[Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
dominiszka
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 22, 2013 10:01 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: dominiszka »

Hej! Trochę odkopię temat, bo przeglądam całe forum (przygotowanie przed wzięciem szczurasów) i wreszcie trafiłam na fajny wątek o samoróbkach.
Chciałabym zrobić swoim szczurasom hamaczki - z koszulek, by było ich dużo i można było je często zmieniać.
I to pojawia się moje pytanie: czy do hamaków nadadzą się koszulki z nadrukami? Chodzi mi o takie nadruki, fakturę których czuć, ale się nie "siepią". Nie wiem, czy nie zaszkodziłyby ściurom, gdyby je pogryzły... Co Wy na to?
with a cigarrete smile sayin' things you can't ignore

Za TM: Lily [*]
Na zawsze w moim sercu, choć w domach już innych: Abi, Ludi, Zgredek, Gapcio i Aiden.[/color][/size]
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: Magdonald »

Na pewno bezpieczniej hamaczki zrobić z koszulek bez nadruków, też zależy jakie będą/są Twoje szczurki. Zdarzają się takie, które hamaczka nie ruszą, ale też (i to częściej) "destruktorzy" :D
Jednak z moich obserwacji, wszystkie moje panny strasznie interesują się nadrukami (typu prasowanek i każdych, które da się "wyczuć" na materiale) na bluzach/koszulkach, próbują je odgryźć, także wydaje mi się, że nie ma sensu robić czegoś, co szybko zniszczą, a na dodatek może to być dla nich niebezpieczne (nie wiem na ile toksyczne/niezdrowe, nie zagłębiałam się, więc nie chcę wprowadzić w błąd).
Mimo wszystko, najlepiej na hamaczki sprawdza się polar (szybko schnie, nie wplątuje się w pazurki), także proponuję przejść się do sklepów z odzieżą używaną i obkupić się w bluzy, kocyki i to z nich zrobić hamaczki ;)
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
Awatar użytkownika
dominiszka
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 22, 2013 10:01 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: dominiszka »

Polarkowe hamaczki miałam, gdy jeszcze była u mnie fretka - jedyne co mi w nich przeszkadzało to sierść nie do ściągnięcia :<
I fretka nie była destrutkorem więc hamak służył jej baaaardzo długo. A tutaj... Zresztą, ja nie lubię jak w klatkach jest za długo takie same umeblowanie, stąd moje parcie na hamaki :D
Dobra, te z nadrukiem do wywalenia. No problem! :D
with a cigarrete smile sayin' things you can't ignore

Za TM: Lily [*]
Na zawsze w moim sercu, choć w domach już innych: Abi, Ludi, Zgredek, Gapcio i Aiden.[/color][/size]
Awatar użytkownika
sliwkowapanna
Posty: 286
Rejestracja: pt wrz 06, 2013 6:11 am
Kontakt:

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: sliwkowapanna »

Dziewczyny znacie jakieś fajne "konstrukcje" z gałązek? Bo mam sporo gałęzi brzozy i chcę coś swojemu ogniastemu zrobić. Ale oczywiście pod hasłem dla szczura nie ma, większość dla homika, ale też wszystko na jedno kopyto
Obrazek
a gdzieś widziałam naprawdę fajne "tory przeszkód", jakieś sznury, drabinki, ale fajnie to wyglądało, a tak to głównie same mosty "zwodzone"...myślę już kilka dni, ale nie mam konceptu na nic drewnianego:(
Ze mną od 04.2013 ogonek Harry, Wally od 02.2014 oraz Karmelek z Hermioną od 06.2014 :)
Za TM myszki: Pilot 31.03 [*] Egzi 10.06[*]
-----------------------------------------------------
Moje hobby: http://fb.com/sliwkowapanna.photography
olaola
Posty: 14
Rejestracja: wt kwie 29, 2014 9:36 pm
Lokalizacja: Warszawa

zabawki i urozmaicanie czasu - propozycje

Post autor: olaola »

http://www.rattycorner.com/ na tej stronie kilka fajnych pomysłów na szczuro-przyjazną klatkę lub pokój (chodzi o zapewnienie rozrywki) Polecam:-)
olaola
Posty: 14
Rejestracja: wt kwie 29, 2014 9:36 pm
Lokalizacja: Warszawa

zabawki i urozmaicanie czasu - propozycje i wiele cennych ws

Post autor: olaola »

i wiele innych ciekawych rzeczy (m.in. kalkulator klatkowy, przydatna rzecz, jeśli chce się sprawdzić, czy nasza klatka nie jest za mała lub ile stworów wygodnie pomieści), wskazówek, porad itd...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”