[Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: mini »

No właśnie. Różnica między chomikiem, a szczurem jest taka, ze chomik tego nie zasika tylko ewentualnie zje, a szczur nie tylko może zjeść - jeszcze zasika :D
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
figoifagot
Posty: 631
Rejestracja: sob sie 20, 2011 10:14 am
Lokalizacja: Radomsko

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: figoifagot »

To przeprowadzę im krótkie szkolenie, czego wolno, a czego nie wolno robić na mostku/z mostkiem ;D
Z nami: Dyrektor, Siwy i Ciapaty
Za TM: Tytusek, Marti, Figo, Fagot, Ojciec
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: Izold »

figoifagot pisze:To przeprowadzę im krótkie szkolenie, czego wolno, a czego nie wolno robić na mostku/z mostkiem ;D
uważaj bo posłuchają :D
szczurów chyba nie da się tego tak dokładnie nauczyć. są szczury które szybko łapią, gdzie sikać, gdzie nie, a są szczury które perfidnie zleją się pod siebie, i ze smakiem w tym siedzą :D
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: Izold »

a Ja ogólnie przyszłam by się pochwalić zrobieniem "domku zabawki"
Grzebałam w pawlaczu - znalazłam stary kask ojca, sprzed bodajże 15 lat, kiedy pracował na budowie domu :)
Wyjęłam te wszystkie gąbki i plastiki [pokaleczyłam palec, ale nie zraziłam się :D ] i do środka wrzuciłam troche karmy, ściółki, szmatek [konkretnie - moją koszulkę w misie w której spałam, chciałam żeby dostały mój zapaszek ;D ] i kask miał dwie dziury po bokach - przewlekłam tam linkę do bielizny, i przykręciłam do klatki bardzo wysoko, tak by była możliwość wyjścia, ale żeby był to taki małpidomek :D Pod spód włożyłam zwykły drewniany domek, a nad drewnianym domkiem jest przerwa, w której też się pomieszczą, i obecnie jedna labinka śpi w kasku, druga w przerwie między domkami, trzecia w domku. mają mega radość ganiając pomiędzy 'domkami' i chowając się w tych wszystkich szparach :D
Awatar użytkownika
tinanka
Posty: 133
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 11:37 am
Lokalizacja: Berlin

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: tinanka »

Izold, najlepsze są właśnie takie zabawki znajdki, jak ja to mówię. Ostatnio mój chłop też taką zmajstrował. Szafka była za wysoka do innych mebli, więc odkręcił kółka, wielkości pięści, plastikowe, w jednej porobił dziury, powrzucałam jedzonko i zabawka gotowa. Teraz tylko Zuza głośno toczy kulę po podłodze, a ja mam ubaw. :D
Awatar użytkownika
figoifagot
Posty: 631
Rejestracja: sob sie 20, 2011 10:14 am
Lokalizacja: Radomsko

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: figoifagot »

Izold pisze: uważaj bo posłuchają :D
szczurów chyba nie da się tego tak dokładnie nauczyć. są szczury które szybko łapią, gdzie sikać, gdzie nie, a są szczury które perfidnie zleją się pod siebie, i ze smakiem w tym siedzą :D
Zgadzam się z Tobą w 100%, poza tym, nie zawsze to co nam się wydaje, że ciurom może sprawić frajdę, rzeczywiście im taką frajdę sprawi. My ostatnio zrobiliśmy taką zabawkę wzorowaną na huśtawce dla ptaków:
http://www.zooplus.pl/shop/ptaki/akceso ... urki/61908
Myśleliśmy, że to może być dla nich fajna zabawka, a okazało się, że w ciągu nocy wszystkie patyki zostały pozbawione kory, a na drugi dzień nawet nie chciały na nią spojrzeć, ba, nawet jej osikać nie chciały :( po prostu dostaliśmy od nich w twarz :)
Z nami: Dyrektor, Siwy i Ciapaty
Za TM: Tytusek, Marti, Figo, Fagot, Ojciec
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: Izold »

i weź tu się staraj, co nie? ::)
Awatar użytkownika
figoifagot
Posty: 631
Rejestracja: sob sie 20, 2011 10:14 am
Lokalizacja: Radomsko

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: figoifagot »

Izold pisze:i weź tu się staraj, co nie? ::)
Dokładnie ;D Jak to zobaczyłam, powiedziałam: koniec! szlaban na zabawki! ale minęły 2 dni i już myślę o jakiejś kolejnej...
Z nami: Dyrektor, Siwy i Ciapaty
Za TM: Tytusek, Marti, Figo, Fagot, Ojciec
Awatar użytkownika
kredka
Posty: 222
Rejestracja: pt maja 06, 2011 4:07 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: kredka »

