SMYCZ - jak zrobić - instrukcja

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: SMYCZ - jak zrobić - instrukcja

Post autor: noovaa »

Można kupić, ale osobiście uważam że szczur na smyczy to nieporozumienie ;) ... Im całkowicie wystarcza pokój do zabawy.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
zielona_owca
Posty: 142
Rejestracja: pn lis 05, 2012 7:11 pm
Lokalizacja: Płock

Re: SMYCZ - jak zrobić - instrukcja

Post autor: zielona_owca »

Ja również zupełnie nie rozumiem sensu trzymania szczurków na smyczy. A już tym bardziej w domu. Przecież szczur lubi powłazić między półki, poskakać, schować się pod kołdrę, pod łóżko. Smycz bardzo to ogranicza. A bieganie po dworze wiąże się ze stresem i możliwymi świństwami, które ogony mogą zjeść lub podłapać. Ja raz wyszłam na dwór ze szczurem na ramieniu do ogródka po pomidory. Nie wiem czy spotkało się to z jej aprobatą. Myślę, że dużo bardziej wolą polatać po pokoju.
A tak btw. Macie jakieś pomysły czym można zastawić miejsca, które szczury nie powinny odwiedzać? Przydałoby się oddzielić tę ćwierć pokoju. ::)
Ze mną dwie księżniczki.
Rumba od: 20.11.2011
Urke od: 09.11.2013
Bianka
Bunia
Cynamon

W serduszku i gdzieś obok: Tosia, Kokunia.
juliux
Posty: 23
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 1:23 pm

Re: SMYCZ - jak zrobić - instrukcja

Post autor: juliux »

Moje pytanie:
Z początkiem lipca wyjeżdżamy z mężem na 2 tygodnie na działkę...i nie chcę szczurów zostawić w domu pod czyjąś opieką "raz za czas".
Czy smycz w tym przypadku byłaby dobrym rozwiązaniem?
Chodzi mi o to. żeby będąc już na tej działce robić im wybiegi ale dla pewności i bezpieczeństwa zastosować smycz.
Na razie chłopaki są jeszcze mali i nie wiem jak będą się zachowywać za 2 miesiące, cały czas się zmieniają...ale już chciałabym rozeznać temat.
Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
Marika
Posty: 110
Rejestracja: sob gru 14, 2013 8:03 pm
Lokalizacja: Kraków / Bochnia

Re: SMYCZ - jak zrobić - instrukcja

Post autor: Marika »

Nie lepiej zrobić im taki osiatkowany wybieg i ustawić go na działce? Oczywiście szczurki muszą być w nim cały czas pod opieką.
Za TM: Perełka [*] Tartinka [*] Muffinka [*] Rodzynka [*]
juliux
Posty: 23
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 1:23 pm

Re: SMYCZ - jak zrobić - instrukcja

Post autor: juliux »

Jasne, że lepiej...jesli ma sie do tego materiały i wie się jak coś takiego zrobić...:/
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: SMYCZ - jak zrobić - instrukcja

Post autor: yss »

Wolierkę zbudować :)
Ramy z krawędziaków, do tego przystrzelona siatka ocynkowana i niestety także siatka na wierzch. Nawkładać im jakichś pudeł itp zagracić to miejsce, żeby było dużo możliwych przygód.
I niech latają.
I oprócz tego normalna klatka we wnętrzu - na pewno będzie ok.
Nasze szczury miały różnie, jedne bardziej lubiły spacery na dworze inne mniej, jeden to w ogóle wpadał w jakieś krzaczory, buszował, pod liśćmi opadłymi pełzał a złapać się dawał bez problemu (w domu nie można go było łapać w ogóle bo się darł), a niektóre nie chciały za skarby świata zejść mi z kolan na trawę ;)

Stres zależy od osobnika i pewnie też od okolicy - widać po szczurze, czy ma oczy wywalone i aż dygocze w panice, czy podnosi nos, węszy, ciekawi go wszystko. Trzeba ostrożnie sprawdzić, przyzwyczajać do zewnętrza pełnego zapachów i świateł (najlepiej jak dzień nie jest przesadnie słoneczny), w końcu szczur uczy się nas i świata, a my szczura, jeśli znamy się dobrze to w miarę wiemy jak zareaguje na takie czy inne okoliczności, jak reaguje na stres, co go stresuje itd.
Przydaje się wyuczenie szczura, żeby przychodził na zawołanie, trzeba dobrze sprawdzić okolicę i na pewno!
NIE WOLNO
zabierać na takie spacerki maluszka, którego mamy od niedawna!
i najpierw!
zabierać szczura na zewnątrz po prostu pod ubraniem, niech sobie wystawia nos i niucha, a dopiero jak widzimy, że się nie boi, można go postawić w dobrym miejscu na ziemi.

Ale zaznaczam, że szczury hodowlane generalnie jakimiś specjalnymi fanami wybiegów nie są, to nie psy, spacerki po pokoju są dla nich bardzo odpowiednie. Po prostu czasem dla urozmaicenia im życia można się przekonać, czy lubią. Tak samo jak z basenikiem - jeden szczur kocha wodę, inny nienawidzi. Jeden lubi wspinaczki, inny jest naziemny.

Nie zmuszajmy szczura :)

Jeżeli boimy się, że coś zeżre i się zarazi - nie narażajmy na stres samych siebie i trzymajmy szczura w domu ;)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
deicik
Posty: 8
Rejestracja: wt gru 23, 2014 9:59 am

Re: SMYCZ - jak zrobić - instrukcja

Post autor: deicik »

Nie można wyświetlić zdjęć z instrukcji :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”