Pytanie odnośnie domku

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
DarkWolf18
Posty: 5
Rejestracja: pn kwie 12, 2010 7:59 am
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Pytanie odnośnie domku

Post autor: DarkWolf18 »

Witam, jestem tu nowy, nie wiem czy dobrze robię zakładając nowy temat, no ale cóż... Wybaczcie jak by co :)

Więc przechodzę do sedna sprawy, kupiłem sobie niedawno szczurka :)
Klatki nie miałem tylko jeden dzień na ten czas trzymałem go w transporterze ale następnego dnia zakupiłem dość dużą klatkę...
Wysokość: 45cm, Szerokość 55cm, Długość: 95cm to na prawdę wielka klatka i rzuca się w oczy w mieszkaniu :)
W klatce były akcesoria takie jak domek, wodopój, miseczka ale skupmy się na domku.
Chodzi mi mianowicie o to iż mój szczurcio chowa się w tym domku non stop, wychodzi tylko jak coś chce zjeść albo do wodopoju...
No ale kurcze ma taką wielką klatkę i chowa się tylko w domku ?! Skorzystał by z pozostałej części swojej willi :D

I zwracam się z pytaniem do was: co zrobić by spędzał mniej czasu w tym domku?!

Pozdrawiam :)
...
Awatar użytkownika
syntonia
Posty: 451
Rejestracja: pn lis 23, 2009 2:42 am

Re: Pytanie odnośnie domku

Post autor: syntonia »

Musi się oswoić z otoczeniem i nową klatką wtedy będzie odważniejszy i zacznie zwiedzać całą klatkę ;) W domku czuje się najbezpieczniej dlatego tam spędza tyle czasu. A planujesz przygarnąć mu towarzysza tej samej płci? Szczury to zwierzęta stadne i nie mogą być same.
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem."
Arthur Schopenhauer

[*] Smrodzio - na zawsze w moim serduchu [*][/b] [/i][/color][/size]
Awatar użytkownika
DarkWolf18
Posty: 5
Rejestracja: pn kwie 12, 2010 7:59 am
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Pytanie odnośnie domku

Post autor: DarkWolf18 »

No właśnie składa się tak że mam siostrę :P no i ona chce zakupić również i wsadzić do tej klatki :) ja nie widzę problemu :)
W sumie im więcej tym lepiej a i towarzystwo by mu się przydało :)
...
Awatar użytkownika
syntonia
Posty: 451
Rejestracja: pn lis 23, 2009 2:42 am

Re: Pytanie odnośnie domku

Post autor: syntonia »

Nie powinno się kupować zwierząt w zoologicznym, możesz przygarnąć z forum za darmo nie nakręcając tego chorego biznesu. Tyle szczurków czeka na adopcję, że na pewno coś znajdziesz ;) Albo ewentualnie kupić z profesjonalnej hodowli szczurka rodowodowego. No i pamiętaj, że szczurki muszą być tej samej płci, a przed łączeniem zapoznaj się trochę z działem stadko http://szczury.org/viewforum.php?f=16 żeby szczurki Ci się nie pogryzły.
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem."
Arthur Schopenhauer

[*] Smrodzio - na zawsze w moim serduchu [*][/b] [/i][/color][/size]
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytanie odnośnie domku

Post autor: StasiMalgosia »

po pierwsze witamy
po drugie przeczytaj koniecznie szczurze ABC http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=15893
po trzecie przygarnij jakąś bide z forum (nie przejmuj się prawie każdy pierwszego szczurka ma z zoologika ważne żebyś już nie popełnił tego błędu)
po czwarte twoja klatka jest maks dla 4 szczurków więc pamietaj żeby się nie rozpędzić (albo kupić większą klatkę jak cię dopadnie GMR ;D )
po piąte szczurek pewnie się boi i dlatego siedzi w domku jak będzie towarzysz to pewnie będzie mu raźniej i łatwiej się oswoji poczytaj o oswajaniu
Obrazek
Awatar użytkownika
DarkWolf18
Posty: 5
Rejestracja: pn kwie 12, 2010 7:59 am
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Pytanie odnośnie domku

Post autor: DarkWolf18 »

Dziękuje za te wszystkie rady, za abecadło zabiorę się niezwłocznie :)

A co do tego że klatka jest dla max czterech szczurków to dwa mi puki co wystarczą :)
Co do adopcji, przemyślę to :))
Jeszcze chce pomieszkać pod dachem :D Gdybym to ja miał własny pokój to rozumiem, mógł bym się bawić w stada po 5-10-15 xD
Lecz ja mieszkam w bloku, mieszkania aż tak wielkiego nie mam więc szaleć nie ma co :)

Jeszcze raz dzięki za wszystko i zabieram się do czytania ;))
...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”