Wykładzina PCV jako zabezpieczenie drucianych pięterek?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Wykładzina PCV jako zabezpieczenie drucianych pięterek?

Post autor: LaCoka »

Witam, tak się właśnie zastanawiałam czym mogłabym przykryć druciane pięterka w klatce moich maluchów żeby nie wpadały im łapki między druty i wpadłam na pomysł z wykładziną PCV, co o tym sądzicie? Myślicie, że mogą być w niej jakieś substancje, które mogłyby zaszkodzić ogonkom? Dodam, że zależy mi na czymś względnie plastycznym (pleksi etc odpada) bo nie uśmiech mi się rozbieranie całej klatki żeby to tam powkładać a myślę, że taką wykładzinę (dosyć cienką) przy odrobinie chęci dałoby się zainstalować przez drzwiczki. Bardzo proszę o porady i wszelkie sugestie :)
Pozdrawiam
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wykładzina PCV jako zabezpieczenie drucianych pięterek?

Post autor: LaCoka »

Naprawdę nikt nie potrafi mi pomóc ?
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Wykładzina PCV jako zabezpieczenie drucianych pięterek?

Post autor: Izabela »

Jeśli Twoje ogoniaste nie mają zbyt niszczycielskiej natury i nie będą wykładziny namiętnie zżerać, to ja nie widzę przeciwwskazań - wszak ludzie do klatek montują wszelkie plastiki :P, poza tym szczury niejednokrotnie biegają po wykładzinie na spacerach, jeśli ktoś ma ją na podłodze. Oczywiście, taka wykładzina nie jest wskazana, jeśli szczury by ją jadły.
Osobiście używam małego kawałka wykładziny w klatce jako obruska w miejscu, gdzie szczury jedzą - łatwiej jest wtedy utrzymać czystość. Ale moje gucie jej nie jedzą.
Innym, na pewno bezpieczniejszym i fajniejszym dla szczurów (bo cieplej i miękko w łapki :) ) sposobem zabezpieczenia pięter w klatce jest wyłożenie ich materiałem. Przez wiele lat tak robiłam w swojej starej klatce - docinałam kawałki polaru (teraz jest mnóstwo mięcitkich i tanich kocyków w sklepach), kładłam na pięterko i zabezpieczałam przed przesuwaniem klipsami biurowymi. Miałam kilka zmian takiej "pościeli", wymieniałam je co kilka dni i prałam. Zresztą, ja mam hopla na punkcie miękkich rzeczy i teraz w towerze też mam kocyki polarowe, tylko nie na prętach, ale jako "dywany" w kuwetach (żwirek jest w małych kuwetach narożnych) i kąciki do spania.
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wykładzina PCV jako zabezpieczenie drucianych pięterek?

Post autor: LaCoka »

Dzięki za odpowiedź :) u mnie jeden ogon (bardzo młodziutki) podgryzał wczoraj pręty w klatce ale dzisiaj już tego nie robi, może było to spowodowane tym, że klatka była nowa ;). Moje małe mają hobby polegające na rozlewaniu wszystkiego i sikaniu gdzie popadnie więc kocyki by się chyba nie sprawdziły ;) tak więc spróbuję z wykładziną a jak będą ja gryzły to pomyśle nad czymś innym :)
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Wykładzina PCV jako zabezpieczenie drucianych pięterek?

Post autor: Nakasha »

Nawet wykładzinę trzeba będzie często przemywać, jeśli nie sikają do kuwety, tylko tam gdzie stoją/leżą :P

A polarki to świetny materiał na gniazdo i jako dodatkowe miękkie podłoże na wykładzinę :) oczywiście trzeba je często prać ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wykładzina PCV jako zabezpieczenie drucianych pięterek?

Post autor: LaCoka »

Właśnie-przemywać, a polarki musiałabym non stop zdejmować i prać :P. W domkach mają takowe wynalazki i cały czas je piorę. Czekając na możliwość udania się do sklepu i zakupienia wykładziny poukładałam im na pięterkach zwykłe białe kartki papieru (takiego do drukarki) ot, taka prowizorka ;)
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Wykładzina PCV jako zabezpieczenie drucianych pięterek?

