[Akcesoria] -coś do wspinaczki dla alpinisty

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
oster
Posty: 36
Rejestracja: pn sty 29, 2007 7:22 pm

[Akcesoria] -coś do wspinaczki dla alpinisty

Post autor: oster »

Mam taki problem... otóż posiadam szczura z duszą alpinisty, który jak tak dalej pójdzie wywoła u mnie nerwice. Powód?  Wypuszczam go i po minucie znajduję go na wysokości 2 metrów- wspinającego się po zasłonie, albo na najwyżeszj półce zrzucającego wszystko co się da... albo na kierownicy od roweru- kiedy czeka, aż go zdejmę, bo sam nie potrafi. I tu się pojawia pytanie, czy- zanim mój szczur zniszczy mi pół pokoju- macie jakieś pomysły na "przyrządy do wspinaczki" dla takiego stwora? Takie ,na których krzywdy by sobie nie zrobił, a miał zabawę. Pokój mam duży, więc taka "zabawka" nie musi być mała, ale osobiście mam jakoś mało pomysłów, a zwierz niedługo dojdzie po tej zasłonie do sufitu i nie wiem co wtedy :]
Ostatnio zmieniony pt mar 23, 2007 9:43 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mageda
Posty: 654
Rejestracja: sob mar 29, 2003 12:08 pm
Lokalizacja: Białystok/Zambrów

RE: "coś" do wspinaczki

Post autor: Mageda »

hmmm niezły alpinista z niego :)

Może jakieś konary...
Albo też zawiesić kawałek porządnego sznura i powiązać na nim supełki....
Lub zmontować samemu drabinkę ze sklejek i patyczków...
Zuzia i Filutka - w szczurzym raju ....
oster
Posty: 36
Rejestracja: pn sty 29, 2007 7:22 pm

RE: "coś" do wspinaczki

Post autor: oster »

no sznur już mam właśnie, tylko co to da? zasłona jest zdecydowanie bardziej fascynująca :mykrat: myślę nad jakąś większą konstrukcją ... ten sznurek musi GDZIEŚ prowadzić, żeby go zaciekawić :) miałam nadzieję, że ktoś już ma coś takiego i mogłabym zgapić :)
velisita
Posty: 21
Rejestracja: śr lut 14, 2007 8:53 pm

RE: [Akcesoria] - "coś" do wspinaczki

Post autor: velisita »

Wieksza konstrukcja mowisz? ;>

A moze cos takiego...
Metoda na stara zbieraczke chrustu z gwozdziami i mlotkiem ;D :

Idziesz do sadu badz innego zagajnika i zbierasz roznej wielkosci galezie (domyslnie takie, ktore wytrzymaja ciezar szczura) drzew lisciastych.
Suszysz konary ;)
Idziesz do hipermarketu budowlanego i zakupujesz:
1. Gwozdzie nie za male i nie za wielkie :D, mlotek (jesli takiego nie posiadasz) badz srubki i kołki rozporowe do tychze srobek (jesli posiadasz wiertarke) i haki (wieszaki do ubran sprzedawane na sztuki).
2. Siatke ocynkowana do wolier (o drobnych oczkach) - moze uda ci sie kupic na metry jesli nie to rolka 10 metrowa kosztuje okolo 40/50 zeta (a taka siatka zawsze moze sie przydac ;>)
3. Trzymaki takie trojkatne do montowania polek. Takie cos co sie przykreca do sciany a na tym kladzie deske :D
4. Cienki drucik sprzedawany w "motkach" do przymocowania siatki i innych gadzetow.
5. Obcegi lub przecinak do drutu (w naszym wypadku sprawdzil sie najtanszy ;) )

