RE: Transport szczurów

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
nenya
Posty: 84
Rejestracja: wt lis 01, 2005 1:28 pm
Kontakt:

[Transporter] - Koszyk (plastikowy czy wiklinowy)

Post autor: nenya »

dziekuję za porady, właśnie będę się zastanawiała, między tym koszyczkiem a zwykłym, wiklinowym.
Żadna z Was nie spotkała się z niemiłymi komentarzami, odnośnie przewożenia zwierząt w jednym przedziale? bo właśnie obawiam się takich starszych, marudnych pań...
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

RE: Transport szczurów

Post autor: Elly »

Ja bym sie nie zastanawiala na Twoim miejscu, nenya :-D Wiklinowy pewnie zostanie szybko zasikany albo skonsumowany. A ten plastikowy latwo umyc i szczury raczej go nie jedzą ;] Ja raczej nie spotkalam sie jeszcze z niemilymy komentarzami jak jechalam pociagiem.
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Awatar użytkownika
'Asia
Posty: 710
Rejestracja: pt maja 27, 2005 9:44 am
Lokalizacja: Poznań

RE: Transport szczurów

Post autor: 'Asia »

nenya, ja rowniez zdecydowanie odradzam Ci ten wiklinowy koszyk. Kiedyś Lola jak nasikała mi do takiej wiklinowej miseczki to śmierdziało jak nie wiem co... Poza tym z myciem pewnie też byłby spory kłopot. Nie mówiąc już o tym że szczury będą chciały pewnie spróbować tworzywa :/

A taki koszyk plastikowy to opłacalna inwestycja na długi czas. Świetna wentylacja, łatwość w myciu, duży (jak dla mnie to na przetransportowanie w nim 3 szczurów ze sporym luzem jest idealny) i jak już wcześniej dziewczyny wspomniały - wielką zaletą jest łatwość montażu poidła. Ja również dodatkowo zamontowałam miseczkę na karmę (taką kanarkową na haku) i dobrze się sprawdziła.
Mój koszyk chyba jest taki sam jak ten krwiopijki, tylko kolor inny:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5f0 ... cbb2a.html

Rozejrzyj się w marketach, może uda Ci się dorwać za mniej niż 20 zł. Ten akurat dostałam od mamy w prezencie, a ona go kupiła w Makro, ale nie wiem za ile.
Obrazek
Aniołki: Lola (*), Żaba (*), Maja (*), Zuzia(*), Mela(*), Marie (*) ;(( Pamiętam... >>ZOBACZ<< Aktualnie: pustka w sercu i pusto w klatce... ;(
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

RE: Transport szczurów

Post autor: maua_czarna »

no i wiklinowy bedzie przeciekal...wtedy panie w pociagu moglyby naprawde narzekac:):)

ja zawsze spotykam sie z zainteresowaniem,rzadko z obrzydzeniem i to tyle. do rozmowy chetni sa raczej ci,ktorzy sa ciekawscy,a nie ci, ktorzy maja zamiar ponarzekac:) a zwiedzilysmy z dziewczynami juz wiele pociagow,autobusow i tramwajow(ji?:P)
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

RE: Transport szczurów

Post autor: krwiopij »

Też mam zamontowana miseczkę. Bardzo dobrze się sprawdza podczas podróży. :)

Właściwie nigdy nie spotkałam się z jakąś przykrą sytuacją z powodu ogonów w koszyku. Zazwyczaj ludzie się nimi zachwycają. Nawet jak z początku są sceptyczni (co się rzadko zdarza), na widok tych ślicznych wąsatych pyszczków od razu mówią, że szczurki są mądre, kochane i pytają, czy można pogłaskać. :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
nenya
Posty: 84
Rejestracja: wt lis 01, 2005 1:28 pm
Kontakt:

RE: Transport szczurów

Post autor: nenya »

No to sie powoli przekonuje, poszperam w internecie, na allegro, a nuż znajdzie się koszyczek, w miarę tani...:)

bardzo dziekuję za rady:)


teraz jeszcze trzeba przeforsować z Ludźmi-Od-Których-Będziemy-Wynajmować-Mieszkanie, obecność szczurów :P
miałyście jakiś problem z tym?
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

RE: Transport szczurów

Post autor: maua_czarna »

ja mieszkam w akademiku, nie mialam problemow, ale mieszkalam z osobami ktore znam i ktore akceptuja szczury,a kierowniczka nie miala nic przeciwko,choc sie pokrzywila na slowo szczur...
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

RE: Transport szczurów

Post autor: Ewqa »

krwiopijka masz może jakiś patent na zamontowanie miseczki w tym koszyku?

