[Wyposazenie] - Z czego mozna zrobic domek

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: [Wyposazenie] - Z czego mozna zrobic domek

Post autor: Izold »

Tez mi sie wydaje ze wystarczy jeden większy.drugi zajmie więcej miejsca a oni i tak będą spać razem w jednym.Moje samce tulą sie do siebie w koszyczku wielkanocnym który wyścieliłam szmatkami i trocinkami.Mają cieplutko i mają sie do kogo przytulić. ;D
pyza008
Posty: 156
Rejestracja: ndz wrz 20, 2009 8:53 pm

Re: [Wyposazenie] - Z czego mozna zrobic domek

Post autor: pyza008 »

ja zrobiłam również domek z papieru toaletowego:)może nie jest jakiś super trwały bo sądzę, że mój przyszły szczur przerobi go na wióry ale fajny jest(^^)oraz łatwo się go robi, jest naturalny i tani;)co to tam balon za 20gr i kilka rolek papieru ;D
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: [Wyposazenie] - Z czego mozna zrobic domek

Post autor: Izold »

Ostatnio robiłam mały kurs po szmateksach i wynalazłam...Domko-Huśtawko-coś.
Ze zwykłej czapki za złotówkę.Tak wyglądała w pierwszy dzień,teraz zdobi ją piękny wywietrznik z boku,zrobiony przez właścicielkę domku - Trufle,by nie musiała targać się po prętach by do niej wejść.Pomysłowa dziewuszka.
Pojemność to 3 samice (ale wtedy cisną się jak sardynki,ale im to chyba nie przeszkadza) w ostateczności ktoś śpi w 'łódce' (odwracają domek do góry dnem,i kiedy śpią,on się kiwa ;) ) i jest spokój.
Oto ona :
Obrazek
czarnaeve
Posty: 140
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 1:15 pm
Lokalizacja: DE /Sława - lubuskie

Re: [Wyposazenie] - Z czego mozna zrobic domek

Post autor: czarnaeve »

Domek HAND-MADE!
To ja wkleję instrukcje' jak zrobić taki domek z papieru.. - Kilka dni temu sama robilam ;D Balona niestety w domu nie miałam ale miska też się świetnie sprawdza ;)
Do zrobienia takiego domku potrzebna jest tylko wyżej już wymieniona miska, papier toaletowy (mogą być też ręczniki kuchenne) i woda!

1.) Obracamy miskę 'do góry nogami' - najlepiej położyć ja na jakieś foli (- z miski może ściekać woda) - ja użyłam reklamówki ^.^
Obrazek

2.) Moczymy papier w wodzie i nakładamy na miskę. Miskę można też zwilżyć przed nakładaniem papieru (-aby lepiej się trzymał/'przykleił' )
Obrazek Obrazek

3.) Druga warstwę papieru zostawiamy sucha i nakładamy na poprzednia. Trzecia warstwę ponownie moczymy, czwarta znowu zostawiamy sucha i tak na przemian ;)
Obrazek

4.) Po nałożeniu wszystkich warstw zostawiamy domek do wyschnięcia ;)
[Ilość warstw papieru według uznania - myślę ze powyżej 10 będzie w sam raz - powinno zapewnić domkowi już jakąś stabilność... Co do czasu schnięcia (zależy naturalnie od ilości nałożonych warstw) będą to ok. 2 dni. ]
Obrazek Obrazek



'Mój' gotowy domek wygląda tak:
Obrazek Obrazek Obrazek


Wyprzedzę może już pytania i tak rozwalają ;D Moje panny 'rozbierają' jak cebule ale widzę że też przy tym mają trochę zabawy więc nie żałuję ;)
Sam domek jest nieszkodliwy bo 'składa się' tylko z papieru i wody.. :)
Obrazek
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: [Wyposazenie] - Z czego mozna zrobic domek

Post autor: dusiaczek »

Zrobiłam chłopakom ten domek z papieru, ale miska miała wgłębienie w denku i sufit jest trochę niestabilny więc trochę ugina się pod ciężarem ogonków, ale spodobał im się, jak na razie chyba jeszcze nie dotarło do nich to że jest zrobiony z ich ulubionej zabawki - papieru xD
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Wyposazenie] - Z czego mozna zrobic domek

Post autor: Paul_Julian »

To do nich dotrze , jak im się zarwie pod cięzarem zadków :D
No chyba, ze lezy na podłodze .
Moje maja domki z kartonika po herbacie , tylko trzeba w niego dmuchnąć , zeby wydmuchac paproszki.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Wyposazenie] - Z czego mozna zrobic domek

Post autor: Paul_Julian »

Oj , nie zauwazyłem , ze chodzi Ci o ten domek powyzej, myslałem , ze taki zwykły jak z origami. Gapa .
To moze się nie tyle zarwie i spadną , co wpadną do środka domku :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: [Wyposazenie] - Z czego mozna zrobic domek

Post autor: dusiaczek »

