[Akcesoria] - Hamak

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
CIAPEK
Posty: 96
Rejestracja: pt mar 12, 2004 11:15 pm

[Akcesoria] - Hamak / sitko

Post autor: CIAPEK »

szukalem, ale nie ma :)
Wiem ze ma sie ukazac na stronce taki przepis, ale korzystając z okazji.
Jak zrobić ten hamaczek dla szczurka i gdzie go zawiesic?
Chodzi może o wymiary, a jeszcze fajniej by było jakby ktoś zamieścił zeskanowany/rozłożony hamaczek na forum :)
Powiedzcie jeszcze jako co sprawdza się ten hamak u waszych szczurków. Czy spanko, czy tylko zabawy...
pozdrawiam i jestem ciekaw jak to zrobiliście :) No sam widząc gdzieś taki hamak na zdjęciu coś bym poradził, ale nie ma to jak zdania fachowców :)
Ostatnio zmieniony ndz wrz 30, 2007 7:40 pm przez yss, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!
KIKA <:3 )~
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

[Akcesoria] - Hamak

Post autor: IVA »

Nie wiem dokładnie ale hamaczki moge być widoczne na zdjęciach moich klatek. Jeden jest kupiony (ten w klatce Lorda) a pozostałe sama robiłam
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[Akcesoria] - Hamak

Post autor: Ania »

Bierzemy kawałek koszulki (my używamy starych ścierek, które służyły do wycierania naczyń) - robisz z nich prostokąt lub kwadrat - powinien miec conajmniej 4 warstwy jeśli z cieńkiego materiału bo szczurek swoje waży i może się okazać, że z hamaka zrobi się worek ;) Przy małym szczurku można dać jedną warstwę. Przez rogi (w odległości około 1,5-2 cm od brzegu) przebijamy spinacze - najlepiej te duże żelazne (żeby nie mogły ogryzać farby czy plastiku, którym powlekane są niektóre rodzaje spinaczy). Tak przygotowany hamaczek wieszamy zahaczając o szczebelki. Nic trudnego, prawda?
Nasze mają po 1 kamaku w klatce - przyszłościowo będą po dwa hamaki jak dokupię ścierek bo mi się kończą :D
Takiego materiału nie jest szkoda, jeśli trzeba wyrzucić - ścierki są tanie. Ja coniektóre piorę ręcznie i też nie stanowi to dla mnie dużego problemu.
Taki hamak u dziewczyn utrzymuje się w czystości przez około 2 tygodnie (są jeszcze małe i ie brudzą dużo) u chłopaków góra na kilka dni - bo stale go obsikują i po prostu śmierdzi. No i jest kilka dorosłych samców na jednym hamaku.
Hamak powinien być w miarę napięty jeśli sztywny materiał (np. ścierka do naczyń lub kawałek płutna) i bardzo napięty, jeśli mamy materiał rozciągliwy (jak np. z bawełnianej cienkiej koszulki).
Jak dla mnie najlepiej na hamak nadaje się płótno. Boki się nie siepią, jest gruby materiał, nie opada pod ciężarem kilku dorosłych szczurów i słabo nasiąka - jest więc bardzo łatwo go wyprać.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
hard
Posty: 16
Rejestracja: sob lut 14, 2004 9:24 pm

[Akcesoria] - Hamak

Post autor: hard »

U mnie młodzież śpi w hamaczkach zrobionych ze starego t-shirta. Kwadratowy kawałek koszulki o boku 30-40 cm, rogi nacięte żeby łatwiej związać. Hamaki przywiązane do sufitu klatki. Spinacze są jednak o tyle wygodniejsze że łatwiej się demontuje taki hamak.
Z początku moje zwierzaki upodobały sobie przegryzanie węzełków, ale po 3 odgryzieniach dały sobie spokój. Jak podrosną to zrobię coś solidniejszego. A dorosłe szczurki jakoś nie przepadają za hamakiem :?

Generalnie pierwszy hamak powinien być zrobiony minimalnym nakładem, bo może okazać że szczurek nie chce w nim spać (i zrobi nam się smutno) albo go potnie na kawałki 1x1 cm (i niepotrzebnie skoczy nam ciśnienie :D ).
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

[Akcesoria] - Hamak

Post autor: IVA »

Hard - u mnie w hamaczkach spia głównie dorosłe szczurki, maluchy musza sobie zapracowac na zgode duzych, czyli grzecznie je istkac, wtedy moga tam pobyc :D
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[Akcesoria] - Hamak

Post autor: krwiopij »

u mnie w hamaku spi mefit i diabel, kiedy jest zamykany w jej klatce... zaykle diabel sypia albo na kanapie za moja poduszka albo na zwinietym kocyku polozonym na klatce... kida spi w swojej szmatce - poki lapka sie jej nie zrosnie, lepiej nie eksperymentowac z hamakami... moje ogony jeszcze nigdy swoich hamaczkow nie pogryzly... kiedy hamaczki sa zasiusiane, po prostu wrzucam je do prania razem z innymi szczurzymi rzeczami...

ja hamaczki robie z polaru - cieply, elastyczny, wystarczy jedna warstwa, nie strzepi sie i male sa szanse, zeby szczurek zachaczyl o polar pazurkiem... polar jest tez tani, jesli ma sie na niego sposob... ;) ja poszlam do lumpeksu i za cale 6 zlotych kupilam dwa polarowe szaliki ok. 150x20cm... taki polar przydaje sie tez np. do uszycia nosidelka na szczurka albo podwieszanego tunelu do klatki...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
CIAPEK
Posty: 96
Rejestracja: pt mar 12, 2004 11:15 pm

