RE: [Wyposażenie] Rzeczy dziwne i nietypowe

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: RE: [Wyposażenie] Rzeczy dziwne i nietypowe

Post autor: smeg »

figoifagot pisze:Odświeżam. Czy ktoś z Was miał do czynienia z takim talerzem do biegania:
http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/wyp ... tki/207597
No i czy jest to wskazane dla szczurasów?
Kupiłam ten talerz na ebay'u za jakieś 30 zł z przesyłką dla mojej myszy. Niestety, nie chciała w tym biegać, mimo że w zwykłym kołowrotku biega jak szalona :P Oddałam to koledze, który ma chomiki - im się spodobało.
Talerz jest zdrowy dla szczurów, bo nic sobie tam nie wkręcą i nie muszą wykrzywiać kręgosłupa. Ale nie sądzę, żeby wiele szczurów się skusiło na bieganie po tym ;) Ja bym za tę cenę nie ryzykowała.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: RE: [Wyposażenie] Rzeczy dziwne i nietypowe

Post autor: Paul_Julian »

arahja7 pisze:5-Ja moim daję też gąbkę - rozrywają ją i robią z niej legowisko
Nie dawaj gąbki - może byc zdradliwa - latwo się nią zakrztusić i nasiąka wodą/sikami i nie odaje tej wilgoci. Lepiej pudelko chusteczek chigienicznych ( takich co jak jedną wyciagniesz, to od razu sie wyciąga następna).
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
figoifagot
Posty: 631
Rejestracja: sob sie 20, 2011 10:14 am
Lokalizacja: Radomsko

Re: RE: [Wyposażenie] Rzeczy dziwne i nietypowe

Post autor: figoifagot »

smeg pisze:Talerz jest zdrowy dla szczurów, bo nic sobie tam nie wkręcą i nie muszą wykrzywiać kręgosłupa. Ale nie sądzę, żeby wiele szczurów się skusiło na bieganie po tym ;) Ja bym za tę cenę nie ryzykowała.
Z tą ceną to rzeczywiście lekkie przegięcie, dlatego wolałam zapytać o doświadczenia i raczej nie zaryzykuję
Z nami: Dyrektor, Siwy i Ciapaty
Za TM: Tytusek, Marti, Figo, Fagot, Ojciec
Awatar użytkownika
arahja7
Posty: 15
Rejestracja: pt sie 12, 2011 12:08 am

Re: RE: [Wyposażenie] Rzeczy dziwne i nietypowe

Post autor: arahja7 »

Paul_Julian dzięki za radę ;) na pomysł z gąbką wpadłam bo wszystkie gąbczaste obiekty w moim pokoju zostały zaciągnięte do legowiska i podarte ;p ale z husteczkami też świetny pomysł ;D
Awatar użytkownika
Tikus
Posty: 32
Rejestracja: sob lis 12, 2011 8:55 pm

Re: RE: [Wyposażenie] Rzeczy dziwne i nietypowe

Post autor: Tikus »

Ja mam taką "zabawkę", którą podpowiedziała mi moja mama. Mianowicie każdy z nas wie że ogonki uwielbiają wciągać do klatek rzeczy z zewnątrz jak koce, swetry itd. a więc moja mama kazała mi powiesić na sznurku tak kawałek materiału niedaleko klatki tak żeby mogły ciury sopokojnie sobie to wciągnąć i to strasznie fajny pomysł. Moje ogonki mają straszną frajdę jak wciągają sobie taki materiał i przynajmniej są spokojniejsze bo to zabiera trochę energii i nie jest to kosztowne bo to można nawet ze szmat zrobić. Tak więc polecam waszym ściurkom taki bajer szczególnie gdy są pełne energii ;)
Człowiek szlachetny wymaga od siebie, prostak od innych
Z nami Fretka, Pestka, Watka
Za TM Kropka, Liza, Plamka, Liza ;(
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: RE: [Wyposażenie] Rzeczy dziwne i nietypowe

Post autor: IHime »

Tikus, świetny pomysł! Moje do tej pory pożarły mi w ten sposób dwie firanki, więc muszą to lubić. ;)
Awatar użytkownika
Tikus
Posty: 32
Rejestracja: sob lis 12, 2011 8:55 pm

Re: RE: [Wyposażenie] Rzeczy dziwne i nietypowe

Post autor: Tikus »

Wiem ;) moje ogoniaste wciągnęły poduszkę która z łóżka spadła, a sweter koleżanki mojej siostry był cały w strzępach :)
Człowiek szlachetny wymaga od siebie, prostak od innych
Z nami Fretka, Pestka, Watka
Za TM Kropka, Liza, Plamka, Liza ;(
Awatar użytkownika
Tikus
Posty: 32
Rejestracja: sob lis 12, 2011 8:55 pm

Re: RE: [Wyposażenie] Rzeczy dziwne i nietypowe

Post autor: Tikus »

Jeszcze można zrobić taki koszyczek ale to najlepiej mieć taki sztywny bardzo karton w kółko go zwinąć i zszyć. Potem od środka wykleić polarem albo jakąś szmatką i na konie zakleić jeden otwór szmatką to wtedy ciurki będą miała spanko i najlepiej żeby było podwieszone :)
Człowiek szlachetny wymaga od siebie, prostak od innych
Z nami Fretka, Pestka, Watka
Za TM Kropka, Liza, Plamka, Liza ;(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: RE: [Wyposażenie] Rzeczy dziwne i nietypowe

