Własnoręcznie robione wnętrze klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
s@kur@
Posty: 330
Rejestracja: wt mar 30, 2010 5:36 pm
Lokalizacja: StW

Re: Własnoręcznie robione wnętrze klatki

Post autor: s@kur@ »

może wrzucisz zdjęcia, jak już wykonasz te akcesoria? z resztą w tym projekcie nie ma nic nadzwyczajnego: badyle, jakiś domek i drabinka. tematy o urządzeniu były. fotki wystarczy poprzeglądać. a takie rzeczy można kupić w pierwszym, lepszym zoologu, także nie rozumiem.
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem."
Obrazek
lab D.O.G.
Posty: 16
Rejestracja: pt cze 25, 2010 6:23 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Własnoręcznie robione wnętrze klatki

Post autor: lab D.O.G. »

Ja nie rozumiem, dlaczego podcinasz mu skrzydła.

Piterqqq bardzo fajnie, że chcesz zrobić samodzielnie wystrój klatki i że dzielisz się swoim zapałem z forumowiczami.
Z pewnością nie rerezentuję liczącego się głosu ludu, jednakże jestem ciekawa Twoich postępów w tym zakresie
I szczerze mówiąc mile się zaskoczyłam, że już wykonałeś rysunek koncepcyjny i zamieściłeś w temacie

Nie zniechęcaj się, tylko pracuj a na koniec pochwal wynikiem, jak Twoi podopieczni będą korzystać z własnoręcznie wykonanych przez Ciebie akcesoriów :)
Gecko pisze: Jednak odkryłem, że takie rury robi się nie tylko z PCV ale też z PP (polipropylenu), który jest dopuszczony do kontaktu z żywnością. Myślę, że takie rury można spokojnie wykorzystać w tworzeniu tuneli dla szczurów (tylko dobrze by było zrobić w nich trochę dziur, by miały wentylacje, oraz zabezpieczyć ostre krawędzie, wygładzając je).
Polipropylen podobnie jak polietylen jest dopuszczany do kontaktu z żywnością, ale tylko ten, który posiada atest (atest wydaje producent w postaci zaświadczenia).
Te bez atestu służą do celów przemysłowych i gospodarczych i są wykonywane z regranulatu (surowiec wtórny - uzyskiwany z odpadów - może być toksyczny, gdyż odpady nie są podawane analizie biologicznej)
(believe me, doświadczenie z branży) 8)
piterqqq
Posty: 15
Rejestracja: czw cze 24, 2010 11:33 am

Re: Własnoręcznie robione wnętrze klatki

Post autor: piterqqq »

Kiedy już skończę to porobię trochę fotek i brat mi wrzuci na tego forum i te rysunki to sobie narysowałem na paincie i takie coś mam zamiar zrobić , urzędzę klatkę tak żebvy szczur miał co w niej robić domki gałęzie linki itp itd ;p :D . Jak już urządze to pojade z tatą na giełde i wybiore sobie 3 młode zdrowe samice :) i będę je oswajał dzień w dzień tak jak mojego św. pamięci Maxa ;( . Max był super chodził po całym domu i lubiał się chować za szafe to wołałem takim dżwiękiem tsu tsu jakby xD i wychodził.
Tylko nie wiem czy ja to wszystko pomieszcze , ale klatka jest bardzo duża , już sobie wybrałem u taty w sklepie , ;) i wziołem statnio książke o szczurach i mi się spodobał pomysł z domkiem z doniczki co pewne zrobie i ,, karmnikiem ażurowym zawieszanym''. Książka to jest ta : bardzo fajna polecam przeczytać ^^
http://alejka.pl/szczury-5.html
Awatar użytkownika
lola900
Posty: 235
Rejestracja: wt sty 19, 2010 6:21 pm

Re: Własnoręcznie robione wnętrze klatki

Post autor: lola900 »

Nie kupuj zwierząt na giełdzie! Zaadoptuj z forum.
Zara, Roxi, Maja, -czyli moje maleństwa ♥♥♥
piterqqq
Posty: 15
Rejestracja: czw cze 24, 2010 11:33 am

