RE: [Wyposażenie] Rzeczy dziwne i nietypowe

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Hagenti
Posty: 22
Rejestracja: sob lip 12, 2014 9:00 pm
Lokalizacja: Krosno ( to podkarpackie :P )
Kontakt:

Re: RE: [Wyposażenie] Rzeczy dziwne i nietypowe

Post autor: Hagenti »

Ptaszica - ale że jako hamak? ;D aż sama spróbuję, w końcu baby to może im też się spodoba :P

A ja w ramach odświeżenia się pochwalę co dziś upolowałam w szmateksie za całe 4zł. Bo byłam na poszukiwaniach koca polarowego żeby uszyć kobietom hamak, tunel, rondelek itp. A znalazłam taki domek gotowy 8)

http://www.ninoshop.pl/files/k-s-kids-d ... sorter.jpg
ta klapka z pieskiem się otwiera i jest wielka dziura, a w klapce jeszcze wielkie lusterko

http://ecsmedia.pl/c/k-s-kids-domek-psa ... 220413.jpg
te pomarańczowe "drzwiczki" są z tym szeleszczącym papierem w środku

jedynie obawiam się o te "gwiazdki" i kółka plastikowe co by mi któraś nie utknęła w tym ale to najwyżej wytnę i będzie druga wielka dziura.

I się zastanawiam czy ktoś próbował już takie "bobasowe" zabawki instalować w klatkach :)
Ze mną:Lagertha, Żelka vel Patryk
a za TM Adaś [*], Remi [*], Ciri [*], Sygin [*], Daenerys [*], Panda [*]
Awatar użytkownika
zielona_owca
Posty: 142
Rejestracja: pn lis 05, 2012 7:11 pm
Lokalizacja: Płock

Re: RE: [Wyposażenie] Rzeczy dziwne i nietypowe

Post autor: zielona_owca »

Ja bym sprawdziła, czy to czym jest wypchane nadaje się dla dziewczynek. Bo masz gwarancję że wyląduje w ich pyszczkach.
Ze mną dwie księżniczki.
Rumba od: 20.11.2011
Urke od: 09.11.2013
Bianka
Bunia
Cynamon

W serduszku i gdzieś obok: Tosia, Kokunia.
Awatar użytkownika
Hagenti
Posty: 22
Rejestracja: sob lip 12, 2014 9:00 pm
Lokalizacja: Krosno ( to podkarpackie :P )
Kontakt:

Re: RE: [Wyposażenie] Rzeczy dziwne i nietypowe

Post autor: Hagenti »

Biorąc pod uwagę to, że to zabawka dla niemowląt to raczej z czegoś nietrującego, a że szczury i tak wszystko potrafią zjeść więc nie sądzę by welur bardziej im zaszkodził niż polar :)
A tą plastikową część odkręciłam więc mają tylko dodatkowo większą dziurę do przełażenia :)
Ze mną:Lagertha, Żelka vel Patryk
a za TM Adaś [*], Remi [*], Ciri [*], Sygin [*], Daenerys [*], Panda [*]
Ruda89
Posty: 19
Rejestracja: pn lip 14, 2014 8:36 pm

Re: RE: [Wyposażenie] Rzeczy dziwne i nietypowe

Post autor: Ruda89 »

Szykuję klatkę na przybycie ogonków i wpadła mi w oku taka otulina http://allegro.vaxi.pl/icoflex.jpg tylko nie wiem czy mogę im to zamontować czy to nie jest dla nich jakieś trujące? Poradźcie ;)
Ruda89
Posty: 19
Rejestracja: pn lip 14, 2014 8:36 pm

Re: RE: [Wyposażenie] Rzeczy dziwne i nietypowe

Post autor: Ruda89 »

Dodam, ze to jest taka pianka po prostu ;)
Awatar użytkownika
Hagenti
Posty: 22
Rejestracja: sob lip 12, 2014 9:00 pm
Lokalizacja: Krosno ( to podkarpackie :P )
Kontakt:

Re: RE: [Wyposażenie] Rzeczy dziwne i nietypowe

Post autor: Hagenti »

Ruda89 gdzieś przeglądając któryś wątek - bodajże zdjęć klatek ktoś miał zamontowaną taką rurę piankową z carefoura więc chyba można.
Ze mną:Lagertha, Żelka vel Patryk
a za TM Adaś [*], Remi [*], Ciri [*], Sygin [*], Daenerys [*], Panda [*]
Szczurzafanka
Posty: 8
Rejestracja: ndz sie 03, 2014 12:45 pm

Re: RE: [Wyposażenie] Rzeczy dziwne i nietypowe

Post autor: Szczurzafanka »

Nie wiem czy to tak bardzo nietypowe, ale kule do biegania savic powiesiłam w klatce jako domek.
Awatar użytkownika
Shane
Posty: 25
Rejestracja: pn sie 18, 2014 5:04 pm

Re: RE: [Wyposażenie] Rzeczy dziwne i nietypowe

Post autor: Shane »

