[Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Rudaa
Posty: 34
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 3:45 pm
Lokalizacja: Lubartów

Re: Własnoręcznie robione zabawki

Post autor: Rudaa »

Ja ostatnio zrobiłam dwa hamaki... Jeden z miśkiem od spodu, na wierzchu kawałek ręcznika, wielkie dziursko do zwiedzania wnętrz obszyłam materiałem w kropy :D A drugi zrobiłam z poszewki na poduszkę :)
Awatar użytkownika
maisy
Posty: 176
Rejestracja: śr lut 14, 2007 8:50 pm

Re: Własnoręcznie robione zabawki

Post autor: maisy »

Nie miałam w domu rur kanalizacyjnych, a właśnie tamtego dnia robiłam montaż klatki. Do Kastoramy daleko ,do Obi daleko. Miałam plan!
Wzięłam rolkę po ręczniku papierowym
Zrobiłam małe dwie dziurki po prawej i po lewej -odległości od krawędzi -ok 1cm. odległości od siebie też ok 1cm. a nawet mniej .
Wzięłam chudą wstążkę i obcięłam na dwie części. Po prawej, przeplotłam wstążkę między dziurkami ,aby dwa końce wystawały na zewnątrz ,powtórzyłam tą operację drugi raz tak samo po prawej stronie.
przyłożyłam do wnętrza klatki blisko bocznej ścianki.
Zawiązałam w pętelkę. Trzyma! :D
Moi faceci to kochają.
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: Własnoręcznie robione zabawki

Post autor: ogonowa »

maisy pisze:Nie miałam w domu rur kanalizacyjnych, a właśnie tamtego dnia robiłam montaż klatki. Do Kastoramy daleko ,do Obi daleko. Miałam plan!
Wzięłam rolkę po ręczniku papierowym
Zrobiłam małe dwie dziurki po prawej i po lewej -odległości od krawędzi -ok 1cm. odległości od siebie też ok 1cm. a nawet mniej .
Wzięłam chudą wstążkę i obcięłam na dwie części. Po prawej, przeplotłam wstążkę między dziurkami ,aby dwa końce wystawały na zewnątrz ,powtórzyłam tą operację drugi raz tak samo po prawej stronie.
przyłożyłam do wnętrza klatki blisko bocznej ścianki.
Zawiązałam w pętelkę. Trzyma! :D
Moi faceci to kochają.
gratuluje ciekawego pomysłu :)
Neverestin
Posty: 29
Rejestracja: czw wrz 18, 2008 4:05 pm

Re: Własnoręcznie robione zabawki

Post autor: Neverestin »

ostatnio za 5 zł kupiłam takie wiszące metalowe 'koszyki' na owoce , koszyki wyłożyłam materiałem wygląda bosko ciekawe jak się sprawdzi ^^’

wzięłam opaskę na włosy [ z materiału ] , rozcięłam w połowie [ w środku była pusta i powstał ala 'rękaw' , zrobiłam w połowie otwór i mam tunel dla ogonka 8)
Obrazek
How now? a rat? dead , for a ducat, dead!
- William Shakespeare, Hamlet, akt III, scena IV
Mruczka14
Posty: 15
Rejestracja: sob wrz 20, 2008 12:02 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Własnoręcznie robione zabawki

Post autor: Mruczka14 »

Witam
Mam pomysł na "szmaciane gniazdo".
Do szczęścia potrzebna jest w miarę kwadratowa szmatka. Może być chustka, ścierka do podłogi, flanela lub miękki polar. Gniazdo może leżeć lub wisieć na ścianie. Gdy materiał jest miękki, a szmatka gruba, gniazdo jest bardzo ciepłe i wygodne. Można go łatwo przenieść, zdemontować, wyprać i złożyć ponownie.
Sposób wykonania:
1.Przygotuj kwadratową szmatkę i złóż ją w trójkąt. Biorę dużą szmatę, składam ją kilka razy aby uzyskać mniejszy kwadrat i dopiero taki kwadrat składam na trójkąt, w którym trzeba założyć na siebie dwie skrajne części tego trójkąta
2.Gdy założysz już dwie części na siebie, odegnij jedną z warstw trzeciego, górnego rogu i wsadź ją pomiędzy powstałe fałdy. Jeżeli materiał miał kilka warstw, odpowiednio silne zagięcie górnej części przytrzyma całą konstrukcję i wzmocni ją. Możesz też posłużyć się np. agrafkami aby spiąć całość, jeżeli materiał jest zbyt cienki lub śliski.
3.Pozostało tylko wypchać ręką środek i położyć szczurasowi w klatce lub powiesić na ściance. Będzie szczęśliwy przeogromnie. Ścianki są blisko siebie, więc przylegają do szczurka - może się więc wciskać i wyciągać do woli...
Wygląda bardzo efektywnie.
Szczuraski to uwielbiają (nie mam jeszcze szczura,ale tak wyczytałam na jednej stronie).
Pozdrawiam
darek31
Posty: 24
Rejestracja: wt paź 21, 2008 2:25 pm