Re: Własnoręcznie robione wnętrze klatki

Post autor: piterqqq »

yyy a ile to mnie będze kosztowało ? Jakiś koszt przesyłki albo co ? ???
loweszczura
Posty: 24
Rejestracja: wt cze 22, 2010 12:53 pm

Re: Własnoręcznie robione wnętrze klatki

Post autor: loweszczura »

piterqqq pisze:yyy a ile to mnie będze kosztowało ? Jakiś koszt przesyłki albo co ? ???
Nic. Zwierzaki adoptowane z forum są transportowane przez użytkowników. Wystarczy poszukać w działach adopcyjnych jakichś kluseczek, umówić się z właścicielem i zamieścić ogłoszenie w wątku transportowym :)
Sama zapewne niedługo przygarnę maluchy, więc mam nadzieję, że nie będziesz miał nic przeciwko jeżeli 'pożyczę' Twój pomysł na urządzenie klatki ;)
Wybieraj to co 'lepsze'.
'Wygodne'.odstaw na bok.
piterqqq
Posty: 15
Rejestracja: czw cze 24, 2010 11:33 am

Re: Własnoręcznie robione wnętrze klatki

Post autor: piterqqq »

Oczywiście ;p ;) bierz sobie ale najpierw bym porobił zdjęcia a potem byś zobaczyła jak to będzie wyglądało , ale jak chcesz po majsterkować to śmialo teraz :D
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Własnoręcznie robione wnętrze klatki

Post autor: Kameliowa »

takich tematów było mnóstwo... o to chodzi.

poza tym właściciel tego tematu zakłada nowe wszędzie gdzie się da ;P Ale budując te zabawki i wyposażenie licz się z tym, że zaśmiergną, trzeba uważać żeby nie zgniły od siuśków, muszą być wygodne w myciu. I prawdopodobnie ulegną zniszczeniu. :)
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
piterqqq
Posty: 15
Rejestracja: czw cze 24, 2010 11:33 am

Re: Własnoręcznie robione wnętrze klatki

Post autor: piterqqq »

yhy ja już tak naucze moje szczurki że nie będą tam sikać , a może już nie długo zaczne t orobić bo tato kupił jakieś deski to jak mu kilaka zostanie to może coś z ich zobie ^^
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Własnoręcznie robione wnętrze klatki

Post autor: zalbi »

szczura nie nauczysz nie sikac w danym miejscu w klatce.


szczurów nie kupuje sie na gieldach/w sklepie/allegro itd.
możesz adoptowac z forum lub kupic z hodowli shsrp. poczytaj forum a wszystkiego się dowiesz.



także jestem zdania że dobrze, że sam chcesz majsterkowac. jeżeli jeszcze tata pomaga to widac, że nie jest mu obojętne jak bedą mieszkac zwierzątka - ciesz się ponieważ nie każdy rodzic tak do tego podchodzi. poczytaj jednak forum zamiast zakladac następny taki sam temat - to bez sensu.
na forum znajdziesz informacje o tym, z czego zrobic szczurze akcesoria itd. czym pomalowac drewniane elementy, jak co przymocowac.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Własnoręcznie robione wnętrze klatki

Post autor: Kameliowa »

możesz nauczyć załatwiać się do kuwety, ale sikać i tak będą pod siebie, nie łudź się. poza tym jak nie polakierujesz desek odpowiednim lakierem nietoksycznym to natychmiast będą pochłaniać siki i będą do wyrzucenia.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
loweszczura
Posty: 24
Rejestracja: wt cze 22, 2010 12:53 pm

Re: Własnoręcznie robione wnętrze klatki

Post autor: loweszczura »

Jeżeli już mowa o pięterkach: czy dobrym materiałem byłby pleks (taka plastikowa 'deska') albo zwykłe plastikowe tace?
Wybieraj to co 'lepsze'.
'Wygodne'.odstaw na bok.
Gecko
Posty: 101
Rejestracja: wt paź 13, 2009 8:06 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Własnoręcznie robione wnętrze klatki

Post autor: Gecko »

Na forum jest masa postów o tym z czego można, a z czego się nie powinno robić półek.

Generalnie pleksi jest ok, ale musi być dość grube, bo dorosłe szczury nie ważą tyle co chomik.
Można też zrobić półki z plastikowych desek do krojenia. Odradza się np. drewno lub spienione PCV.

Poszukaj...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”