Jestem na wakacjach na działce nad morzem. Zabawy z ciurem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

Jestem na wakacjach na działce nad morzem. Zabawy z ciurem.

Post autor: szczuruleczka »

Jestem na działce nad morzem, mam tu domek holenderski (coś takiego jak przyczepa, ale większe, lepsze i takie jak zwykły mały dom). Chodzi o zabawę i zabawki dla szczurki. Co fajnego mogę tu zrobić i jakie fajne zabawki kupić. Klatka nie jest duża, nawet mogę powiedzieć że mała, ale szczury mają codziennie 12-godzinny wybieg po łóżku xD. W klatce jest ogroooooomny domek, 2 pięterka, no i nic więcej, oprócz michy i poidełka ;( Dużo rzeczy się nie zmiesci, ale mogę zrobić przemeblowanie, ale chcę zrobić/kupić (?) jakieś fajne zabawki, skel zoo, jest w Koszalinie a ja jestem na wsi 20 km o Koszka (Koszalina) i sklep zoologiczny jest źle zaopatrzony i ble ble ble... Ale starzy forsy nei dadzą na ciurowe zabawki ;(( Wiem, tak tak, była taki temat, ale nic fajnego nie znalazłam, próbowałam większość tamtych zabawek ale ciurki raczej się nie interesowały. Temat stary, mod zabrania odświeżać i co ja mam kurde zrobić?! Help! Co wy macie w klatach Waszych szczurów i jeśli możecie instrę jak to zrobić.
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
Awatar użytkownika
syntonia
Posty: 451
Rejestracja: pn lis 23, 2009 2:42 am

Re: Jestem na wakacjach na działce nad morzem. Zabawy z ciur

Post autor: syntonia »

Podstawą szczurzej klatki jest hamak. Chyba większość szczurów uwielbia się na nich wylegiwać. Ja mam zrobione z ręczników. Dobrym rozwiązaniem są też koszyczki i tunele. Wiadomo, że na początku mogą być niezainteresowane, bo muszą się przyzwyczaić. Przejrzyj sobie ten temat http://szczury.org/viewtopic.php?f=18&t=7250 i zobacz jak inni urządzają klatki swoich ogonków.
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem."
Arthur Schopenhauer

[*] Smrodzio - na zawsze w moim serduchu [*][/b] [/i][/color][/size]
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

Re: Jestem na wakacjach na działce nad morzem. Zabawy z ciur

Post autor: szczuruleczka »

Zapomniałam dodać, one MIAŁY hamaczek, z mięciutkiego futerka, ale ciągle siusiają na niego i śmieeeeerdzi xD Jak narazie leży on u nich w domku i sobie smierdzi. Ale wzięłam go z Warszawy 8) Yeah! Zawieszę go jeszcze dziś. Ale co poza hamaczkiem tak kochanym przez Lunkę ;P
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
Awatar użytkownika
lola900
Posty: 235
Rejestracja: wt sty 19, 2010 6:21 pm

Re: Jestem na wakacjach na działce nad morzem. Zabawy z ciur

Post autor: lola900 »

Yyy skoro śmierdzi to go wypierz. Ja codziennie muszę zmieniać hamaki bo są zasikane.
Zara, Roxi, Maja, -czyli moje maleństwa ♥♥♥
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Jestem na wakacjach na działce nad morzem. Zabawy z ciur

Post autor: Kameliowa »

albo zamiast prać wyrzuć i daj nowy.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

Re: Jestem na wakacjach na działce nad morzem. Zabawy z ciur

Post autor: szczuruleczka »

Nie nowego nie bd robić, nie mam fajnego materiału ;D
Ale już ciury mają wyprany, zawieszony hamaczek i smacznie w nim śpią <3
Dzięki za wszystkie rady, lecz z niepokojem czekam na kolejne odpowiedzi :)
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
Awatar użytkownika
RattaAna
Posty: 1312
Rejestracja: sob sty 06, 2007 5:24 pm
Lokalizacja: Pruszków/Gorzów Wlkp.

