[Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ania234
Posty: 219
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 6:24 pm

Re: Własnoręcznie robione zabawki

Post autor: ania234 »

Dałam mojej Wiki hamaczek no i w nim siedzi :D na sirodek takiego czarnego materiału chciałam przyszyć polarek (żółty) i jak szyłam to mi nitki zabrakło na jedna stronę to tak zostawiłam ,a ona teraz przez to włazi i siedzi pod tym. Heh :) Tak to ładnie wygląda ;D
Awatar użytkownika
Filipw
Posty: 1020
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 6:57 pm
Lokalizacja: garwolin
Kontakt:

Re: Własnoręcznie robione zabawki

Post autor: Filipw »

Można wziąść butle 5l i z niej zrobić domek
Wyciąć ten fragment gdzie się butla zaczyna zwężać i domek gotowy, u mnie się sprawdziło i moje diabły czasem tam zaglądają >:D

Norka
Bierzesz woreczek z jakiegoś materialu i przypinasz spinaczami do ścian klatki tak aby worek był lekko otwarty.
Awatar użytkownika
Seraf
Posty: 16
Rejestracja: wt lut 26, 2008 12:17 pm

Re: Własnoręcznie robione zabawki

Post autor: Seraf »

Natalia_1222 pisze:Tutaj umieszczajcie pomysły na własnoręcznie robione zabawki(wyłącznie instrukcje, żadnych dyskusji ;)). Niech to będzie taki spis.
moja Scarlett uwielbia leże w takim hamaczku... tylko jest jeden problem...
ona tam też siusia i bardzo często muszę ten hamak wymieniac
Awatar użytkownika
Buni@
Posty: 618
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 10:47 am

Re: ZABAWKI ROBIONE SAMODZIELNIE...

Post autor: Buni@ »

Znam pomysł na dobrą zabawkę, zrobiłam ją samodzielnie ;) . Jeżeli ktoś jest zainteresowany oto "przepis". Oderwać kawałek papieru,zwinąć w kulke i rozwinąć żeby później nie było problemów ze zwinięciem,igłą (nie trzeba ale można)zrobić dziurki w tym papierku(szczuri będą lepiej czuły zawartość),następnie ukroić np. kawałek sera,kiełbasy,szynki jakiś przysmak szczurka,i smakołyk owinąc tym papierkiem,potem mozna przekłuc igła lub w jakiś inny sposób zrobić by kulka trzymała się na np.nitce czy jakimś sznurku i zeby paierek nie rozleciał się.Teraz podstawić szczurkowi koło nosa tą "kule smakule" żeby poczuł co jest jej zawartością,następnie ciągnąć papierek tak by szczurek go nie dogonił ale żeby miał ją ciągle w zasięgu wzroku. Miłej zabawy. Moja Bunia biegała za tym jak szalona,jak kotek :D dla niej to frajda a ja się uśmiałam. ;D

P.S Nie każdy szczurek będzie chciał się bawić taką zabawką zależy od charakterku i oczywiście nastroju szczurka :)
<*> Moje aniołki<*>
szczurki: Bunia, Sali, Gryzia, Rubi, Chloe; chomiki: Pipi, Emi
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: ZABAWKI ROBIONE SAMODZIELNIE...

Post autor: yss »

moje się tak bawią nawet bez zawartości, jak mają ochotę poszaleć.
wkładanie do środka sera uważałabym za coś w rodzaju okrucieństwa :>
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: ZABAWKI ROBIONE SAMODZIELNIE...

Post autor: Landrynka »

yss pisze:wkładanie do środka sera uważałabym za coś w rodzaju okrucieństwa :>
myślę, że jeśli po chwili zabawy, szczur dostałby ser do rozpakowania i skonsumowania nie byłoby problemu :)

swoją drogą zabawy tego typu są dobre dla 2,3 szczurów. wolę sobie nie wyobrażać, co (z sznurkiem i tym, co znajduje się na obu jego końcach ;) )zrobiłaby np ósemka ;D .
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
erasjo
Posty: 64
Rejestracja: pn kwie 14, 2008 12:06 am

Re: ZABAWKI ROBIONE SAMODZIELNIE...

Post autor: erasjo »

Moj szczur sam znalaz sobie zabawke - moja kanape oO uwielbia uwielbia drapac obita materialem skrzynie na posciel oO jak to zauwazulam staralam sie oduczyc nie da sie, wkoncu przykleilam poszarpane nitki tasma na moje nieszczescie tasma jeszcze bardziej przypasowala julce zupelnie jak kot i nie reaguje na imie ale przybiega gdzy uslyszy kici kici :D jak chce na rece to drapie kanape z prawdzina namietnoscia :p bo wie ze wtedy murowana godzina zabawy :D
Awatar użytkownika
Buni@
Posty: 618
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 10:47 am

Re: ZABAWKI ROBIONE SAMODZIELNIE...

