[Akcesoria] - Domek z pilki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
victor-popeye
Posty: 10
Rejestracja: sob sty 24, 2004 6:35 pm

[Akcesoria] - Domek z pilki

Post autor: victor-popeye »

Mam pytanie?? czy gdy piłka jest zrobinoa z pianki i jest wielkosci normalnej piłki do nogi zrobie duza dziure taka ze szczur sobie moze spac czy DObry to pomysł i zawizac na guze ze wejsc moze
Ostatnio zmieniony pt lut 17, 2006 1:13 pm przez victor-popeye, łącznie zmieniany 1 raz.
.::::::[Pe]::::::.[SzCzeCiN].
..::[Nr gg 2229112]::.
...::[509269997]::.........
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[Akcesoria] - Domek z pilki

Post autor: Ania »

Pomysł, wydaje mi się lekko nie z tej ziemi a to chociażby dlatego, żę szczur może piłkę z takiej pianki zjeść, a to zdecydowanie mu nie wyjdzie na dobre, bo jakoś ciężko mi uwieżyć, że ta pianka będzie z 'naturalnych składników'
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
olka
Posty: 452
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 12:48 pm

[Akcesoria] - Domek z pilki

Post autor: olka »

Ja tez zdecydowanie polecam zrobienie domku z czegoś zdecydowanie mniej szkodliwego...Moje szczurasy uwielbiają domki z masy papierowej (przepis na szczurowej stronce) :D
Olka
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

[Akcesoria] - Domek z pilki

Post autor: lajla »

pomysl sie wydaje bardzo fajny:d no ale tworzywo odpada ale wiesz tak mi przyslo do glowy ze mozesz zrobic szkielet kuli z drutu i obszyc go materialem na dol dac papier wate trociny (do srodka) zeby lezacy szczur nie czul drutu:)
bo pomyls wiszacej kuli jest swietny :)) az sobie cos takiego zrobie :wink: :lol:
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

[Akcesoria] - Domek z pilki

Post autor: jokada »

tylko dobrze by było żeby drut z którego jest kula nie reagował ze szczurzymi siuśkami :roll:
(sporo szczurasów sika tam gdzie śpi :? , niestety)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

[Akcesoria] - Domek z pilki

Post autor: Mycha »

Mam takie samo zdanie na temat taj kulki jak poprzednicy.
A propos kuli...
W piwnicy znalazłam stary klosz od żyrandola- taka okrągła, chropowata kula z otworem żeby można go było wkręcić :) Jest bezbarwny, ale fakt, że jest chropowaty sprawia, że widać tylko cienie tego co jest w środk. Wyparzyłam i ustawiłam w klatce- domek No 1 :D Nawet ma większą tempetarurę w środku niż w pokoju :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

[Akcesoria] - Domek z pilki

Post autor: lajla »

ja tez mam takie klosze ale duze ale chyba sobie zorbie takie cos z drutu o jak juz mowialm pomysl jest supwe:)))
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: [Akcesoria] - Domek z pilki

Post autor: sssouzie »

odświeżam ;) . czy domek z piłki nożnej mógłby się sprawdzić? one są stosunkowo sztywne, utrzymałby się jako kula- tak mi się przynajmniej wydaje?
nie wiem natomiast, czy nie składa się ze szkodliwych dla szczuraków materiałów?
...czyż nie dobija się koni...?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Akcesoria] - Domek z pilki

Post autor: Paul_Julian »

sssouzie pisze:odświeżam ;) . czy domek z piłki nożnej mógłby się sprawdzić? one są stosunkowo sztywne, utrzymałby się jako kula- tak mi się przynajmniej wydaje?
nie wiem natomiast, czy nie składa się ze szkodliwych dla szczuraków materiałów?
Kiedyś piłka do nogi była z łatek skórkowych + flaczek gumowy w środku. Nie mam pojęcia , czy dzisiejsze piłki są ekologiczne. I nie sa sztywne . Jak spuscisz powietrze , to sie robi miękka :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: [Akcesoria] - Domek z pilki

