RE: [Transporter] - Pokrowiec

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Słońce
Posty: 35
Rejestracja: pt lut 23, 2007 10:17 am

[Transporter] - Pokrowiec

Post autor: Słońce »

Witam. Wszędzie czytam, że jeśli niesiecie gdzieś szczurka w transporterku, to zazwyczaj wkładacie do niego trochę szmatek. Ja zwykle sypię im po prostu więcej trocin, bo zawsze wożę dwa więc śpią jeden na drugim i jest im ciepło. Ale zimą to nie wystarcza. W ferie uszyłam szczurkom pokrowiec na ich transporterek - z mojej starej, puchowej kurtki. ścinki pokrowca mają grubość ok. 1cm. Ponadto z góry zakrywany jest polarem, a potem takim nieprzemakalnym materiałem który to przypina się do przedniej ścianki za pomocą rzepu. Dodatkowo doszyłam rączkę od torby, można regulować jej długość. I wszystko szyte ręcznie, tu naprawdę nie trzeba wielkich zdolności.:D Zimą  taki pokrowiec jest niezastąpiony. Cieplutko w nim jest, a zakryte ścianki nie narażają szczurka na stres związany ze  zmieniającym się szybko krajobrazem, ludźmi... Kiedy wracam do domu pociągiem, w takim "opakowaniu" szczurki śpią lub harcują nie stresując się niczym. Polecam! :)



Tematcik zmieniony na bardziej czytelny.
limba81 mod
Ostatnio zmieniony wt mar 06, 2007 8:52 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Frankfurterka
Posty: 66
Rejestracja: pt mar 02, 2007 7:31 am

RE: Przydatna rzecz.

Post autor: Frankfurterka »

Słońce, a gdzie fotka? Chętnie bym obejrzała
*** Born to shop ***
Jorgi TD [']
Obecnie szczury: Koks i Killer
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Przydatna rzecz.

Post autor: yss »

a są dziury do oddychania, czy one tak harcują próbując złapać powietrze? :P
pomysł fajny, chociaż ja preferuję coś ciepłego raczej do środka, ewentualnie termoforek. :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Słońce
Posty: 35
Rejestracja: pt lut 23, 2007 10:17 am

RE: Przydatna rzecz.

Post autor: Słońce »

Frankfurterko, o fotkę się postaram, jak tylko dorwę aparat. :) powinnam zamieścić ją zakładając temat, wiem.
yss, dziurki do oddychania są. Po obu stronach. U mnie taki pokrowiec-nosidełko bardzo ułatwił życie i mi, i szczurkom. Chciałam się tym podzielić z innymi odwiedzającymi forum. Wiesz, nie jestem niestety sadystką... :P
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

RE: Przydatna rzecz.

Post autor: Nina »

Ja moje w transporterku nosze w torbie :) Niby jest cienka ale w środku jest ciepło i do tego mają duuużo trocin, szmatki, chusteczki i .....siebie nawzajem :) Ale takie "opakowanie" to fajny pomysł ;)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

RE: Przydatna rzecz.

Post autor: Elly »

Ja ostatnio jak wozilam moje panny do weta i bylo zimno, to transporter wkładałam do 'torby jamnika'. Wszystko obkładałam jeszcze ręcznikiem i do srodka wkladalam tez termofor. Mysle, ze to dobre rozwiązanie, chociaz taki bagaz jest dosc cięzki i duzy. Jak sie samochodem jedzie, to nie ma raczej problema :> :)
Ostatnio zmieniony wt mar 06, 2007 6:19 pm przez Elly, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Frankfurterka
Posty: 66
Rejestracja: pt mar 02, 2007 7:31 am

RE: [Transporter] - Pokrowiec

Post autor: Frankfurterka »

czekam na zdjecia, bo chętnie bym coś takiego zrobiła a nie mogę sobie tego zwizualizować
*** Born to shop ***
Jorgi TD [']
Obecnie szczury: Koks i Killer
Panna Nikt
Posty: 89
Rejestracja: wt paź 31, 2006 6:38 pm

RE: [Transporter] - Pokrowiec

Post autor: Panna Nikt »

A ja sie głupio zapytam. Czy szczurki sie w tym nie gotują?
"Oswoić" znaczy "stworzyć więzy".
Antoine de Saint-Exupéry 'Mały Książę'
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: [Transporter] - Pokrowiec

Post autor: limba »

fantastyczny pomysl :) fotki poprosimy..baaardzo :)
Ja tez przewoz szczurow w zimie, jeszcze nie daj Boze po operacji. No coz torba wyglada jak na wyjazd 14 dniowy.
Polarki, polarki w srodku, polar na zewnatrz...ocieplane wkladki do butow z regulacja temperatury (oplaca sie jezdzic na snowboardzie ;) ). Po operacji obowiazkowo termofor. A taki pokrowiec piekna rzecz... Slonce moze powinnas opatentowac :D
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: [Transporter] - Pokrowiec

Post autor: yss »

a gdyby wozić smrodki po prostu w pokrowcu?..
to jeszcze poprosimy o klimatyzowaną wersję na lato :D zimny termofor do środka? :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: [Transporter] - Pokrowiec

Post autor: limba »

yss...na upaly zimne oklady dla sportowcow... Prosto z zamrazarki. Swietnie sie sprawdzaja :)
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Słońce
Posty: 35
Rejestracja: pt lut 23, 2007 10:17 am

RE: [Transporter] - Pokrowiec

Post autor: Słońce »

Panno Nikt, szczurki się w tym nie gotują.
Słońce
Posty: 35
Rejestracja: pt lut 23, 2007 10:17 am

RE: [Transporter] - Pokrowiec

Post autor: Słońce »

yss, pokrowiec nie jest usztywniany więc trudno byłoby w nim szczurki nosić. Jest po prostu dopasowany do okrywania transporterka. Ale gdyby tak wmontować dno z tekturki to już byłby stabilniejszy. Mam już aparat, więc zaraz porobię zdjęcia i co ciekawsze zamieszczę w poście. Tzn. jeśli mi się uda, bo jak ostatnio chciałam załączyć zdjęcie, to się nie dało.
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

RE: [Transporter] - Pokrowiec

Post autor: Elly »

Skompresuj zdjecie w paincie (zapisz jeszcze raz jako jpg pod inną nazwą, zeby mniej 'wazylo') i zlinkuj na http://www.imageshack.us ;) Daj tutaj linka i na pewno wszystko bedzie si :D Ja tez jestem ciekawa jak to wygląda :]
Ostatnio zmieniony pn mar 12, 2007 3:58 pm przez Elly, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Słońce
Posty: 35
Rejestracja: pt lut 23, 2007 10:17 am

RE: [Transporter] - Pokrowiec

Post autor: Słońce »

[attachment=148][attachment=149]

I to właśnie ów pokrowiec. Nic nadzwyczajnego :) Przepraszam, że tak długo to trwało zanim zamieściłam zdjęcia. [attachment=150]
Ostatnio zmieniony wt mar 13, 2007 5:31 pm przez Słońce, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”