Ja moim szczurkom zrobiłam miseczki z sosjerki. Coś takiego http://www.google.pl/imgres?imgurl=&img ... CAUQsCUoAQ tylko potrójne, z porcelany. Świetny pomysł mojego chłopaka. :D
Awatar użytkownika
nata1064
Posty: 14
Rejestracja: czw paź 04, 2012 12:05 pm

Re: RE: [Wyposażenie] Rzeczy dziwne i nietypowe

Post autor: nata1064 »

A ja mam pytanko (w szukajce nie znalazłam odpowiedzi :<) ostatnio w markecie widziałam takie silikonowe wyroby do ciasta itd. Znalazłam taką fajną miskę, i zastanawiałam się czy mogłabym coś z niej wykombinować dla szczurków ??? . Więc pytam, czy to nie jest aby szkodliwe dla ogonków? Wiadomo że te paskudki wszystko pogryzą i spróbują :P
Ze mną: Joker i Andy <3

Za TM: Harley, Svari, Fanta i Lori [*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: RE: [Wyposażenie] Rzeczy dziwne i nietypowe

Post autor: Paul_Julian »

Chyba lepsza zwykła miska plastikowa, w Biedronce były na promocjach, albo w innych marketach czasem na wagę. SIlikon jest miękki, to na jeden gryz.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
nata1064
Posty: 14
Rejestracja: czw paź 04, 2012 12:05 pm

Re: RE: [Wyposażenie] Rzeczy dziwne i nietypowe

Post autor: nata1064 »

Paul_Julian pisze:SIlikon jest miękki, to na jeden gryz.
W sumie racja, zostanę przy plastikowych :D
Ze mną: Joker i Andy <3

Za TM: Harley, Svari, Fanta i Lori [*]
Awatar użytkownika
5zczurzyca
Posty: 206
Rejestracja: czw maja 24, 2012 2:53 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: RE: [Wyposażenie] Rzeczy dziwne i nietypowe

Post autor: 5zczurzyca »

Szukałam dobrego tematu do zadania tego pytania co by nie zaśmiecać forum i lepszego miejsca nie znalazłam. Pytanie: czy jest sens wkładania do klatki czegokolwiek z wełny? Normalne mebelki są szyte z polaru, czasami z dodatkiem bawełny, raz widziałam z pluszu - a wełna? Jest zdrowa dla ludzi, działa na stres i podobno ma właściwości uśmierzające ból. Co o tym sądzicie? Bo wpadł mi do głowy pomysł na mebelki do klatki właśnie z wełny. Nie wiem czy ogonom by przypadły do gustu, może by je swędziała skóra tak jak niektórych ludzi? A gdyby z jednej strony, tej od kontaktu ze skórą, dodać warstwę bawełny, to czy nie straciłaby swoich właściwości? Nie wiem ???
[*]Seiya~30 dni-uMorusany~8 mies.-Ariel~21 mies.-Ubrudzony~30 mies.-Wymalowany-Farbowany
*Rexona *Perwoll - Szczęście ma szczurzy ogon<:3))~
Eve pisze:czułe serce nie jest powodem do wstydu
Awatar użytkownika
Snajperka
Posty: 214
Rejestracja: wt paź 21, 2014 2:03 pm

Re: RE: [Wyposażenie] Rzeczy dziwne i nietypowe

Post autor: Snajperka »

Pamiętam jak Nikon wspinał się po mnie. Jak chciałam mieć spokój, lub byłam chora zakladalam wełniany sweter. Spokój był murowany! Nikon nienawidził dotyku wełny. :-)
Nie wiem jak u innych szczurów, ale u nas by nie przeszło. :-)
Awatar użytkownika
5zczurzyca
Posty: 206
Rejestracja: czw maja 24, 2012 2:53 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: RE: [Wyposażenie] Rzeczy dziwne i nietypowe

Post autor: 5zczurzyca »

Może bawełniane "podszycie" by pomogło? Tylko co wtedy z tym niby leczniczym działaniem wełny... ostałoby się? ??? Czy Nikon był jedynym szczurem, któremu przeszkadzała wełna? Inne ogony też na nią tak reagowały? Może to wyjątek od reguły? :P
[*]Seiya~30 dni-uMorusany~8 mies.-Ariel~21 mies.-Ubrudzony~30 mies.-Wymalowany-Farbowany
*Rexona *Perwoll - Szczęście ma szczurzy ogon<:3))~
Eve pisze:czułe serce nie jest powodem do wstydu
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: RE: [Wyposażenie] Rzeczy dziwne i nietypowe

Post autor: Malachit »

5zczurzyca szczerze mówiąc, nie wydaje mi się to dobrym pomysłem - szczury dość łatwo mogą się o taki materiał zaczepić (pazurki, łapki) i mieć problem z wyplątaniem się. Dodatkowo - stawiamy na polar nie tylko dlatego, że jest miękki i szybko schnie, ale też się nie pruje i jest przy nim stosunkowo mało nitek - pamiętam, jak ktoś na forum pisał o przypadku, jak jego mały szczurek udusił się, bo głowa zaplątała mu się nitką...
Wyszukiwarka nie gryzie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”