Problem z poidełkiem ferplasta

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Kaczi44
Posty: 21
Rejestracja: sob gru 05, 2009 6:57 pm
Lokalizacja: Warszawa

Problem z poidełkiem ferplasta

Post autor: Kaczi44 »

Witam,

Kupiłem już drugie poidełko freplasta z kulką w rurce.

Napiszcie mi czy mieliście ten sam problem, a mianowicie kiedy robię test w działaniu tego poidła to jest ok woda leci, ale jak już je zamontuje to szczurek przez chwile pije a po kilku sekundach męczy się i nic nie leci, następnie ja próbuje palcem sprawdzić poidełko i nic rzeczywiście nie leci jest sucho. Nie wiem już co mam robić czy ta rurka się zapowietrza czy co, bo powietrze się nie przedostaje do środka butelki a powinny podczas picia co jakiś czas pojawiać się bąbelki, wczoraj jak przywiozłem to poidełko ze sklepu to było ok, przez pewien czas bąbelki podczas picia dostawały się do środka butelki, ale dzisiaj od rana ta sama sytuacja co z poprzednim poidełkiem woda znowu nie leci nie ma bąbelków a szczurek się męczy podczas picia.

Napiszcie mi czy coś jest nie tak z tymi poidełkami? Czy macie jakieś sposoby aby to działało?
Kaczi44
Posty: 21
Rejestracja: sob gru 05, 2009 6:57 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z poidełkiem ferplasta

Post autor: Kaczi44 »

Tu są zdjęcia mojej klatki oraz poidełka:

http://szczury.org/viewtopic.php?f=18&t=7250&start=1620
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Problem z poidełkiem ferplasta

Post autor: zalbi »

[ciach!]


a co do poidła.. miałam i te kulkowe różnych firm, i sippy i było ok. nigdy nic takiego sie nie działo.
czasem cos może wpaśc do rurki - zdarzyło się raz - spróbuj wtedy przelać rurkę wrzątkiem - może pomoże.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Kaczi44
Posty: 21
Rejestracja: sob gru 05, 2009 6:57 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z poidełkiem ferplasta

Post autor: Kaczi44 »

[ciach!]

Pytałem o poidełko tak więc uwagi odnośnie innych kwestii proszę zachowaj dla siebie.

Część offtopowa wycięta, to temat przeznaczony wyłącznie na dyskuje o problemach z poidełkiem - jak wskazuje jego tytuł. /Agata
Kaczi44
Posty: 21
Rejestracja: sob gru 05, 2009 6:57 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z poidełkiem ferplasta

Post autor: Kaczi44 »

Jeżeli ktoś spotkał się z podobnym problemem to zapraszam na pw.

Poidełko wyparzałem i sprawdzałem czy rurka jest nie zatkana może to jakaś wada fabryczna albo np. rurka powinna być bardziej skierowana w dół, bo powietrze nie przedostaje się do butelki tylko bąbelki utykają w połowie rurki i blokują przepływ wody.

Chyba jednak pojadę do zoologa i zakupie kolejne poidełko innej firmy.
Awatar użytkownika
Zyzia
Posty: 207
Rejestracja: pn lip 20, 2009 11:34 am
Lokalizacja: Leeds - UK

Re: Problem z poidełkiem ferplasta

Post autor: Zyzia »

Zauwazylam, ze w moim poidelku czasami kulka sie blokuje, ale z tym panny radza sobie same, popychaja kulke zabkami i dziala.
Angielskie panny - Niunia, Pixie, Luna, Dixie i Freya.
Kiedyś używano znaków interpunkcyjnych, teraz od tego są emoty.
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z poidełkiem ferplasta

Post autor: Cyklotymia »

W moim też z początku tak było! Spryciarze moje kochane wsadzały tam nos, wpychały kulkę głębiej i potem znów leciało na kilka-kilkanaście liźnięć. Poidło się samo wyrobiło (albo zaczęło lepiej działać od tego, że ustawiłam je pod nieco innym kątem, mniej odchylonym od scianki klatki)
Max
Posty: 19
Rejestracja: sob gru 12, 2009 3:31 pm
Lokalizacja: Warszawa / Oslo

