[Wyposazenie] - Z czego mozna zrobic domek

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Asia9802
Posty: 12
Rejestracja: sob mar 27, 2010 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

"Domek" z łupiny kokosa

Post autor: Asia9802 »

Chciałam powiesicić na klatce domek z łupiny od kokosa. Czy 30/40 letnie drewno nie zaszkodzi szczurasom?

dołączone. yss mod
Obrazek

Ze mną dwie siostrzyczki: Karin, Lizzy
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: "Domek" z łupiny kokosa

Post autor: Kameliowa »

Kokos jest dobry dla myszek czy roborków ale dla szczurów za mały... Chyba że masz malutkiego ogonka. Z tym że i tak wyrośnie szybko z takiego domku. Zaszkodzić nie zaszkodzi jeśli wsadzisz do piekarnika wyczyszczoną. Ale po jakimś czasie zwierzak zasika łupinę i będzie do wyrzucenia.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: "Domek" z łupiny kokosa

Post autor: Nina »

Kokos można bardzo łatwo domyć ;) U mnie nawet po chomiku nie było nic czuć. A szczurzy mocz przy chomiczym to pikuś.
Dla młodziutkich szczurów jak najbardziej może być.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: "Domek" z łupiny kokosa

Post autor: Kameliowa »

Dobrze wiedzieć :) Nie myłam nigdy kokosów.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
kala
Posty: 53
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 6:54 pm

Re: [Wyposazenie] - Z czego mozna zrobic domek

Post autor: kala »

Ja zrobiłam domek z 2 pudełek po niepotrzebnych płytach muzycznych.W taki sposób,że wygląda jak kwadratowe pudełko bez jednej ściany.I tam gdzie ie ma ścianki przykleiłam takie farfocle zwisające z góry,żeby w domku nie było za jasno. ;D
<:3 )~~ <-----mój szczurek
za bramą:Tippy Touse,Nano
Awatar użytkownika
nietoperek22
Posty: 27
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 12:38 pm
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: [Wyposazenie] - Z czego mozna zrobic domek

Post autor: nietoperek22 »

A co myślicie o takim wynalazku, chciałam zrobić domek dla ogonków, ale teraz zastanawiam się nad zakupem tego http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/tra ... zur/168858
czy ktoś z was ma taki domek, jakie są wasze opinie na jego temat?
Joszko[*], Czoko[*]
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: [Wyposazenie] - Z czego mozna zrobic domek

Post autor: dusiaczek »

Jako że po chusteczki w kartonach nigdy mi się nie chce iść aby chłopaki mieli domek, to ostatnio wymyśliłam nowy sposób na taki kilku-razowy. Kupiłam 2 paczki (prostopadłościany takie długie) ciasteczek maslanych (takich okrągłych z dziurką, na pewno takie jedliście bo są pyszne;] ; zdjęcia niestety nie mam jak zrobić) z każdego wycięłam po jednym boku i skleiłam razem. chłopaki kochają, zwłaszcza Wafel niszczyć na strzępy, ale jak na razie trzyma się czwarty dzień ;]
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: [Wyposazenie] - Z czego mozna zrobic domek

Post autor: Tili »

Ja natomiast sprobowalam skleic 2 pudelka po chusteczkach jednorazowych otworami do siebie, tak, ze powstal pietrowy domek. Wchodza sobie z boku i buszuja.
Awatar użytkownika
Venefico
Posty: 543
Rejestracja: czw maja 06, 2010 2:30 pm
Lokalizacja: Karpacz

Re: [Wyposazenie] - Z czego mozna zrobic domek

Post autor: Venefico »

Ja mam kupiony drewniany, i teraz szyje z materiału.
Obrazek Carly Obrazek Przylepka Obrazek Chico

Obrazek Rajka, Sky , Łatka, Pulpi
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: [Wyposazenie] - Z czego mozna zrobic domek

Post autor: Tili »

Moj drewniany zostal nagryziony dosyc powaznie, ale okleilam go mata do szuflad i narazie "zyje", natomiast uszyty przezemnie domek z materialu najpierw stal sie namiotem bez podlogi, a potem kolejno lecialy sciany. Teraz zostalo tylko zadaszenie :D
Awatar użytkownika
lola900
Posty: 235
Rejestracja: wt sty 19, 2010 6:21 pm

Re: [Wyposazenie] - Z czego mozna zrobic domek

Post autor: lola900 »

To ja mam chyba jakieś święte szczurki bo do tej pory mi jeszcze niczego nie pogryzły.Ich ulubionym miejscem do spania jest tunel zrobiony z moich spodni,w którym nie zrobiły nawet malutkiej dziurki :D
Zara, Roxi, Maja, -czyli moje maleństwa ♥♥♥
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: [Wyposazenie] - Z czego mozna zrobic domek

Post autor: Tili »

nietoperek nie zauwazylam Twojego posta. Swietny wynalazek, kurcze nie widzialam jeszcze takiego, ale naprawde bomba. Chyba zrobie male zakupy w tym sklepie :)
Awatar użytkownika
Becia23
Posty: 103
Rejestracja: pn sty 11, 2010 9:08 pm
Lokalizacja: Hassocks (UK)

Re: [Wyposazenie] - Z czego mozna zrobic domek

Post autor: Becia23 »

nietoperek22 pisze:A co myślicie o takim wynalazku, chciałam zrobić domek dla ogonków, ale teraz zastanawiam się nad zakupem tego http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/tra ... zur/168858
czy ktoś z was ma taki domek, jakie są wasze opinie na jego temat?
Osobiście nie testowałam (jeszcze... ::)), ale tu w UK jest popularny i na angielskim forum dużo ludzi takie ma. Większość szczurów je chyba uwielbia :D. Jedyne co, to te "nogi" się czasem odczepiają od dachu i szczur może mieć gratisową "zabawę" niczym na wesołym miasteczku. Ale da się te nogi lekko zagiąć i wsadzić tak, żeby nie całość się nie wysuwała i nie spadała. W każdym razie chyba godny polecenia. W każdym razie ja się w taki zaopatrzę w przyszłości.
"Już zawsze będziesz odpowiedzialny za to, co oswoiłeś"
Antoine de Saint-Exupéry

Przyszła zaszczurzona
Za Tęczowym Mostem - Samanta [*] (14.01.05 - 04.07.07) na zawsze w moim sercu[/i][/size]
squedi13
Posty: 32
Rejestracja: sob maja 01, 2010 4:22 pm

Re: [Wyposazenie] - Z czego mozna zrobic domek

Post autor: squedi13 »

Co myślicie o tym zamiast hamaku?
http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/wyp ... oni/146975
Lub jako dodatek dla klatki. Poza tym znacie jakieś fajne zabawki dla szczurka, oraz z czego zrobić dobre sznury do wspinania?
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: [Wyposazenie] - Z czego mozna zrobic domek

Post autor: Tili »

U mnie by sie to nie sparwdzilo, bo chlopaki lubia spac razem i to im wiecej miejsca tym lepiej, bo sie rozpychaja, ale fajnie wyglada.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”