Re: Własnoręcznie robione zabawki

Post autor: darek31 »

ja też myślałem o rolkach od papieru ale nie zaklinuje się?
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Własnoręcznie robione zabawki

Post autor: Magamaga »

Dopóki szczurek jest mały to się zmieści. Potem lepsze są rury kanalizacyjne - ja mama taką szarą plastykową.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Własnoręcznie robione zabawki

Post autor: yss »

mruczka: nie chcę się czepiać, ale opis tej wiszącej kieszeni widziałam na stronie internetowej............ pomysł może fajny, ale chyba nie twój....?
poza tym to rodzaj hamaka jest a tu piszemy o zabawkach. wątek o hamakach gdzieś tam wisi poniżej...
ten się nie myli, kto nic nie robi
Karolina*
Posty: 7
Rejestracja: pn gru 04, 2006 10:11 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Własnoręcznie robione zabawki

Post autor: Karolina* »

Ja dla zabawy kładę moim szczurkom na górę klatki duży kawałek szmatki, oczywiście od razu próbują ja wciągnąć do środka :) Czasami zajmuje im to kilka godzin bo np. 3 rogi przywiązuje >:D Śmiesznie to wygląda jak ciągną ją z całej siły jak takie małe psy hehe potem jak już im uda się wciągnąć całość do klatki po ogromnym wysiłku wtulają się w szmatkę i idą spać :D
paulina now
Posty: 44
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 11:42 am

Re: Własnoręcznie robione zabawki

Post autor: paulina now »

Ja zrobiłam trapy dla mego ogonka.Wzielam podkładki na stół.Przekroiłam na pół przyczepiłam sznureczkami do klatki z dwóch stron.Kora to uwielbia!
Mama wycięła z pudełka otwory i powstał domek.Prosto,tanio,szybko
Człowiek, zawsze staje się odpowiedzialny za to,co oswoił
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Własnoręcznie robione zabawki

Post autor: Izold »

Ja zawsze zagniatam w sreberku od czekolady chrupke z psiej karmy.^^
Awatar użytkownika
Leia
Posty: 995
Rejestracja: sob sty 10, 2009 12:00 pm
Lokalizacja: Rogalin

Re: Własnoręcznie robione zabawki

Post autor: Leia »

Obrazek

Coś takiego zrobiłam ostatnio. Rzecz jest prosta, ale fajna, szczury gonią się po rurkach, bawią wręcz w chowanego. Jak ktoś ma większą klatkę, to można zrobić na przykład opcję 3-2-1, wtedy taka piramidka jest jeszcze ciekawsza, bo więcej schowanek. Użyłam rurek PVC o średnicy 5cm, a do ich spojenia kleju na ciepło.
Awatar użytkownika
ridja devojka
Posty: 224
Rejestracja: sob lut 21, 2009 1:45 am

Re: Własnoręcznie robione zabawki

Post autor: ridja devojka »

super sprawa z tymi rurkami, tylko gdzie je kupić? (naprawdę nie wiem, tak jak pleksi - wiem tylko, że można na allegro :) )
Awatar użytkownika
lavena
Posty: 1889
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:56 pm
Lokalizacja: Lublin/Puławy

Re: Własnoręcznie robione zabawki

Post autor: lavena »

Poszukaj w sklepie z artykułami hydraulicznymi. Tam na bank będą.
Awatar użytkownika
Leia
Posty: 995
Rejestracja: sob sty 10, 2009 12:00 pm
Lokalizacja: Rogalin

Re: Własnoręcznie robione zabawki

Post autor: Leia »

Rurki PVC można kupić w praktycznie każdym sklepie z materiałami budowlanymi. A pleksi kupiliśmy ostatnio w Leroy Merlin. Myślę, że da się ją też kupić na przykład w sieci Praktiker.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”