Post autor: sssouzie »

no sflaczeje trochę to na pewno. ale też dosyć sztywna. a w każdym razie ja mam dosyć sztywną. te do siatkówki są miękksze wydaje mi się.

chyba do dziś są z łatek skórkowych.a w środku co jest, grom to wie.
dlatego się podpytuję, może ktoś kiedyś robił "sekcję" piłki :D
...czyż nie dobija się koni...?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Akcesoria] - Domek z pilki

Post autor: Paul_Julian »

U nas pies zrobił :D I były łatki ze skórek zszyte , a w srodku gumowy balon . Trochę bym sie obawiał, czy nie ma kleju :( Tamta piłka to był dobry PRL'owski wyrób :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: [Akcesoria] - Domek z pilki

Post autor: sssouzie »

hmm..a jakby :
1- zrobić dziurę, taką na jedną łatę (wejście)
2- obrócić piłkę na lewą stronę
3a- wyparzyć (klej powinien zejść chyba)
lub ewentualnie bez 3a-
3b- obszyć w środku grubym materiałem, stylem pikowanym, tak aby skraj materiału znajdował się na zewnątrz
?
tak mi to po głowie krąży.
a i wyparzona piłka usztywniłaby się dodatkowo
...czyż nie dobija się koni...?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Akcesoria] - Domek z pilki

Post autor: Paul_Julian »

sssouzie pisze:hmm..a jakby :
1- zrobić dziurę, taką na jedną łatę (wejście)
2- obrócić piłkę na lewą stronę
3a- wyparzyć (klej powinien zejść chyba)
lub ewentualnie bez 3a-
3b- obszyć w środku grubym materiałem, stylem pikowanym, tak aby skraj materiału znajdował się na zewnątrz
?
tak mi to po głowie krąży.
a i wyparzona piłka usztywniłaby się dodatkowo
Zawsze można spróbować ... Najwyzej wyskubiesz 2-3 łatki , jakby sie nie dało wywrócić . Jak masz piłkę nma zbyciu, to spróbuj :) To sie od razu dowiesz czy tam jest klej. Najlepsze by były takie piłki dla zwierząt, ale nie ma takich duzych (albo drogie) .Te dla zwierząt, to są z takiej nieszkodliwej gumy.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [Akcesoria] - Domek z pilki

Post autor: zalbi »

ja mialam domek z piłki. jeszcze za czasów Teusiowego dzieciństwa.

piłka była to gumowa, w dalmatyńczyki :D rozmiarami taka jak do nogi tylko była to piłka dziecięca.

przecięłam trochę, do srodka dałam jakieś szmatki, na górze zrobiłam cztery centymetrowe nacięcia i podwiesilam to pod pięterko za pomocą zacisków do kabli. nie pamiętam ile to wisiało, w każdym razie któregoś ranka pod pięterkiem zostały same opaski, piłka w nocy przerobiona została na wióry.

o kawałkach czerwonej, czarnej i białej gumy w szczurzych bobkach już nie wspomnę... ale wtedy nie przyszło mi do glowy, że mogą to zjeśc.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: [Akcesoria] - Domek z pilki

Post autor: sssouzie »

dalmatyńczyki ::) ah te stare czasy :)

chyba taka piłka naraża się tylko na pocięcie. bo wątpię, że by zjadły.(mówię to znając preferencje moich dziewczyn)
zalbi pisze:nie pamiętam ile to wisiało
i tu jest główny problem, chyba jak ze wszystkim czasochłonnym czy cenniejszym,
jeśli ma wytrzymać 2-4 dni, to nie warto.
ale wszystkiego trzeba spróbować, na "sucho" się nie dowiem.

jak znajdę piłkę ( a gdzieś ostatnio widziałam, tylko muszę sobie przypomnieć)
i zrobię domek, obiecuję zdać relację. (o fotograficzną oprawę też się postaramy ;) )
...czyż nie dobija się koni...?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”