Post autor: sr-ola »

3 lata temu moja mama wpadła na pomysł przykrycia drucianych pięterek.Nigdy nie miałam dewastujących szczurków,więc sposób się sprawdzał(u dewastujących bałabym się,że dywanik zaszkodzi).Szczególnie teraz,gdy moje małe stadko co do jednego siuśka tam gdzie stoi/leży.Szmatki musiałabym zmieniać trzy razy dziennie.
Półki wykładam czymś takim:
Obrazek Obrazek Obrazek
Rodzice kupili to kiedyś w IKEI jako materiał do wykładania szafek w kuchni."Dywanik"nie jest śliski dzięki drobnym wypustkom,przemywam go codziennie szmatką bez problemu.Jest elastyczny więc mogę go też wyciągać do mycia.Przycinam wg uznania.
Używał ktoś kiedyś coś podobnego?
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Rybak
Posty: 79
Rejestracja: śr lis 04, 2009 9:00 am

Re: Wykładzina PCV jako zabezpieczenie drucianych pięterek?

Post autor: Rybak »

Dobre zastosowanie :))
Podziwiam :]
Awatar użytkownika
denewa
Posty: 1502
Rejestracja: pt sie 07, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Pruszków

Re: Wykładzina PCV jako zabezpieczenie drucianych pięterek?

Post autor: denewa »

sr-ola pisze: Rodzice kupili to kiedyś w IKEI jako materiał do wykładania szafek w kuchni."Dywanik"nie jest śliski dzięki drobnym wypustkom,przemywam go codziennie szmatką bez problemu.Jest elastyczny więc mogę go też wyciągać do mycia.Przycinam wg uznania.
Używał ktoś kiedyś coś podobnego?
Wiem o jaki materiał chodzi - taka folia do wykładania szuflad...
Ja nie używałam ale skoro się sprawdza to warto zapamiętać... ;)
A nie gryzą tego?
Mam jedną złośnicę co wszystko zgryzie jak jest zamknięta... gryźć, niech gryzie, ale żeby nie zaszkodziło...
Nasza brygada-pamiętamy tęsknimy
Diesel[*][/b] na zawsze w naszych sercach[/color], Febra[*][/b] nasza mała kochana pchełka[/color], Deli[*][/b] nasz spokojny skromny duszek[/color], Katar[*][/b] wulkan energii[/color], Puma[*][/b] kluska[/color], Polar[*][/b] dreptak[/color], Kysiel[*][/b] kluska[/color], Inka[*][/b] byczek[/color]
Awatar użytkownika
RattaAna
Posty: 1312
Rejestracja: sob sty 06, 2007 5:24 pm
Lokalizacja: Pruszków/Gorzów Wlkp.

Re: Wykładzina PCV jako zabezpieczenie drucianych pięterek?

Post autor: RattaAna »

no właśnie, ja bym się bała, że takie pcv czy to z ikei moje małpeczki po prostu zjedzą... ale warto spróbować, może akurat zda egzamin a ogonom nie zasmakuje ;)
mój cały babiniec już za TM...
[*] Fiona Pumka Lusia Tola Layla Sheila Zbójka Rita Frida Ziuta Emma Laguna Dotka Szelma Andariel i kotka Loona
[/size]
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Wykładzina PCV jako zabezpieczenie drucianych pięterek?

Post autor: sr-ola »

No właśnie o to chodzi,gdyby to były typowe gryzaki to bałabym się,że któryś połknie.Ale prawie nigdy nie zdarzały się nawet ślady zębów (tak się po prostu szczęściło z dziewuchami)..Prawie-bo raz rzeczywiście kiedyś któryś z brzegu postrzępił-nic mu nie było a historia się nie powtórzyła.Nie uogólniałabym przy tym-skoro raz się nie pochorowała nie znaczy,że następnym razem nic by nie było.Ale to jest podobna kwestia jak z gryzieniem plastiku i innych świństw,które jednak używamy w klatkach-zawsze pod obserwacją i to jest istotne.
denewa pisze:Wiem o jaki materiał chodzi - taka folia do wykładania szuflad...
No,umownie niech będzie folia.Powiedziałabym raczej..hmm..guma?Coś bardziej w ten deseń.
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”