Izold pisze:a Ja ogólnie przyszłam by się pochwalić zrobieniem "domku zabawki"
Grzebałam w pawlaczu - znalazłam stary kask ojca, sprzed bodajże 15 lat, kiedy pracował na budowie domu :)
Wyjęłam te wszystkie gąbki i plastiki [pokaleczyłam palec, ale nie zraziłam się :D ] i do środka wrzuciłam troche karmy, ściółki, szmatek [konkretnie - moją koszulkę w misie w której spałam, chciałam żeby dostały mój zapaszek ;D ] i kask miał dwie dziury po bokach - przewlekłam tam linkę do bielizny, i przykręciłam do klatki bardzo wysoko, tak by była możliwość wyjścia, ale żeby był to taki małpidomek :D Pod spód włożyłam zwykły drewniany domek, a nad drewnianym domkiem jest przerwa, w której też się pomieszczą, i obecnie jedna labinka śpi w kasku, druga w przerwie między domkami, trzecia w domku. mają mega radość ganiając pomiędzy 'domkami' i chowając się w tych wszystkich szparach :D
wstawisz fotkę?jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić ;D
Obrazek Obrazektutaj: kotka Szprotka, Gacek, Tymon tam: Ziutka the świnka morska[*],Fredzia [*], Alien [*] Miki[*], Ogryzek [*]
Makoto
Posty: 6
Rejestracja: czw sie 18, 2011 6:13 pm

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: Makoto »

Hey! Ostatnio przeglądałam stronę o rękodziele i zabawkach, gdy natknęłam się na nakładane drewienka fajnie się sprawdzają gdy zawiesi się w klatce i ogonki mogą je sobie podgryzać (ale muszą być z drzewek owocowych, żeby im nie było potem źle w brzuszkach). Fajna zabawka tylko trzeba się przy tym trochę pobawiać :)
Awatar użytkownika
monisiaxp
Posty: 455
Rejestracja: wt paź 04, 2011 3:39 pm
Lokalizacja: Małopolska/Tarnów

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: monisiaxp »

Ja zrobiłam hamaczek, domek z doniczki i tuneliki z rolek po papierze.
W planach mam zakup takiej rury którą sprzedają na przeciwko i zrobienie z niej tunelu.
Wstawię zdjęcia jak wypiorę hamaczek który zasikała i [...] moja świnka morska.
Awatar użytkownika
Szarlotka
Posty: 22
Rejestracja: sob lis 05, 2011 4:30 pm

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: Szarlotka »

Moja Fuńka niestety świętej pamięci :'( kochała kraść mi gumki do włosów i bawiła się włóczką którą też zresztą mi zakosiła.
Lepiej kochać i stracić niż nie kochać nigdy...
Funia od... do 2.10.2011

Obrazek
Awatar użytkownika
Gosia88
Posty: 27
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 11:18 am

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: Gosia88 »

czytam wasze wspaniale przepisy na zabawki i rozgladam sie po mieszkaniu.. ..usiluje byc kreatywna :))) i tak stwierdzam ze faktycznie potrafia dac w policzek.. czlowiek sie napracuje a one to oleja i w przenosni i doslownie :D;D nasz Jinuś (swietej pamieci;;((() kochał swój hamak zrobiony z recznika.. zrobilam mlodym hamak z szaika.. wyszedl rewelacyjnie!! przełozylam jeden koniec przez kratke u gory klatki i zawiazalam nad nia.. ale one nie Jini.. i jakos nie sa tak zachwycone.. najmlodszy wszystko traktuje jako cos do pogryzienia (jako jedyny gryzie klatke i kuwete;//)

mysle zeby zrobic im jakis super domek na zime :D moze nie pogardza:)))
Nasi chłopcy:
Whipster <3 Rufus <3 Jinek <3 Obrazek
zuzalek10
Posty: 5
Rejestracja: wt lis 08, 2011 6:21 pm

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: zuzalek10 »

ja zrobiłam dla moich szczurasów huśtawkę z drewna i sznurów polecam bo ogonki przez pół dnia się bawią
Awatar użytkownika
monisiaxp
Posty: 455
Rejestracja: wt paź 04, 2011 3:39 pm
Lokalizacja: Małopolska/Tarnów

Re: [Akcesoria] Zabawki robione samodzielnie

Post autor: monisiaxp »

Chcę zrobić dla Edwarda coś takiego, http://www.google.pl/search?gcx=c&q=dre ... 4QThkLDtDQ
Tylko mam pytanie czy mogę gałązki skleić sylikonem lub klejem na gorąco? Przykro mi ale nie mam druta ewentualnie mogę wiązać sznurkiem ale nie wiem czy jest to opłacalne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”