[Poidło] - Ferplast - Sippy

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Filipw
Posty: 1020
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 6:57 pm
Lokalizacja: garwolin
Kontakt:

[Poidło] - Ferplast - Sippy

Post autor: Filipw »

Temcik wydzielony z >>KLIK<<



Mam takie małe pytanie Bo cala zawartość klatki jest dołączana w rzeczywistości a tam z boku mam wrażenie że jest poidło automatyczne, jak szczury z niego korz?ystają
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Ferplast Furet Tower

Post autor: Nina »

Poidło jest bardzo fajne, ale niestety u mnie sie nie sprawdziło. Jest za duże dla szczurów, jak piły, to ciekło im po łapkach. Całe szczury i cała ściółka były mokre. Może są mniejsze wersje, ta jest dobra dla fretek.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Filipw
Posty: 1020
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 6:57 pm
Lokalizacja: garwolin
Kontakt:

Re: Ferplast Furet Tower

Post autor: Filipw »

ale jak ono działa jak szczury z niego korzystaja?
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Ferplast Furet Tower

Post autor: Nina »

Działa na takiej samej zasadzie jak poidło kulkowe, tylko tutaj jest mały drążek zamiast kulki, który po części wystaje na zewnątrz. Zwierzak pijąc, wsuwa go do środka i wtedy leci woda. Niestety, tak jak pisałam, dla szczurów wycieka za duża ilość.
Chciałam wrzucić fotke, ale nie mam kabla, a komp nie chce czytać karty SD :-X
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Poidło] - Ferplast - Sippy

Post autor: limba »

Te poidelka wystepuja w mniejszych rozmiarach.
Ja sie przymierzalam 2 razy do ich zastosowania, ale niestety ewidentnie nie pasowalo moim szczurom.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
Filipw
Posty: 1020
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 6:57 pm
Lokalizacja: garwolin
Kontakt:

Re: [Poidło] - Ferplast - Sippy

Post autor: Filipw »

to ja sprubuje
Awatar użytkownika
atomus
Posty: 54
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 6:45 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: [Poidło] - Ferplast - Sippy

Post autor: atomus »

Nina: Są mniejsze, mam takie badziewko w klatce ;)

U mnie wiszą dwa: kulkowe na gorze klatki, i właśnie takie z "rurką" na dole.
Najchętniej maluch pije z kulki, jest wygodniejsze (zlizywanie). Do tego dziubka jakoś nie może się podejść, a wody wypływa tyle samo. Może teraz popróbuję i zostawię tylko to rurkowe.

Z dwojga wolałbym zostawić to z rureczką z powodów:
1) Kulkowe często zapycha się powietrzem, trzeba wyjąć, obrócić (albo ścisnąć i odpowietrzyć) i z powrotem zamontować
2) To kulkowe hałasuje (dzieciak nauczył się mnie budzić kulkomatem ;)
3) To coś z dziobem łatwiej się napełnia wodą, estetyczniej montuje
4) Kulka lubi czasem przeciekać

Nie wiem jak u Was, ale tak z moich obserwacji.
"Remember, the problem is not that people are stupid; the problem is that modems are cheap."
http://klewandowski.eu
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

Re: [Poidło] - Ferplast - Sippy

Post autor: Anita »

Z moich obserwacji wynika z kolei, że Sippy strasznie hałasuje (ale szczury nie miały problemów z piciem, myślę jednak, że dla maluchów naciśnięcie tego drążka językiem może być za ciężkie), poidełka kulkowe Ferplasta są cichutkie i u mnie lepiej się sprawdziły :)
Awatar użytkownika
Filipw
Posty: 1020
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 6:57 pm
Lokalizacja: garwolin
Kontakt:

Re: [Poidło] - Ferplast - Sippy

Post autor: Filipw »

Ale ze mnie nie powiem co przysłali mi 600ml poidło automatyczne a ja zamawiałem 300 ml :D a kapłem sie teraz jak gadałem z facetem ( na gg) z zoo planet i on mnie przeprasza za poidło a ka nie wiem o co biega ::) ;P i on mi wyjaśnił co i jak, a Nina mówiła że przy takich dużych poidłach to szczurom po łapkach leci ja takiego czegoś nie zauważyłem ::) odsyłać im czy nie ?
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Re: [Poidło] - Ferplast - Sippy

Post autor: Vella »

nie odsyłaj. Jak nie ma żadnej usterki to wszystko gra, a większe poidło to więcej picia dla szczurów :)
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Awatar użytkownika
Filipw
Posty: 1020
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 6:57 pm
Lokalizacja: garwolin
Kontakt:

Re: [Poidło] - Ferplast - Sippy

Post autor: Filipw »

okej dzięki Vella, to nie odsyłam a dopłatę wyśle im przy zamawianiu tarasów
Awatar użytkownika
jtrenka
Posty: 20
Rejestracja: sob lut 07, 2009 4:55 pm

Re: [Poidło] - Ferplast - Sippy

Post autor: jtrenka »

mam 3 poidla 2 z kulka a 1 bez i niewiem ktore lepsze
prosze o rade!
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Poidło] - Ferplast - Sippy

Post autor: ogonowa »

Oba są dobre.. zależy z którego będą wolały pić.. Zawieś oby dwa (z kulką i bez) które będzie bardziej oblegane to zostaw. A na pewno masz to z rureczką czy o jeszcze inne ci chodzi?

Zależy też od tego jakie one są duże, bo jeśli np. jedno masz 600ml drugie 100 czy 75ml, to lepiej to pierwsze. Ogólnie zależy z którego łatwiej będzie im się pić .
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: [Poidło] - Ferplast - Sippy

Post autor: merch »

Mi dolaczyli do klatki i szczury umieja korzystac, mimo ze duze nic nie wycieka. Osobiscie wole kulkowe- zwlaszcza ferplastu bo jest cichsze, ale skoro doloczone to wisi i jest ok.

Kiedys kupilam to najmniejsze z zamiarem rozpuszczania lekow , mozna napelnic mala iloscia w odroznienu od kulkowego, ale niestety dziewczynka nie zdazyla skorzystac :/.
Ostatnio zmieniony ndz lut 08, 2009 12:53 pm przez merch, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Poidło] - Ferplast - Sippy

Post autor: ogonowa »

merch, najmniejsze czyli 300ml? Bo ja takie spotkałam..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”