Post autor: Buni@ »

Yss móisz ze to okrócienstwo wkładanie sera do srodka ale ja po kazdej zabawie daję jej tą zawartość,a jezeli jej nie daje to samam to ropakowuje :D
<*> Moje aniołki<*>
szczurki: Bunia, Sali, Gryzia, Rubi, Chloe; chomiki: Pipi, Emi
olc_
Posty: 48
Rejestracja: sob maja 31, 2008 3:38 pm
Lokalizacja: Tanowskie góry
Kontakt:

Re: Własnoręcznie robione zabawki

Post autor: olc_ »

Ja zrobiłam hamaczko-grotę ;x
Wzięłam spodnie od starej piżamy i odcięłam trochę nogawki. Zaszyłam z jednej strony. Potem zrobiłam dziurki w rogach ale tak gdzie nie jest zaszyte dziurki robi się tylko w górnej części. Teraz tylko przymocować i już. Wygląda to tak :
http://img300.imageshack.us/img300/672/zdjcie367ok0.jpg
gryzonie są takie kochane.
Awatar użytkownika
Igicza
Posty: 27
Rejestracja: sob lip 26, 2008 4:30 pm
Lokalizacja: Wrocław (okolice)

Re: Własnoręcznie robione zabawki

Post autor: Igicza »

Co do hamaka, to zrobiłam go mojej Rewelci, ale nie chciała za nic się na niego pakować. Powiesiłam na prętach klatki na pięterku kawałek materiału (na spinaczach), jednak kompletnie ją to nie zainteresowało (to znaczy zainteresowało, ale tylko do obwąchania :P). Pewnie była już za duża, nienauczona...
Obrazek
Awatar użytkownika
Filipw
Posty: 1020
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 6:57 pm
Lokalizacja: garwolin
Kontakt:

Re: Własnoręcznie robione zabawki

Post autor: Filipw »

szczurów sie nie uczy Spania na hamaku (tak myślę), szczury to na tyle inteligentne stworzonka że wiedzą jak wejść i o wiele wiele więcej. Może materiał czymś obcym pachniał, gdzieś leżał, wypierz go dokładnie ja zawsze przed wypraniem wrzucam hamaczek do wrzątku. Albo po prostu woli sobie pochodzić po klatce i w swoje ulubione miejsce pójść spać :), jest też inna opcja może on na nim leży jak ty nie widzisz.

Jeśli koniecznie chcesz aby spała na hamaczku (miałem taki sam problem jak ty ) to zrób tak

- Weź szmatkę na której normalnie śpi i ładnie ją rozłóż na hamaczku i wtedy na 100% tam będzie spała

jakbyś jeszcze coś chciała wiedzieć to wal :P

Moja śp. Tekla w życiu nie położyła się spać na kawałku szmatki, nie lubiła hamaków więc wisiały w klatce jako "Ozdoba" w klatce, ale zmieniło się to wówczas kiedy moja kochana babcia zrobiła Hamako-norke (lub Hamak z kieszenią jak kto woli ), była to pięknie obszyta duża,gruba (w środku miała taką pianę miękka) taka szmatka kwadratowa kuchenna ( np. żeby wziąć garnek z ognia i się nie poparzyć) na środku miała prostokąt z polaru (też pięknie uszyty wielowarstwowy, aby nie było zimno) więc tak jak już mówiłem na środku tego kwadratu był przyszyty prostokąt polarowy (na około 2-3 szczury). I od tego czasu Tekla spała na hamaczku, a raczej W hamaczku . Mordka nie jest taka wybredna. Na szczęście !!!

Ps. Jedna strona prostokąta nie była zszyta aby było wejście
jacob_burns
Posty: 4
Rejestracja: pn cze 02, 2008 8:47 pm

Re: Własnoręcznie robione zabawki

Post autor: jacob_burns »

Ja przygotowałem na ciepłe dnie moim ogonom domek z wydrążonej połówki arbuza. Oprócz klatki mają one do dyspozycji też stół, na którym jest szyba, więc gdy zrobiło się ciepło, cień w domku i chłód szyby przypadły im do gustu.

Swoją drogą ładnie wygląda. :)

PS. Domek wytrzymał ok. dwóch tygodni (potem się pomarszczył). Trzeba pamiętać też o dokładnym wydrążeniu czerwonych części, bo one śmierdzą.
Awatar użytkownika
grayhill
Posty: 50
Rejestracja: pt lip 25, 2008 9:47 am
Lokalizacja: Katowice

Re: Własnoręcznie robione zabawki

Post autor: grayhill »

ja kiedyś do klatki poukładałem kawałki gałęzi i domek z kartonu na samej górze nawet często tam siedział i trochę powędrował po gałęziach polecam ale niestety klatka zawsze jest za mała na te wszystkie pomysły szkoda że nie mogę mieć osobnego pokoju dla nich ale bym zrobił im wypaśny pokoik :-P
roots reggae ragga
Ratatat
Posty: 10
Rejestracja: wt sie 14, 2007 1:12 pm
Lokalizacja: Radom

Re: Własnoręcznie robione zabawki

Post autor: Ratatat »

Ja dla mojej wiewióry xD zrobiłem z skarpetki (druga zginęła w praniu ;) ) i rolki po papierze mały domek. Do skarpetki częściowo włożyłem rolkę. Teraz Tosia wchodzi przez tunel i siedzi w skarpecie. Czasem sama przestawia ją sobie gdzie jej pasuje. W klatce mam też dużo gałęzi po których uwielbia skakać, do hamaka czy do michy prowadzi gałązka dzięki temu ściera pazurki i ma frajde skacząc z gałązki na gałąź.
Awatar użytkownika
Nyja
Posty: 19
Rejestracja: pn wrz 15, 2008 10:56 pm

Re: Własnoręcznie robione zabawki

Post autor: Nyja »

My mamy hamak zrobiony z grubego ręcznika, szczurasek nie za często na nim śpi ale skakanie z półki na hamak i z powrotem to całkiem fajna zabawa ;) (może spróbujemy zrobić hamako-grotę ;)), jedną z ulubionych zabawek Melkora są rolki od papieru czy ręczników papierowych, toczy je po drabinkach na samą górę klatki a potem zrzuca na dół. Nieźle jako zabawka sprawdza sie też piórko przywiązane na sznurku do prętów tyle że co dzień musi być nowe bo szczur dewastuje je w godzine :D
Melkor lubi też pojemniki po dużych jogurtach, najpierw można wylizać to co pysze a potem siedzieć w środku i turlać się po podłodze ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”