Wybierasz sciane. Jesli klatka stoi pod sciana i konstrukcja alpinistyczna ma byc z nia "polaczona" to zaczynasz montowanie ponad klatka. Jesli konstrukcja ma byc niezalezna to decyzja nalezy do ciebie ;)
Na wysokosci pasa (badz tak jak sie konczy klatka) przybijasz/przywiercasz trzymaki do polek (na okolo 1,5 do 2 metrow dlugosci powinny byc cztery). Wymierzasz odpowiedni kawalek siatki, nakladasz na trzymaki i za pomoca drucikow przymocowujesz do trzymakow. Aha i uwaga - ostre koncowki siatki powstale po cieciu najlepiej zawinac pod poleczke coby sie zwierzak nie pokaleczyl. Siatka powinna byc dosc dobrze napieta. W ten sposob otrzymasz swego rodzaju poleczke siatkowa i jednoczesnie podstawe konstrukcji, z ktorej szczur przedostanie sie na wyzsze jej partie.
Nastepnie bierzesz galezie i przymierzasz je do sciany ponad poleczka. Rozmieszczasz je tak, by szczur mogl bez problemu przemieszczac sie z jednej na druga w gore i w dol. Moga to byc galezie, sznury, w zasadzie cokolwiek, po czym mozna sie wspiac.
Przybijasz do sciany wieszaki do ubran i na nich wedlug ustalonego porzadku zaczepiasz konary (dodatkowo kazdy konar przymocowujesz do haka drucikiem, zeby konstrukcja byla stabilna).
Moga one zajmowac tyle miejsca, na ile mozesz sobie pozwolic, chocby do sufitu ;)
Jesli chcesz, by konstrukcja "do czegos prowadzila" mozesz u zwienczenia zamontowac identyczna siatkowa poleczke a nan ustawic smakolyki itp ;)
Dodatkowo mozesz wykorzystac tez siatke, by zwyczajnie przybic ja do sciany w postaci pionowych pasow ulatwiajacych wspinaczke. Jesli sie pokusisz mozesz zrobic tunele, podwieszane sznurowe mosty, w zasadzie wszystko :D

Podstawowa rzecz, o ktora musisz zadbac przy tej konstrukcji jest jej stabilnosc. Wszystko musi byc ze soba solidnie polaczone, wiec nie zaluj drucika ni hakow ;) Ponadto konstrukcja w nizszych partiach powinna byc szersza niz na gorze (np 30 cm od sciany a na gorze 15), zeby szczur w razie ewentualnego upadku spadl o 10 cm na kolejna galaz a nie na podloge.

Jesli sie postarasz, to taka kostrukcja moze sie tez stac oryginalna ozdoba pokoju ;)
Ostatnio zmieniony sob mar 24, 2007 12:18 am przez velisita, łącznie zmieniany 1 raz.
armaggio
Posty: 25
Rejestracja: śr sie 23, 2006 8:59 pm

RE: [Akcesoria] - "coś" do wspinaczki

Post autor: armaggio »

ja bym chciala zobaczyc foty jak juz sie uporasz z ta konstrukcja ...







Offtopic wyciety. Wszelkie ewentualne uwagi prosze kierowac na PW, to samo dotyczy wyjasniania sobie niedopowiedzen.
limba81 mod
Ostatnio zmieniony ndz maja 20, 2007 8:27 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
bobek
Posty: 138
Rejestracja: wt cze 28, 2005 11:27 am

RE: [Akcesoria] - "coś" do wspinaczki

Post autor: bobek »

hej ja też chciałbym zobaczyć fotki tego projektu :)
oster
Posty: 36
Rejestracja: pn sty 29, 2007 7:22 pm

RE: [Akcesoria] - "coś" do wspinaczki

Post autor: oster »

a ja kupilam w koncu takie "coś" w ikea- jest to dokladnie taka tuba (zrobiona z siateczki), która docelowo ma robić za półki na zabawki (nie wiem czy kojarzycie o co chodzi), w każdym razie zawiesiłąm tę tubę pionowo w górze, między dwoma wielkimi kwiatkami, postawiłam 2 wielkie pudła, jedno na drugim i planuję jeszcze jakies rurki zamontowac, na razie- bomba, szczur skacze z jednego kwiata na drugi, włazi do puedełek i jest przeszczęśliwy :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”