SMYCZ - jak zrobić - instrukcja

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
CzarrnaWdowa
Posty: 277
Rejestracja: wt paź 27, 2009 5:57 pm
Lokalizacja: Tarnów

Re: SMYCZ - jak zrobi? - instrukcja

Post autor: CzarrnaWdowa »

Swego czasu też bawiłam się w robienie smyczy.
Głównie z tego powodu, iż bałam się, że na pierwszym lepszym spacerze ogonek da nogę.
Z wielkimi obawami wyszliśmy na spacer bez smyczy i szczurek ani myślał o ucieczce :).

więc odpuście sobie te smycze ;)
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

— George Bernard Shaw
kala
Posty: 53
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 6:54 pm

Re: SMYCZ - jak zrobi? - instrukcja

Post autor: kala »

według mnie bardzo dobry pomysł,ale po co smycz przecież jak się szczura będzie trzymało na ziemi na dworze to może go ktoś rozdeptać albo po prostu szczur się przestraszy chyba tylko po to żeby nie ociekł z ramienia tak?
<:3 )~~ <-----mój szczurek
za bramą:Tippy Touse,Nano
pixxa
Posty: 321
Rejestracja: śr sie 25, 2004 6:47 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: SMYCZ - jak zrobi? - instrukcja

Post autor: pixxa »

Nie do końca się zgodzę. Jeden ogon będzie chodził koło nogi, drugi postanowi się przejść. Dla bezpieczeństwa jeśli ktoś nie wychodził jeszcze ze swoim podopiecznym polecam jednak założyć smyczkę. Pętelki można kupić bez problemowo. Ba można zrobić samemu, nie ma w tym nic trudnego.

Moja poprzednia samiczka Bayou*] uwielbiała chodzić na spacery. Smyczka całkowicie jej nie przeszkadzała.

http://lh4.ggpht.com/_6J9FGxPlOIo/S47lT ... 270052.JPG
mój komplet (raczej fretkowy). Chłopaki jeszcze wychodzili. Czekamy aż ciepło będzie.
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: SMYCZ - jak zrobi? - instrukcja

Post autor: Tili »

Ja proponuje poprostu ogrodzic kawalek trawnika np kartonem bez dna. Szczury, ktore nigdy na dworzu nie byly beda sie stresowac, smycz dodatkowo bedzie im przeszkadzac, bo nie przyzwyczajone tak jak pieski moga chciec sie uwolnic. Moje dziady bardzo stersuja sie zmiana otoczenia nawet w domu (wystarczy, ze przejde z nimi do innego pomieszczenia i juz kupy leca). Jak wyszlam z nimi do ogrodu to ani myslaly odejsc, ba one wlazly na mnie i to byl ich spacer. Jak polozylam ich do takiego wlasnie kartonu to na poczatku tez sie nie ruszaly wogole tylko skulone siedzialy w kacie z wybaluszonymi oczami. Robie im kretkie sesje ogrodowe, bo to jeszcze nie taka super pogoda, zebym z nimi siedziala pol dnia i powoli zaczynaja z wlasnej woli zwiedzac swiat.
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: SMYCZ - jak zrobi? - instrukcja

Post autor: Blanny »

Ja chodzę tylko z jednym, bo drugi nie przepada za miętoszeniem, siedzeniem na ramieniu, o smyczy nie ma mowy.
Jimi nie ma nic przeciwko smyczce, zwykle chodziliśmy po mieszkaniu.. Dziś był pierwszy spacer na ogródek. :) I smyczka jest potrzebna, wierzcie mi.. Mój szczur jest z tych ciekawskich, wszędzie chce nosa wsadzić, wszystko zwiedzić.. Nie upilnowałabym go. Czasem jak zawołam go, to wróci. Ale jak akurat jest czymś zainteresowany, to mnie oleje i idzie własną drogą. :P
Na razie smyczkę i szeleczkę mamy ze sznurówek, ale kupie niedługo normalną w zoologu. ^^
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Tina i Tola
Posty: 13
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 6:54 pm

Re: SMYCZ - jak zrobi? - instrukcja

Post autor: Tina i Tola »

Tak...Ta smycz...To jest to! ;) Moja Tina uwielbia biegać po trawie, szaleć: wychodzić na dwór. Tylko, że bałam się zawsze, że nagle się spłoszy i da nogę do jakiejś dziury i jej nie wyciągną :( ... Ale z tą smyczą jestem spokoja. I szczur się wylata i będzie szczęśliwy i ja będę szczęśliwa ;) ;) . Tylko trzeba uważać na kleszcze i komary. 8)
Tina (Wiercik) i Tola (Tolkien) towarzyszą mi w pisaniu każdego postu...;)
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