Po tym jak widziałam u ciebie koszyk, sama sprawiłam sobie taki, ale zielony i naprawdę jest świetny. Dobrze sie go nosi, mieści sie w nim nawet 4 szczury.
Na zimę obłożyłam boki w środku tekturą, a pomiędzy tekturę a koszyk włożyłam polarowe szmatki + szmatki do środka.
Szczury były zachwycone obgryzając tekturę (przynajmniej sie nie nudziły) i było im ciepło.
Ostatnio zmieniony czw lip 19, 2007 12:40 pm przez Ewqa, łącznie zmieniany 1 raz.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

RE: Transport szczurów

Post autor: krwiopij »

Ja myślałam jeszcze o ociepleniu koszyka od środka za pomocą kawałków takiej srebrnej karimaty - ale to kiedy indziej. Na razie polar w zupełności wystarczył. Taksówkami się wozimy, jak burżuje ostatnie, więc dzieciaki nie mają kiedy zmarznąć. :P

Ewqa, patenty mam dwa. Albo przyczepiam do koszyka uchwyt od takiej metalowej miseczki i w nim normalnie mocuję miseczkę (w przypadku większego rozmiaru miseczki uchwyt jest zrobiony z grubszego drutu i może być konieczne wyłamanie "pręcika" koszyka, żeby móc go zainstalować), albo przewlekam przez koszyk sznurek, oplatam nim miseczkę (też taką metalową, na niej sznurek dobrze się trzyma), wiążę mocny supełek i mocuję sznurek do ścianki koszyka. Drugi sposób jest mniej stabilny, ale też działa. :) O, takie miseczki mam:
Obrazek
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

RE: Transport szczurów

Post autor: Ewqa »

O, takie miseczki mam:
Ja też :hmmrat:
Dzięki za odpowiedź, tak właśnie myślałam.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
nenya
Posty: 84
Rejestracja: wt lis 01, 2005 1:28 pm
Kontakt:

RE: Transport szczurów

Post autor: nenya »

W śląskich sklepach (nie tylko zoologicznych) nie uświadczę plastikowego koszyka zamykanego. Zastanawiam się nad tym :

http://www.allegro.pl/item217767141_tra ... edium.html

czy ktoś go ma? jakie 'wrażenia'?:)
Ostatnio zmieniony sob lip 21, 2007 5:30 pm przez nenya, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

RE: Transport szczurów

Post autor: krwiopij »

Wiele osób ma taki. Fajny jest w sumie. Wygodny i funkcjonalny. Tylko raczej mały jak na tę cenę.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Savash
Posty: 160
Rejestracja: sob cze 03, 2006 12:25 pm

RE: [Transporter] - Koszyk (plastikowy czy wiklinowy)

Post autor: Savash »

Ja mam taki transporterek :) Jest dobry chociaż nie w takie upały jak te teraz. Łatwo się czyści, można go rozkładać i składać. W sumie ma więcej zalet niż wad :)
Gdybym miała długie ręce przytuliłabym cały świat :)
Awatar użytkownika
RattaAna
Posty: 1312
Rejestracja: sob sty 06, 2007 5:24 pm
Lokalizacja: Pruszków/Gorzów Wlkp.

RE: [Transporter] - Koszyk (plastikowy czy wiklinowy)

Post autor: RattaAna »

a czy ktoś z Was może konkretnie wskazać gdzie w W-wie lub okolicach można nabyć taki koszyk co ma krwiopijka i aska4art? przyznam, że od jakiegoś już czasu sie rozglądam i jeszcze nigdzie nie znalazłam; albo ślepa jestem, albo mam pecha..?
mój cały babiniec już za TM...
[*] Fiona Pumka Lusia Tola Layla Sheila Zbójka Rita Frida Ziuta Emma Laguna Dotka Szelma Andariel i kotka Loona
[/size]
Basial
Posty: 406
Rejestracja: pt cze 08, 2007 12:37 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

RE: [Transporter] - Koszyk (plastikowy czy wiklinowy)

Post autor: Basial »

U mnie w Bydgoszczy są podobne w Asie, jajowate i duże po 19.99zł. Ja wcześniej kupiłam w osiedlowym gospodarstwie domowym. Sprzedawca mówił na to kosz z klapami.
za TM: Mizia, Ziutek, Diego, Biniu, Tomek, Sid, Maxiu, Niunieczka, Beziu, Kolalu, Haszczu, Sylwek, Busik, Maniek, Małe Mu, Felek, Tobiasz, Tofik, Kajtek, Gniotek, Bubu, Albercik, Zakalec, Kinia, Matylda, Angielka, Lusia, Milka,



gg 11160056
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”