[Akcesoria] - Hamak

Post autor: CIAPEK »

dzieki za dotychczasowe odpowiedzi przepisy :)
Tylko szkoda, że one tam siusiają :( ;)
IVA mam do Ciebie pytanie, inni też zapewne będą wiedzieć.
Nie znam dokładnie zachowań szczurów i nie wiem na co dokładnie je stać, ale np. "klateczka starszych dziewczynek czyli Filipki i innych" ten hamak jest tak wysoko!! Jak one tam wchodzą? :) Tak po prostu? hehe no nie wiem.
IVA jak możesz rzuć jeszcze jakimś wymiarem hamaczka Twojego :)
Czy hamak jest najlepszym wyjściem na spanko dla szczura?
Szczur nie ma takiego czegoś jak np. chomik, że musi mieć stałe miejsce noclegu itp.? Chyba mnie rozumiecie :) No poszukuje po prostu najodpowiedniejszego miejsca noclegu że to tak nazwe, ale hamaczek i tak zrobie, bo juz wiem jak :)
pzdr
Pozdrawiam!
KIKA <:3 )~
hard
Posty: 16
Rejestracja: sob lut 14, 2004 9:24 pm

[Akcesoria] - Hamak

Post autor: hard »

IVA, moje starsze szczurki nie są u mnie od dzieciństwa. Pierwsze miesiące życia spędziły bez hamaków i pewnie dlatego nie są do nich przyzwyczajone. Za to młode zaczęły w nich spać, kiedy tylko były w stanie wspiąć się po ścianach klatki :)

Obecnie szczurki mieszkają przejściowo w średnich klatkach. Jak rozbuduję szczurze osiedle do większych klatek, to porobię "lepsiejsze" hamaczki (chociażby właśnie z polaru :wink: ). I jeszcze wyhaftuję na nich inicjały każdego zwierza :D :D :D
hard
Posty: 16
Rejestracja: sob lut 14, 2004 9:24 pm

[Akcesoria] - Hamak

Post autor: hard »

Ciapek, dla moich maluchów nie ma większej różnicy czy chodzą w poziomie czy w pionie. Po prostu idą po ścianie i wchodzą do hamaka. Tak jak dziecko na piętrowe łóżko :D A czy to jest najlepsze spanko to już każdy szczur o tym decyduje indywidualnie :D
Moje zwierzaki stałego miejsca nie mają. Śpią w domku, na domku, za domkiem i przed domkiem, na półkach z prętów, na półkach plastikowych, w hamaku, na półce pod hamakiem, na dnie kuwety na sianie i w zamocowanym poziomo kołowrotku. Prawidłowości nie ma żadnej. Mam czasem wrażenie, że jak zwierz zda sobie sprawę z tego że jest śpiący to się po prostu kładzie tam gdzie stał i śpi :D :D :D
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

[Akcesoria] - Hamak

Post autor: IVA »

Ciapek, moje hamaczki mają wymiary 50x50 cm, przy czym boki sa lekko wklęsłe. Wykonane sa z materiału nieprzemakalnego (taki jak na dawne plecaki) w środku maja wszyte spore kółka z polaru (wycięte ze starego szalika polarowego). Na rogach maja wszyte uszka z materiału, na te uszka założene są metalowe uchwyty zatrzaskowe w kształce spinacza (nie wiem jak się nazywają, stosowane sa do torebe ale to nie kababińczyki tylko cieńsze i mniejsze, nie maja sprężyny) i tym sa zaczepione o klatki. Potrafi spać w nim nawet 4 duzych samców, przy czym wtedy śpią jeden na drugim.
Wzorowałam sie na kupionym hamaczku dla fretki
Hamaczki są we wszystkich klatkach wysoko, szczurki nie maja problemów z wchodzeniem a wchodzą tak jak hard opisał. Gdy szczurek lub szczurka jest juz stary(a) przenosze je do innej klatki, najczęściej parterowej, gdzie żyje sobie samotnie i jest dodatkowo hołubiony.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

[Akcesoria] - Hamak

Post autor: IVA »

Hard - moje starsze dziewczyny tez nie miały hamaczków od początku ale szybko je opanowały, praktycznie nie zdążyłam go zawiesić a one już w nim siedziały, ciekawskie spryciule :D A pierwsza była Filipka i zajmowała go (czasami sie nim dzieląc) do czasu swojej choroby. Teraz jest zbyt słaba żeby sie na niego wspoąć i ma odrębną klateczkę
Ostatnio zmieniony wt mar 16, 2004 5:29 pm przez IVA, łącznie zmieniany 1 raz.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

[Akcesoria] - Hamak

Post autor: myszka »

...ja miałam taki hamak...jeden dzień :wink: bawiły sie w nim...albo raczej nim :D zjadły go!! a to potwory :P ja osobiście nie radziła bym ci kupować takiej zabawki...stracisz tylko kase :wink:
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

[Akcesoria] - Hamak

Post autor: lajla »

nie dosc ze strata kasy to nie ma tej satyswakcji ze szczurki spia na hamaku ktory ty sam zorbiles ja moim zorbilam hamak na drutach :wink:
CIAPEK
Posty: 96
Rejestracja: pt mar 12, 2004 11:15 pm

[Akcesoria] - Hamak

Post autor: CIAPEK »

a dla jednego szczurka to jakie wymiary polecacie? Klatki też nie mam dużej więc...
Pozdrawiam!
KIKA <:3 )~
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

[Akcesoria] - Hamak

Post autor: IVA »

Hmmm, trudno powiedzieć. U mnie jak na hamaczku śpi 1 samec to ma co prawda troche miejsca wolnego ale wtedy bardzo sie rozpycha np. spi na boczku, ma wyciagniete łatpki itp.
Myśle, że taki hamaczek nie powinien byc jednak mniejszy niż 30x30 cm.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”