Re: Jestem na wakacjach na działce nad morzem. Zabawy z ciur

Post autor: RattaAna »

na hamaki przyda się np. stary koc, który jest miękki, można go pociąć na wiele części i wtedy nie bawić się w pranie, tylko wywalać; albo polar;
w malej klatce raczej nie poszalejesz... spróbuj je zainteresować złączką z pcv - takie coś jak kolanko do rur (można to kupić za grosze w sklepach typu castorama czy lerua); wsadź jakiś koszyczek, może być zwykły plastikowy - też za grosze (o coś takiego: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c92 ... 19439.html ); koszyczek fajnie jest podwiesić, tylko musisz to zrobić bardzo dokladnie, żeby był stabilny i żeby ciur nie wsadził np. łebka miedzy koszyk a pręty klatki (byl już tu na forum przypadek ciura, który w ten sposób zginął); sprobuj tez wlozyc do klatki porcelanową czy jakąś inną (byle dość ciężka) miseczkę, wiele szczurow lubi się wtedy w takiej upychać po kilka:)
mój cały babiniec już za TM...
[*] Fiona Pumka Lusia Tola Layla Sheila Zbójka Rita Frida Ziuta Emma Laguna Dotka Szelma Andariel i kotka Loona
[/size]
omry
Posty: 60
Rejestracja: pt lis 27, 2009 11:45 pm
Lokalizacja: Stargard Szczecński

Re: Jestem na wakacjach na działce nad morzem. Zabawy z ciur

Post autor: omry »

Szczuruleczka, nie zakładaj 9377469857986 tematów o tym samym. Równie dobrze możesz kontynuować ten pierwszy. Przeglądam forum od 5 minut i już widzę 3 temat założony przez Ciebie o tym samym i w sumie w tym samym czasie.
Takie zaśmiecanie nie sprzyja wertowaniu forum ludziom, którzy szukają czegoś konkretnego, uszanuj to.
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

Re: Jestem na wakacjach na działce nad morzem. Zabawy z ciur

Post autor: szczuruleczka »

omry pisze:Szczuruleczka, nie zakładaj 9377469857986 tematów o tym samym. Równie dobrze możesz kontynuować ten pierwszy. Przeglądam forum od 5 minut i już widzę 3 temat założony przez Ciebie o tym samym i w sumie w tym samym czasie.
Takie zaśmiecanie nie sprzyja wertowaniu forum ludziom, którzy szukają czegoś konkretnego, uszanuj to.
Bardzo się cieszę że jesteś taki spostrzegawczy, ale ja mam zupełnie inne warunki niż inni !!!
I to wcale nie jest to samo... Sorry, jak coś Ci się nie podoba to już Twój problem.
Jeśli mod uzna że ten temat to zaśmiecanie to usunie go.
'... , uszanuj to." - po czym sadzisz że nie szanuję?!
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Jestem na wakacjach na działce nad morzem. Zabawy z ciur

Post autor: Nakasha »

Polecam kupienie klatki odpowiedniej na 2 szczury, wtedy nie będzie problemy z wystrojem wnętrza...

Można do klatki dać koszyczki, rury PCV o średnicy co najmniej 10 cm, hamaki, norki, itp. Dobrym materiałem jest polar, łatwo się pierze i szybko schnie.

A wybieg można urozmaicić różnymi pudełkami, koszyczkami i drapakami dla kotów.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

Re: Jestem na wakacjach na działce nad morzem. Zabawy z ciur

Post autor: szczuruleczka »

'Polecam kupienie klatki odpowiedniej na 2 szczury', dzięki Nakasho, ale wiem, tylko zbieram kasę i poluję na allegro na Towera lub inne cosik w tym stylu. Ale w klatce jest maaaalutko miejsca bo domek to kawał chałupy O.o :D
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
omry
Posty: 60
Rejestracja: pt lis 27, 2009 11:45 pm
Lokalizacja: Stargard Szczecński

Re: Jestem na wakacjach na działce nad morzem. Zabawy z ciur

Post autor: omry »

Szczuruleczka, jestem kobietą.
Nie unoś się i nie atakuj mnie, ja Cię tylko grzecznie poprosiłam o nie zakładanie miliona tematów o tym samym. Wiedz, że każdy może tłumaczyć się indywidualnym przypadkiem, a nawiasem, to Twój przypadek wcale indywidualnym nie jest. Jak już pisałam - równie dobrze możesz kontynuować pierwszy założony przez siebie temat, nie martw się, nikt o nim nie zapomni.
Właśnie po tym stwierdzam, że nie szanujesz innych użytkowników, że zakładach tyle tematów. Zauważ, że jakby nawet co piąty użytkownik podchodził do tego tak, jak Ty, to na forum panowałby chaos nie do ogarnięcia.
Przepraszam za offtop.

A swoją drogą - takich tematów jest mnóstwo, a jak poszukasz trochę, to nic Ci się nie stanie.

proponuję przejrzeć w dziale o klatkach spis treści lub wyszukać "zabawki" "zabawy" "akcesoria" i tak dalej. ten temat zamykam. yss mod
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”