Wykrakałam... Dżony sobie w nim spokojnie spał kiedy do Wafla dotarło że od spania w nim lepsze jest rozwalenie go ... xD 10 minut i zostały strzępki, ale jak pisała czarnaeve - zabawę ma przednią xD
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: [Wyposazenie] - Z czego mozna zrobic domek

Post autor: dusiaczek »

Podejście numer 2 - pudełko po chusteczkach ^^ Jak na razie leżą w nim spokojnie, nawet zrezygnowały z ukochanych hamaczków.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
glucjan
Posty: 423
Rejestracja: śr mar 11, 2009 2:34 pm
Lokalizacja: B-town Co.Carlow.Ireland

Re: [Wyposazenie] - Z czego mozna zrobic domek

Post autor: glucjan »

heh u mnie pudelko po komplecie pojemnikow kuchennych, pod lozkiem w sypialni, masakra normalnie, zrobilam im okna w sciankach, w srodku maja koce, oraz wlasnorecznie stworzony magazyn...jak juz tam wchodza to bida ich wyciagnac..zwlaszcza Donka, bo Glutek glownie uznaje nasze lozko, jako swoje krolestwo:)...maja jeszcze kilka takich azylow porozkładanych po calym domu, jednak to jedno pudelko tak magicznie je wciaga:D
Obrazek Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=--1E5fyH57c
Kochany Glutek i Donek za TM...a z nami nasza mala Tatianka:)
Awatar użytkownika
Rodzynka
Posty: 159
Rejestracja: wt cze 09, 2009 5:38 pm
Lokalizacja: Śląsk

Re: [Wyposazenie] - Z czego mozna zrobic domek

Post autor: Rodzynka »

Ja zrobiłam domek z doniczki, tylko dziurę wycięłam, nie taką okrągłą w kształcie "O" tylko taką w kształcie odwróconego "U" i mają tam szczury spiżarnię bo spać wolą na hamaku. No czasem się jakiejś tam przyśnie, chociaż w zeszłym tygodniu się tam jakimś cudem wszystkie 3 wepchnęły zdrzemnąć tylko pół partyzanta wystawało ;).
Ze mną: Bobek, Ślepcio
Za TM: Śliwka, Pan Mysz, Partyzant, Spidi, Chicha, Gogo
pyza008
Posty: 156
Rejestracja: ndz wrz 20, 2009 8:53 pm

Re: [Wyposazenie] - Z czego mozna zrobic domek

Post autor: pyza008 »

mój szczur na poczatku miał hamak i domek (wykonany z papieru toaletowego_.
spał najczesciej w hamaku, uwielbial go.
ale po jego wypraniu, ot co wypial sie na niego i wiecej tam nie wchodzil.
no to przeniosl sie do domku.
ale po paru miesiacach wiadomo z brzydko pachnacego, zawalonego i pogryzionego domku juz nic prawie nie zostalo.
wiec go w koncu wyrzucilam.
trzeba bylo skombinowac cos nowego bo nie moge patrzec jak czasami spi na poleczce na samych chusteczkach;]
no wiec padlo na pudelko po chusteczkach.
ale ono jakos nie trafilo w gust mojego pupila i wszedl tam tylko raz po smakolyk -.-
i wiecej go tam nie widzieli.
myslalam o doniczce ale jakos mi sie to nie widzi...
jest dosc mala i chyba wolalabym cos bardziej przytulnego^^
macie jakies sprawdzone pomysly?:]
Awatar użytkownika
madame
Posty: 136
Rejestracja: pn mar 10, 2008 2:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna-Warszawa

Re: [Wyposazenie] - Z czego mozna zrobic domek

Post autor: madame »

Zrobiłam chłopakom na probe taki domek z papieru toaletowego:)
Obrazek

wzbudził wielkie zainteresowanie:) już został ponadgryzany.

najlepszy widok jak dumbolec ucieka z papierem w pyszczku:D
Ze mną: Tigerek, Rubi, Dyzio i Zyzio, Kubuś
Obrazek
[*]Pchełka,Dzina,Rasti
Awatar użytkownika
agar04
Posty: 27
Rejestracja: wt sty 26, 2010 9:03 pm
Lokalizacja: Gliwice

drewniany/plastikowy domek?

Post autor: agar04 »

Poszukuję nowego domku dla szczurków... i tak sie zastanawiam czy lepszy byłby drewniany czy plastikowy?
Nasz poprzedni plastikowy został wygryziony - dokładnie połowy nie ma, aż dupsko wystaje xD ...a znów drewniany może po czasie mieć nieprzyjemny zapaszek... Co doradzacie? Ahaaa noi jeszcze jedno - niewiele domków jest w sklepach z dużymi "drzwiami"..

dołączone do istniejącego wątku. yss mod.
Kubuś [*] i Bobuś [*] - bede o Was zawsze pamietac! ;**
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: drewniany/plastikowy domek?

Post autor: zalbi »

jest wiele tematów z takimi pytaniami i odpowiedziami na nie. wystarczy skorzystac z wyszukiwarki
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”