Budowa akcesoriów

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Macias1002
Posty: 25
Rejestracja: śr lis 25, 2009 4:03 pm

Budowa akcesoriów

Post autor: Macias1002 »

Witam!
Zacznę od początku.Posiadam duże akwarium ok. 130x30x50 .
Planuje budowę akcesoriów , między innymi drewniane podesty itp. aby zagospodarować ciekawie przestrzeń.
Pojawia się pytanie jakiego kleju użyć aby zwierze się nie zatruło podczas skubania drewna.
Interesuje mnie także jak zabezpieczyć drewno przed nabieraniem wody.
Materiały muszą być łatwo dostępne.
Zapewne pojawiły się takie pytania lecz nie znalazłem nic takiego.
Z góry dziękuję.
Macias1002
Posty: 25
Rejestracja: śr lis 25, 2009 4:03 pm

Re: Budowa akcesoriów

Post autor: Macias1002 »

Zapytam przy okazji czy pleksa jest trująca ? Czym ją kleić aby pupil nie zachorował ?
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Budowa akcesoriów

Post autor: zalbi »

to jest duże akwarium? 30 cm szerokości i 50 cm wysokości? to jest duże? proszę, nie żartuj.
a co tam chcesz trzymac? chomiki? myszki?

bo szczury trzyma sie w klatce, nie w akwariach.


pleksa nie jest trująca. drewno lepiej zastąpic plaksą bądź plastikiem.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Budowa akcesoriów

Post autor: zalbi »

http://szczury.org/viewtopic.php?f=18&t ... na#p607870 < tutaj jest temat o samodzielnej budowie klatki.


30 cm dla szczurów to o wiele za mało. możesz wykorzystac to akwarium jako digging box do kopania bądź hodowac tam rybki.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Macias1002
Posty: 25
Rejestracja: śr lis 25, 2009 4:03 pm

Re: Budowa akcesoriów

Post autor: Macias1002 »

Jest dosyć długie, podstawa akwarium ma 130cm+ x 30cm a wysokość 50. CZy nie wystarczy przy takiej długości (130cm) ???
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Budowa akcesoriów

Post autor: zalbi »

pisałam juz wcześniej: 30 cm to za mało.

i SZCZURÓW NIE TRZYMA SIĘ W AKWARIACH - chcesz zwierzątko do akwarium - polecam chomika, myszki lub rybki.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Macias1002
Posty: 25
Rejestracja: śr lis 25, 2009 4:03 pm

Re: Budowa akcesoriów

Post autor: Macias1002 »

Wielka szkoda,myślałem że takie wymiary będą dobre. W takim razie muszę poczekać na wpływ środków finansowych na wykonanie klatki. Jednak ponawiam pytanie co do klejenia elementów drewna oraz pleksi oraz zabezpieczenia przed puchnięciem.
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Budowa akcesoriów

Post autor: zalbi »

poczytaj o wymiarach klatek odpowiednich dla szczurów - na forum znajdziesz odpowiednie tematy.


w prawym górnym rogu jest wyszukiwarka, dzieki niej znajdziesz wszystkie odpowiedzi na swoje pytania.

ja i tak odradzam drewniane półki bo nasiąkaja moczem i śmierdzą..
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Macias1002
Posty: 25
Rejestracja: śr lis 25, 2009 4:03 pm

Re: Budowa akcesoriów

Post autor: Macias1002 »

A tak na marginesie to stwierdziłem że moje akwarium jest duże ponieważ dzisiaj w zoologicznym porównałem z ich akwarium ze szczurkami. Znajdowało się tam około 20 samic w akwarium o połowę mniejszym. Jeśli chodzi o zgryźliwą uwagę kolegi że mogę sobie rybki hodować to powiem że takowe już posiadam :D
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Budowa akcesoriów

Post autor: smeg »

Właśnie dlatego nie polecamy kupowania szczurów w sklepie i nakręcania tego biznesu, żeby coraz więcej i więcej zwierząt gnieździło się w skandalicznych warunkach ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Budowa akcesoriów

Post autor: Magamaga »

Nikt nie powiedział, że w sklepach szczury mają dobre warunki - wręcz przeciwnie, trąbimy tu wszyscy o tym, że są one fatalne. To tylko potwierdza fakt, iż nie przeczytałeś nic na forum a chcesz mieć szczurki. Może najpierw warto się dokształcić.
Na Allegro używaną klatkę o dobrych wymiarach możesz odkupić już za ok.50 zł - nawet istnieje temat, w którym wrzucamy ciekawe linki do aukcji.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Macias1002
Posty: 25
Rejestracja: śr lis 25, 2009 4:03 pm

Re: Budowa akcesoriów

Post autor: Macias1002 »

Nie będę udawał, że przeczytałem forum od a do z, tylko najważniejsze elementy.Nie planuje w najbliższym czasie nabycia szczurka.Myślę że jakoś za +/- miesiąc. Zadałem pytania dotyczące klatki ponieważ bardzo lubię wszelkie sprawy techniczne i planuje takie rzeczy dużo wcześniej (wiem że to dziwne ;D ). Myślę że jest to spowodowane tym że jestem modelarzem.Oczywiście macie racje że w sklepach zwierzęta są okropnie traktowane i jak to widzę to aż się serce kraja. Jakby ktoś znał hodowcę z Bydgoszczy to proszę o jakąś informację.
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Budowa akcesoriów

Post autor: Magamaga »

http://shsr.szczury.biz/
Tu masz namiary na hodowle.
W dziale "Zwierzaki" znajdziesz oferty różnych osób, które chcą oddać szczurki - z różnych przyczyn i w różnym wieku.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budowa akcesoriów

Post autor: Hanka&Medyk »

I pamiętaj - jeśli już to dwa szczury (tej samej płci lub para z wykastrowanym samcem), a nie jeden :)
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Budowa akcesoriów

Post autor: yss »

Macias: czy szczur o dlugości 30 cm będzie się dobrze czuł w akwa o szerokości 30 cm? pytanie na logikę :)
w porównaniu do warunków sklepowych, zwłąszcza w niektórych sklepach, nawet wiadro stanowi super pomieszczenie dla szczura :/ zajrzyj do wątku "Nasze klatki", pooglądaj sobie... popatrz na wymiary i wyposażenie. było tam też sporo klatek budowanych własnoręcznie od podstaw i ludzie dawali dużo rad. polecam.

zgryźliwe uwagi są zazwyczaj spowodowane zachowaniem drugiej strony, nie uważasz? O0 na przykład całkiem chorymi pomysłami :D nie wpadłbyś na taki zonk, gdybyś poczytał wcześniej na forum o klatkach. jest to wręcz wymagane, zanim założy się nowy wątek. zakładamy, że to zrobiłeś - i jeśli mimo wszystko chcesz trzymać szczura w szklance, zgryźliwe uwagi są jak najbardziej na miejscu :P
ten się nie myli, kto nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”