Post autor: Paul_Julian »

Tikus pisze:Ja mam taką "zabawkę", którą podpowiedziała mi moja mama. Mianowicie każdy z nas wie że ogonki uwielbiają wciągać do klatek rzeczy z zewnątrz jak koce, swetry itd. a więc moja mama kazała mi powiesić na sznurku tak kawałek materiału niedaleko klatki tak żeby mogły ciury sopokojnie sobie to wciągnąć i to strasznie fajny pomysł. Moje ogonki mają straszną frajdę jak wciągają sobie taki materiał i przynajmniej są spokojniejsze bo to zabiera trochę energii i nie jest to kosztowne bo to można nawet ze szmat zrobić. Tak więc polecam waszym ściurkom taki bajer szczególnie gdy są pełne energii ;)
To jest super pomysł. Ja moim na klatce kładę np. starą koszulkę, i pozwalam z nia kombinowac :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
mieciowa
Posty: 30
Rejestracja: ndz lis 13, 2011 5:34 pm

Re: RE: [Wyposażenie] Rzeczy dziwne i nietypowe

Post autor: mieciowa »

moje maluchy miały mostek z kartonowej rury(po streczu),hamaki z flaneli i koszyczki+ plastikowy durszlak:D wygląda zabawnie ,ale sprawdza się fajnie.ma malutkie oczka wiec maluchy nic sobie nie robią.w środku mnóstwo szmatek,więc mięciutko.polecam:)
Awatar użytkownika
zielona_owca
Posty: 142
Rejestracja: pn lis 05, 2012 7:11 pm
Lokalizacja: Płock

Re: RE: [Wyposażenie] Rzeczy dziwne i nietypowe

Post autor: zielona_owca »

Ja moim zawiesiłam swoją starą, wełnianą czapkę. Żyją, mają się dobrze i za nic nie chcą wychodzić. Mój błąd, bo już nawet mnie nie kochają, paskudy.
Ze mną dwie księżniczki.
Rumba od: 20.11.2011
Urke od: 09.11.2013
Bianka
Bunia
Cynamon

W serduszku i gdzieś obok: Tosia, Kokunia.
Awatar użytkownika
emyla.o
Posty: 2
Rejestracja: ndz gru 30, 2012 3:43 pm

Re: RE: [Wyposażenie] Rzeczy dziwne i nietypowe

Post autor: emyla.o »

Ja dla moich Dziewczyn wzięłam stary koszyczek wycięłam w nim dziurę obszyłam wejście (żeby sie nie pokaleczyły o ostre krawędzie) do środka włożyłam poduszeczkę (uszytą z kawałka materiału i wypełnioną wiórami) na wierzchu położyłam kawałek materiału i przymocowałam go gumkami recepturkami ( zwykły sznurek niestety został zjedzony) przyczepiłam do tego drabinkę z wiśni i voila najukochańszy domek moich szczurów zrobiony :) śpią zarówno w środku jak i na zewnątrz :)

Odrazu uprzedzam ze mają syf w klatce ale One tak lubią :)
http://ifotos.pl/zobacz/11JPG_xwnpaqh.JPG/
http://ifotos.pl/zobacz/22JPG_xwnpaqs.JPG/
http://ifotos.pl/zobacz/333GIF_xwnpqpe.GIF/
sisay
Posty: 185
Rejestracja: ndz gru 30, 2012 12:47 am
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: RE: [Wyposażenie] Rzeczy dziwne i nietypowe

Post autor: sisay »

Wczoraj pod sufitem klatki zawiesiłam butelkę plastikową 2 litrową. Dno ucięte, z drugiej strony zakrętka zwe wzgl. bezpieczeństwa, bo główka małej szczurci jeszcze jest mała.

Zaleta takiego legowiska jest niesamowita - butelka jest przezroczysta, wisi u góry, a ja stoję i się gapię na pozwijane łapki i ogonki, które od spodu fantastycznie widać :) sama słodycz :D
Już nie poszukuję samiczki dumbo rex w kolorze czarnym! :D Dziewczynki http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39979

TRIK - Szkolenie psów w Gliwicach: www.szkolenie-gliwice.pl
Dragor
Posty: 54
Rejestracja: ndz maja 08, 2011 3:31 pm

Re: RE: [Wyposażenie] Rzeczy dziwne i nietypowe

Post autor: Dragor »

Miałam szczurkę, która uwielbiała spać w moim rękawie. Wymyśliłam, że skoro tak lubi to może zrobię jej własny "rękach"?
Szczura zeżarła kiedyś prześcieradło, które ktoś zostawił przy jej klatce. Zrobiłam tunel z kilku warstw materiału i nosiłam na ramieniu by nowy "rękaw" pachnął znajomy. Podwiesiłam go na agrafkach, a dziewczynka się w nim zakochała. Nigdzie indziej nie chciała spać. Drewniany domek w którym zwykle spała zwyczajnie został pożarty.
Awatar użytkownika
Ptaszica
Posty: 102
Rejestracja: pt maja 21, 2010 6:12 pm
Numer GG: 4444
Lokalizacja: 4444

Re: RE: [Wyposażenie] Rzeczy dziwne i nietypowe

Post autor: Ptaszica »

Kiedyś wieszałam w klatce stanik :D
4444
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”