Re: Problem z poidełkiem ferplasta

Post autor: Max »

A ja tobie nie polecam poidełka jest o wiele droższe od miski a mniej skuteczne miska to koszt 2zł a poidełko droższe, szczur jest na tyle inteligenty żeby się napić z miski. Ja kiedyś dostałem poidełko od kolegi i jak chciałem odparzyć to zapomniałem że to plastik :-\

Pozdrawiam.
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Problem z poidełkiem ferplasta

Post autor: klimejszyn »

do miseczki wpada sciolka, jedzonko, czasem nawet odchody. szczur włazi w miske i pozniej ma ta wode pic ?
u mine z poidelkiem bylo to samo. ale siedzialam i palcem ruszalam ta kulke, wkoncu sie wyrobilo i smigalo.
ferplastowe poidelka maja ta rurke od wewnatrz pokryta taka guma, to pewnie blokuje. bo posiadam tez poidelka z innych firm, bez tej gumy, i nigdy nie bylo z nimi problemow - oprocz tego ze niezle sie tłuką.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
xMsMartax
Posty: 573
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:50 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Problem z poidełkiem ferplasta

Post autor: xMsMartax »

A ja mam 2 poidełka , jedno z ferplasta , które sprawdza się bez zarzutu a drugie jakiejś innej badziewnej firmy zakładane na drucik i to właśnie z nim są największe problemy :-\ poidełko sie odchyla i wtedy woda nie leci, ponieważ drucik nie jest w stanie go dostatecznie podtrzymać
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Problem z poidełkiem ferplasta

Post autor: Paul_Julian »

Ja mam jakies no-name poidełko , i chyba Trixie (bo nazwa sie starła ) . Czasem był problem , to wtedy trzeba było to zapiecie (drucik ) dać wyzej na butelce , zeby stała całkiem w pionie . Jak się odchylała od pionu to wtedy nie leciało .Ale generalnie żadnych problemów .
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Problem z poidełkiem ferplasta

Post autor: pin3ska »

Ja poidełek z ferplasta mialam chyba koło 10. Tylko z jednym był taki problem i w koncu zamieniłam na inne. Mi to wyglądało na jakąś wade, bo z zadnym innym tak sie nie działo...
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: Problem z poidełkiem ferplasta

Post autor: Rhenata »

ogólnie w klatce wypada mieć przynajmniej dwa poidła, w razie gdy się jedno przytka żeby szczur miał co pic np. w nocy . miseczka to najgorsze rozwiązanie ze wszystkich możliwych, szczury wódę wylewają i brudzą a poidelka wcale nie sa drogie,można kupić tanie i tez dobrze działa.
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Problem z poidełkiem ferplasta

Post autor: smeg »

U mnie taki problem zdarzał się w zeszłym roku w sezonie grzewczym. Miałam elektryczny grzejnik włączany co jakiś czas, wtedy woda i powietrze w poidełku rozszerzały się pod wpływem temperatury i było ok. Po wyłączeniu grzejnika powietrze w poidle ochładzało się i zmniejszało swoją objętość, zasysając wodę głębiej do środka i wtedy były problemy z piciem. Sprawdź, czy Twoja klatka nie jest narażona na takie zmiany temperatury - jeśli się da, spróbuj ich uniknąć. Postaw też dodatkową miseczkę z wodą, żeby mała nie była spragniona. I koniecznie przygarnij jej koleżankę ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z poidełkiem ferplasta

Post autor: alken »

ja mam ferplasta takie tylko że zaczepiane na drucik i nic się nie blokuje. wręcz odwrotnie, czasem się leje z niego po napełnieniu.

a miska co z tego że tańsza jak szczur wylewa wodę, tapla się w tym wsadza tam rączki i woda brudna. z resztą poidełko to nie jakiś wielki wydatek żeby oszczędzać na tym :-X ja dałam 10 zł za 600ml
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”