Re: SMYCZ - jak zrobi? - instrukcja

Post autor: szczuruleczka »

Fajny pomysł, ale kupiłam w zoologiku szeleczki czerwone. Z plecionki, wiec można regulowac jak się tylko chce :)
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
izula
Posty: 167
Rejestracja: czw lip 26, 2007 11:48 pm
Lokalizacja: sochaczew

Re: SMYCZ - jak zrobi? - instrukcja

Post autor: izula »

Ja z moimi chłopakami bez smyczy na spacer wyjść nie mogę ;D
W sklepie też było bardzo ciężko coś dobrać, nic nie pasowało. Postanowiłam sama zrobić smycz w sumie to pętelkę wg instrukcji:

http://www.fretki.pl/ShowMessageL.aspx?mid=14791

co prawda z fretkowego forum ale sto razy lepsze od tych sklepowych, nic szczurka nie uciska pod szyją, nie przeszkadzają tez zapięcia, zwierzaka nic nie przydusi, idealnie można dopasować odpowiedni rozmiar. Co najważniejsze zrobienie takiej pętelki to groszowa sprawa :D
Ze mną: Demon, Prezes, Jumper
Za T. M - Maksymilianek - 21.V.09 - 22.07.10; Miki;
Awatar użytkownika
cumberdale
Posty: 13
Rejestracja: śr cze 02, 2010 5:32 pm
Lokalizacja: Kielce

Re: SMYCZ - jak zrobi? - instrukcja

Post autor: cumberdale »

właśnie zrobiłam pierwszą próbę. Szczurzyca z nerwów dostała drgawek- trzęsiawek. Spróbuje powolutku oswajać je z nowym sprzętem.
Awatar użytkownika
xyzzy
Posty: 129
Rejestracja: pt lut 12, 2010 6:16 pm

Re: SMYCZ - jak zrobi? - instrukcja

Post autor: xyzzy »

cumberdale pisze:właśnie zrobiłam pierwszą próbę. Szczurzyca z nerwów dostała drgawek- trzęsiawek. Spróbuje powolutku oswajać je z nowym sprzętem.
Może daruj jej tą smycz, skoro tak się stresuje? I tak pewnie nie będzie miała odwagi odejść za daleko w nowym otoczeniu, tylko załóż bluzę gotową na miękkie kupki ;D
Obrazek
Awatar użytkownika
Olcia5550
Posty: 127
Rejestracja: pn kwie 19, 2010 9:03 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: SMYCZ - jak zrobi? - instrukcja

Post autor: Olcia5550 »

2 myszory pysia i Misia oraz Fender
Awatar użytkownika
kao
Posty: 471
Rejestracja: pn lis 23, 2009 6:43 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: SMYCZ - jak zrobić - instrukcja

Post autor: kao »

Masz 22 strony na temat smyczy, o tych też już było.
Awatar użytkownika
Moleczka
Posty: 7
Rejestracja: pt lip 02, 2010 12:09 pm

Re: SMYCZ - jak zrobić - instrukcja

Post autor: Moleczka »

Nie wiem czy udałoby mi się dopasować smycz na konkretnego szczurka- nie mam cierpliwego modelu :P
Riri i Pysia
Obrazek
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Awatar użytkownika
BabyP
Posty: 82
Rejestracja: czw sie 19, 2010 5:11 pm
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: SMYCZ - jak zrobić - instrukcja

Post autor: BabyP »

Ja też się nad tą smyczką zastanawiam ::) , nie wiem jeszcze jak moje pączusie na nią zareagują. Chciałabym z nimi chodzić na ogródek. Pomysł z wybiegiem jest również niezły, mam duży cały wykonany z siatki kosz, być może się nada jakby go tak odwrócić do góry nogami ::) heh
,,To co czuję jest tylko moje''
Obrazek
Ze mną: Lucia,Luna, Misia,Cooky,Yogi, Maleństwo. Za TM: Tabuś, Husky, Poldek, Szajbus, Lucky
waniliax3
Posty: 3
Rejestracja: ndz mar 06, 2011 4:29 pm
Kontakt:

Re: SMYCZ - jak zrobić - instrukcja

Post autor: waniliax3 »

Łooł. Genialny pomysł. ;D Jak mój ogonek urośnie to też mu zrobię szelki. ;)
Wanilia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”