[Wyposazenie] - Wiszace domki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
sara
Posty: 51
Rejestracja: ndz maja 30, 2004 6:24 pm

[Wyposazenie] - Wiszace domki

Post autor: sara »

ktos juz cos wspominal na ten temat ale nie jestem pewna czy o te same domki chodzi :oops: .... wiec pisze: w wielu klatkach w wyposazeniu sa domki ze zdejmowanymi dachami, male jak dla myszki, ale mozna je powiesic (maja 2 uchwyty) i maja dna, moje kobiety uwielbiaja tam spac chociaz ledwo sie mieszcza, oczywiscie dachy zdjelam :wink: , okienka i drzwi zalepilam tasma (nie probuja jej gryzc) , naprawde polecam:)
Ostatnio zmieniony pt lut 17, 2006 1:25 am przez sara, łącznie zmieniany 1 raz.
Gucio
Posty: 283
Rejestracja: czw cze 03, 2004 8:39 pm
Kontakt:

[Wyposazenie] - Wiszace domki

Post autor: Gucio »

masz może jakieś zdjęcia tego domku? Bo wydaje mi sie że u mnie by w zoologiku nie było ale w Tesco mogłlo by coś być. Ile może kosztować taki domek?
hard
Posty: 16
Rejestracja: sob lut 14, 2004 9:24 pm

[Wyposazenie] - Wiszace domki

Post autor: hard »

Nie wiem czy mowa o takim domku, ale ja w klatce miałem -->takie cudeńko<--

Jak szczurki były małe to spało tam 5-6 zwierzaków. Teraz po zdjęciu dachu mieści się w nim jedna szczurcia i to z trudem :D Domek jest zawieszony pod samym dachem klatki, do środka szczurcie znoszą papier i sianko i zawsze któraś tam śpi. Dziur nie zaklejałem bo i tak szczurcia przez nie nie wypadnie.

W jednym ze sklepów internetowych widziałem taki domek za 2,20 zł.
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

[Wyposazenie] - Wiszace domki

Post autor: oliwi@ »

ja myślałam o tym żeby wyciąć kilka prętów z klatki i taki domek zawiesic na zewnątrz, tak żeby tylko wejście do niego znajdowało się w klatce ;) to by zaoszczędziło miejsca w klatce :)
sara
Posty: 51
Rejestracja: ndz maja 30, 2004 6:24 pm

[Wyposazenie] - Wiszace domki

Post autor: sara »

hard, dokladnie te domki mialam na mysli :wink: faktycznie miesci sie jedna szczurcia i to z trudem ale moje kobitki je uwielbialy :wink:
zakleilam wejscia bo zauwazylam ze nie lubily jak im stopy wypadaly :wink:
dach sie oczywiscie odczepia;)
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

[Wyposazenie] - Wiszace domki

Post autor: lajla »

ja powiesilam miske czyli tak jak by zaklejony domek bez dachu ale jest wieksze ;)
Awatar użytkownika
PaulinaK
Posty: 489
Rejestracja: sob lis 11, 2006 1:40 pm

RE: [Wyposazenie] - Wiszace domki

Post autor: PaulinaK »

Ja ten domek miałam razem z klatką (i jeszcze kołowrotek był, ale go nie używam) jak pewnie wiele z was. Moja szczurka bardzo go lubi choć się ledwo tam mieści, mam nadzieję, że jak dojdzie druga to nie będą się o niego kłóciły :D A tak pozatym to mój jest chyba jakiś uszkodzony bo cholernie ciężko jest włożyć ten daszek i jeszcze wystaje...
U mnie: Vincent i Duke ♥
Odeszły: Misia [*], Gaja [*], Chisa [*]
Olo13
Posty: 44
Rejestracja: wt sty 30, 2007 11:08 am

RE: [Wyposazenie] - Wiszace domki

Post autor: Olo13 »

Kupiłem dzisiaj taki domek ale mja szczurcia wogule niechce w nim siedzieć.Co robić??
Olo13
Posty: 44
Rejestracja: wt sty 30, 2007 11:08 am

RE: [Wyposazenie] - Wiszace domki

Post autor: Olo13 »

Te domki są bardzo fajne ale mogły by być większe,oczywiście wiem że są podobne domki ąle drewniane a ja wole plastyk bo jest wygodniejszy.
ONA
Posty: 2
Rejestracja: czw wrz 28, 2006 5:09 pm

RE: [Wyposazenie] - Wiszace domki

Post autor: ONA »

Nie wymagaj od szczura tego żeby w pierwszym dniu odrazu sie rzucil do nowego domku i nie wychodzil z niego.. musisz dac mu troszke czasu.. najpierw sie przyzwyczaic musi do nowego obiektu :]
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

RE: [Wyposazenie] - Wiszace domki

Post autor: Ewqa »

To nie takie łatwe ;) znajomy który jest zaszczurzony już od 12 lat ma całą kolekcję domków różnej wielkości, których żaden z jego szczurów nie zakceptował.
A na szczurzej liście dyskusyjnej jest cała dyskusja na temat czy i jaki domek zostanie zakceptowany.

U mnie najbardziej lubią domki z pudełek tekturowych po chusteczkach higienicznych. W takim domku miesci się 3 do 4 dorosłych szczurów ;) tylko że ich nie można podwiesić bo szczury wyleca dołem.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Awatar użytkownika
Mona i Kuba
Posty: 200
Rejestracja: sob cze 25, 2005 7:10 am
Lokalizacja: Poznań

RE: [Wyposazenie] - Wiszace domki

Post autor: Mona i Kuba »

Nie wiem czy jest sens, żeby takie domki kupować. My mamy taki jeden - przyszedł razem z klatką - i fakt stoi sobie w klateczce, ale ledwie wchodzi tam jeden szczur. Stoi jednak niedaleko miseczki z jedzeniem, więc jest to wspaniała "kryjówka", żeby zjeść tam w spokoju jakiś upolowany kąsek. Nie ufamy jednak tym podwieszaniom, chyba trzeba to dosyć dobrze zabezpieczyć, bo gdy podwieśliśmy ten domek kiedys na probę, to o mało nie zleciał ze szczurem w środku - bo drugi próbował się tam dostać.

Jeśli ktoś myśli o domku plastykowym, to może lepiej pooglądać domki dla świenek morskich czy królików - zdecydowanie większe, choć nie do podwieszenia. Bo chyba każdy sobie zdaje sprawe, że te małe domki to dla chomików ;) Z resztą taki mały domek próbować urządzić na główne legowisko, to nie jest najlepszy pomysł, tam nawet nie ma jak sie poprzekładać z boku na bok i powyciągać.
Teraz z nami: Zoe, Layla i Koja
Obrazek
Aniolki [']: Abi, Nevi i Lila
Anoxa
Posty: 58
Rejestracja: śr gru 20, 2006 6:14 pm
Kontakt:

RE: [Wyposazenie] - Wiszace domki

Post autor: Anoxa »

moge komuś oddac takie dwa domki nieuzywane :P
Obrazek
madzandza
Posty: 31
Rejestracja: pn lut 05, 2007 8:04 pm

RE: [Wyposazenie] - Wiszace domki

Post autor: madzandza »

Też mam takie dwa. Na początku stały w klatce ale pużniej wyciągnąłem. Mogę kouś wysłać...:D i mam jeszce kołowrotek jak by co :D ale taki plastikowy ze szczebelkami(?).. :D:D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”