niektóre szczury lubią za tym gonić ;) Nutella na przykład turla moje błyszczyki do ust :twisted:
GMR || GMC || Szczurza ortoreksja
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[Inne] - plac zabaw

Post autor: krwiopij »

Ptasie pióro - na to szczury polują najchętniej. Polecam. :lol:
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Inne] - plac zabaw

Post autor: Lulu »

[quote="krwiopijka"]Najlepszą zabawką dla szczurka jest drugi szczurek. Pojedynczy zwierzak na żadnym placu zabaw bawić się nie będzie, bo to żadna frajda. [/quote]

oj, prawda...

Nasze szczury mialy plac zabaw. Byly to nieuzywane male klatki (dwie polaczone rura), a w srodku to samo co w zwyklej klatce czyli hamaki, koszyki itp. Klatki mialy wymontowane drzwiczki. Poza tym rury, rury i jeszcze raz rury! Rury to to co nasze szczury lubia najbardziej :flex:
I ogoniaste chetnie spedzaly czas w tym co im tam urzadzilam... jednak przy przemeblowaniu trzeba bylo to zdemontowac...

Ale tak naprawde dla naszych szczurow cale mieszkanie to plac zabaw. Mozna sie przeciskac pod szafkami, wspinac na lozko (a lozko na antresoli, wiec troche tego wspinania jest), wskakiwac na fotele itp. Mamy tez drewniana ozdobna krate (z teatru)... lubia ja :hyhy:
Seidhe
Posty: 41
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 11:06 pm
Kontakt:

[Inne] - plac zabaw

Post autor: Seidhe »

nasza Bona ma plac zabaw:) ma duża klatke z domkiem na dole i małym na górze(to taki dla chomika, miał być tymczasowy,ale sobie go wybrała i nie mamy serca go jej zabrać:)) ma w klatce też rurke(taka do przełażenia).drzwi klatki sa otwarte i położona jest na nich tuba (taka do przenoszenia brytolu,około metrowa)..jej koniec włożony jest w pudełko po czteropaku carlsberga. były dwa otwory do przenoszenia z których bona zrobiła sobie okienka.z drugiej strony jest dziurka w ktra włożyliśmy rolki po papierze łączac pudełko z drugim na którym położone jest jeszcze jedno. tamte dwa połączone sa schodkami.kiedyś porobie zdjęcia to wyśle:) ponieważ klatka Bony stoi na półce na książki planujemy dokupić jeszcze jedna klatke, zasiać w niej np trawke(sa takie specjalne) połączyć obie (ta nowa bedzie stała półke wyżej). to sa tymczasowe plany, podejrzewam,że Łukasz złota rączka wymyśli jeszcze coś innego:)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

[Inne] - plac zabaw

Post autor: Nina »

[quote="Ratata"]Mogę powiedzieć... jeszcze na przykład zgnieciona w kulę kartka papieru ze smakołykami zawiniętymi w środku. Jeżeli możesz się z nimi bawić na twardej powierzchni(stół, podłoga) spróbuj dać im małe piłeczki, szklane kulki albo coś innego, co się toczy, niektóre szczury lubią za tym gonić ;) Nutella na przykład turla moje błyszczyki do ust :twisted:[/quote]
Mały kłębek wełny też jest dobry ;) Vanilla mi ostatnio ukradła taki większy od niej i latała za nim po pokoju jak kociak.
Moje ciurki placu zabaw nie mają, ostatnio wystarcza im rzucona na łóżko narzuta, poduszki, szafka wiklinowa z szufladami do których da sie wejsć i.... choinka
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Natalia_1222
Posty: 358
Rejestracja: pt maja 12, 2006 10:48 pm
Lokalizacja: Kraków

[Inne] - plac zabaw

Post autor: Natalia_1222 »

A co robią z choinką? :hihi: :twisted: .
Moje szczurki:
Luna [*]...
Bebe u Nisi.
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

[Inne] - plac zabaw

Post autor: Nina »

Wspinają sie po niej, dyndają na gałązkach i próbują dorwać słodycze (choinka zrobiona specjalnie dla mojej bratanicy) Ogólnie wygląda to super ale muszą być pod ścisłym nadzorem ba na choince są światełka (oczywiście wyłączone na czas zabawy) i żeby nie zżarły słodyczy
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

[Inne] - plac zabaw

Post autor: yss »

a co sądzicie o placu zabaw pod sufitem? w sensie taka szafka otwierana z siateczką?

w środku różne cuda, + drabinki tudziez rury, albo liny, żeby mogły się tam dostać? mam mieszkanie o wys. 3 metry i tereny podsufitowe są zupełnie nie wykorzystane :D a zmieściłoby się nieliche pudło [na tyle lekkie, żeby można było zdejmować...]. albo np dwa pudła obok siebie. mogłyby mieć np metr albo więcej szerokości, wysokości np 50 cm. wieszane na solidnych kołkach i uchwytach do wieszania mebli [gdyby spadło, musiałabym chyba pójść na pielgrzymkę dookoła świata :) ].
uprzedzam pytanie: do sufitu sięgam stojąc na krześle. :)

a na pomysł wpadła moja druga połówka :D

dobre byłoby takie coś umieszczone na szafie, niestety nie posiadamy szaf :/
ten się nie myli, kto nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”