Szczurek nie akceptuje domku

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
asik
Posty: 9
Rejestracja: śr maja 05, 2010 2:34 pm

Szczurek nie akceptuje domku

Post autor: asik »

Witam wszystkich, jestem nowa na forum.:-)

Gaja ma ok. 2 m-cy. Wcześniej spała w tekturowym domku i tak się do niego przywiązała, że jak daliśmy jej nowy, piękny dwupiętrowy z drabiną i innymi bajerami, to teraz nie chce do niego wejść. Już od kilku dni śpi na podłodze. Nie pomogło nawet, jak wsadziłam do środka jedzenie i jej ulubione szmatki, na których wcześniej spała. Co robić?

Dzisiaj planuję dokupić jej koleżankę. Czy nowa towarzyszka może mieć wpływ na to, czy Gaja wreszcie polubi domek?

Jeszcze jedno pytanie. Czy jeśli dzisiaj zapoznam obie szczurzyce na gruncie neutralnym, to czy mogę na noc, ewentualnie jutro w dzień jak pójdę do pracy zostawić je obie w klatce?
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Szczurek nie akceptuje domku

Post autor: dusiaczek »

Nie dokupuj, przygarnij za darmo z forum...
To, że nei lubi domku to drugi szczur tego nie zmieni, ale skoro ma go neidługo to może dopiero musi poznać i się rpzekonac, potrzeba czasu na takie rzeczy. Jeśli nie będzie leciała krew przy ich spotkaniu to można, ale tak mi się zdaje że raczej nie od razu w pierwszą noc bez pilnowania.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
lola900
Posty: 235
Rejestracja: wt sty 19, 2010 6:21 pm

Re: Szczurek nie akceptuje domku

Post autor: lola900 »

Moje od domku wolą tunel.Jak jej się ten domek nie podoba,to raczej jej do niczego nie zmusisz.Dusiaczek,ja sądze że to już zależy od szczurków.Ja miałam 2 baby i gdy spotkały się z nową to od razu zaczęły ją iskać.Po prostu miłość od pierwszego wejrzenia.Pozwoliły jej wejść do swojej klatki (której wcześniej nie myłam) i nic nie robiły sobie na terenie który cała trójka dobrze znała ;)
Zara, Roxi, Maja, -czyli moje maleństwa ♥♥♥
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Szczurek nie akceptuje domku

Post autor: Niamey »

Być może z czasem się przyzwyczai - niektóre szczury boją się nowych rzeczy i potrzebują więcej czasu, by się z nimi oswoić.
To czy możesz je zostawić razem w klatce, zależy od tego jak pierwsza szczurka przyjmie drugą. Jeśli ją szybko zaakceptuje, to możesz je razem wrzucać do wymytej klatki.
No i szkoda że kupujesz w sklepie - wspierasz tym samym bardzo nieetyczny biznes, przez który cierpią zwierzęta.
asik
Posty: 9
Rejestracja: śr maja 05, 2010 2:34 pm

Re: Szczurek nie akceptuje domku

Post autor: asik »

O co chodzi z tym nieetycznym biznesem? I gdzie, jeśli nie w sklepie zoologicznym, można kupić szczurka?
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Szczurek nie akceptuje domku

Post autor: dusiaczek »

Szczury w sklepie są rozmnażane tylko na popyt, chore i upośledzone, za takie szcury nie wolno płacić. szczura możesz nabyć z forum za darmo, przygarnąć, albo w hodowlach zrzeszonych z shrps lub od forumowej merch.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
asik
Posty: 9
Rejestracja: śr maja 05, 2010 2:34 pm

Re: Szczurek nie akceptuje domku

Post autor: asik »

Chyba rozumiem, o co chodzi. Masz rację. Dam ogłoszenie w odpowiednim dziale. Dzięki za porady.

Tylko dalej nie wiem, co z tym domkiem.
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Szczurek nie akceptuje domku

Post autor: merch »

Jesli uda ci sie znalsc molda szczurcie tak do 3 mcy w zasadzie nie musisz laczyc bo to jescze dzici wsadzasz razem do klatki i juz.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Szczurek nie akceptuje domku

Post autor: Niamey »

Z domkiem może być tak: może po prostu go nie lubi i nie ma co jej zmuszać. Można domek zostawić, może kiedyś się przekona. Ogólnie rzecz biorąc nie jest to jakaś straszna dysfunkcja - nie ma co się tym tak bardzo przejmować, zawieście jej jakieś hamaczki itp. gdzie będzie się mogła schować i powinno być dobrze
asik
Posty: 9
Rejestracja: śr maja 05, 2010 2:34 pm

Re: Szczurek nie akceptuje domku

Post autor: asik »

Boję się tylko, że może się przeziębić, jak tak śpi na szmatkach na podłodze. Wygląda, jakby była bezdomna. A obok stoi taka piękna willa... :-(
asik
Posty: 9
Rejestracja: śr maja 05, 2010 2:34 pm

Re: Szczurek nie akceptuje domku

Post autor: asik »

Tym bardziej, że zrobiła sobie legowisko w miejscu, gdzie wcześniej miała toaletę.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Szczurek nie akceptuje domku

Post autor: yss »

moje szczury nieraz spały jak sieroty na osikanej półce. one tak mają ;) może domek śmierdzi farbą, lakierem, czymś?
ten się nie myli, kto nic nie robi
asik
Posty: 9
Rejestracja: śr maja 05, 2010 2:34 pm

Re: Szczurek nie akceptuje domku

Post autor: asik »

Tak się właśnie zastanawiam, czy nie chodzi o zapach domku. To zwykła sklejka, nielakierowana. Jednak domek był budowany w garażu, gdzie śmierdzi różnymi olejami, smarami itp., więc może w jakiś sposób te zapachy osiadły na domku. Chociaż ja nic nie czuję, ale szczurki mają przecież lepszy węch. Tylko że w takim wypadku, logicznie rozumując, powinno pomóc włożenie starej szmatki do nowego domku, żeby w środku pachniało "po szczurzemu". A nie poskutkowało.
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Szczurek nie akceptuje domku

Post autor: Niamey »

może zapach jest zbyt odrzucający? Spróbujcie przewietrzyć przez kilka dni domek np. na balkonie
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Szczurek nie akceptuje domku

Post autor: yss »

aaa to nasza "narzeczona" szuka porady dt domku.
trzeba uważać, bo jak jej się rada nie spodoba, przyśle narzeczonego i narzeczony wszystkich zwyzywa. wietrzenie domku? co to za chore pomysły? ;) w ogóle po co szczurowi domek? niech śpi na gołej półce. w końcu to tylko zwierzę ::)
ten się nie myli, kto nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”