półki z... tektury-dykty

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

półki z... tektury-dykty

Post autor: Landrynka »

Przed wyborami, pełno było wszędzie(czytaj na latarniach :D )plakatów wielkości 30x60 nalepionych na takie kartonowo-dyktowe płyty grubości 0,5cm. Po wyborach nikomu nie były potrzebne, więc je sobie pozbierałam ;D . łatwo je je się piłuje sa dość wytrzymałe, więc pomyślałam, że można by z nich zrobić półeczki do nowej woliery.
Problem jest jeden: Czym to polakierować, żeby siuśki nie wsiąkały? pokostem lnianym?
Mam około 30 sztuk i nie chcę żeby sie zmarnowały.
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

POKOST

Post autor: Landrynka »

gdzie i za ile moge kupic pokost? I czy konieczne jest rozcieńczanie go benzyna ekstrakcyjną? Ile musi być warstw?

PS Specjalnie napisałam drugiego posta, żeby było widać że coś doszło.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: półki z... tektury-dykty

Post autor: Magamaga »

Ja swoj kupiłam w Obi. Nalozyłam 1 warstwę bez rozcieńczania, ale niestety nie bardzo pomogło - siuśki wsiąkają i półeczki wonieją.
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: półki z... tektury-dykty

Post autor: Landrynka »

dzięki. W sobote wybiorę się do Leroya :)
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: półki z... tektury-dykty

Post autor: Agata »

A ja mam takie pytanko, czy ta dykta nie jest aby zbyt cienka? Czy się nie będzie odginać pod ciężarem szczurów?

Zdaj relacje z użytkowania, jak już zamontujesz półeczki w klatce.
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: półki z... tektury-dykty

Post autor: Landrynka »

agata:na 99% nie będzie. Ma 0,5 cm grubości i jest sztywna. W każdym razie na pewno wygina się mniej niż krata między kuwetą a klatką w mojej wolierze.
Zdam, zdam, może nawet uzupełnię fotkami :)

edit: fotka 'tego czegoś' http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/548 ... 9bceb.html
Awatar użytkownika
Paweł69
Posty: 672
Rejestracja: wt gru 19, 2006 3:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: półki z... tektury-dykty

Post autor: Paweł69 »

Magamaga pisze:Ja swoj kupiłam w Obi. Nalozyłam 1 warstwę bez rozcieńczania, ale niestety nie bardzo pomogło - siuśki wsiąkają i półeczki wonieją.
bo po jakimś czasie(czyli po parunastu myciach pokost się "wymywa") trzeba zabieg powtarzać i dobrze jest nałożyć od razu dwie warstwy

Landrynka: jeżeli ta płyta to ten sam materiał co dach domku moich dziewczyn to radzę nałożyć nawet trzy warstwy i co jakiś czas powtórzyć impregnację
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”