Tunel

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
notcacy
Posty: 15
Rejestracja: pn lip 26, 2010 9:37 pm

Tunel

Post autor: notcacy »

Witam wszystkich mam do was pytanko...
mam zamiar zrobić ogoniastym małą niespodziankę ale potrzebuje do tego tunelu (plastik/ rury pcv) tylko że potrzebuję aby w tym tunelu była możliwość jego zagrodzenia.
Wiem że można dokupić takie łączone rurki z taką opcją zagradzania tunelu specjalną wkładką ale do tej pory spotykam się tylko z krętymi tunelami a potrzebuję prostego tunelu (z możliwością zagrodzenia). Sprawdzałem na allegro i innych internetowych sklepach zoo ale nie widziałem niczego co można zagrodzić lub jest proste ;p
Proszę o jakiś link do strony lub pomysłu jak bym mógł to zrobić sam.
notcacy
Posty: 15
Rejestracja: pn lip 26, 2010 9:37 pm

Re: Tunel

Post autor: notcacy »

[Przepraszam ze post za postem ale nie ma opcji edytuj (albo nie zauważyłem)]
PS.Zdradzę projekt nad którym pracuję :) jeżeli ktoś ma pomysły aby je ulepszyć lub jakieś obiekcje :) proszę o komentarz

Obrazek


Zmontuję drzwiczki z przezroczystej pleksy lub szkła aby podopieczni nie spadły z labiryntu i zamki które zapobiegną uchyleniu się szklanych/pleksy drzwiczek gdy ogoniaści się o nie oprą :)
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Tunel

Post autor: zalbi »

mam nadzieję że "szczury" i "szczurzyczki" to ta sama płec?


labirynty można robic dużo większe, np na podłodze.



na pewno wsadź tam jakieś smakołyki - żeby ogony miały jakąś motywacje ;)
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
ankuś28
Posty: 129
Rejestracja: pt sie 06, 2010 10:31 pm
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Tunel

Post autor: ankuś28 »

zalbi pisze:mam nadzieję że "szczury" i "szczurzyczki" to ta sama płec?
szczur-płeć męska.
szczurzyczka-płeć żeńska.
Widać różnicę?
Luna :* Diana :* Moje skarbeńki!
<:3)~
Zapraszam do mnie: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=27677
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Tunel

Post autor: zalbi »

a czy zostałas poinformowana przez założyciela tego wątku? bo to jego pytam, nie ciebie.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Gecko
Posty: 101
Rejestracja: wt paź 13, 2009 8:06 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Tunel

Post autor: Gecko »

Ja kupiłem dla szczurów rurę plastikową, średnia ok. 10 cm, w Leroy Merlin. Rura nie jest ściekowa, a wentylacyjna, można takie znaleźć na dziale z rzeczami do budowania właśnie wentylacji, odprowadzeń itd. obok kratek i innych rzeczy. Łatwo się ją tnie brzeszczotem, można pewnie próbować tez wyrzynarką, wiercenie otworów też nie sprawia kłopotu (polecam wiertła do drewna jeśli ktoś ma). Myślę, że bez problemu mają kawałek plexiglasu czy innego tworzywa można zrobić przegrodę w takie rurce, wystarczy zrobić nacięcie do połowy rury, wyciąć prostokąt o szerokości równej średnicy rurki, z jednej strony zaokrąglić go i wsuwać w wycięcie w rurze.

Ja swoją rurę skróciłem, przeciąłem pod kątem 45 stopni i zrobiłem "kolanko" łącząc plastikowymi zaciskami przeciągniętymi przez wywiercone dziurki. Dodatkowo zrobiłem kilka otworów w samej rurze, dzięki którym do środka wpada więcej powietrza i przez "podłogę" wycieka mocz, nie robiąc w rurce bajora.

Gotowy produkt końcowy wygląda tak:

Obrazek
bemyself
Posty: 208
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Tunel

Post autor: bemyself »

odkopuję bo mam pytanie.
chce przez cala klatke zrobic labirynt z pcvek
ale jest problem
cos powatpiewam zeby sie chlopaki zmiescily w 50tce. czy moze sie myle i sie przeslizgują bez problemu?setki wydaja mi sie troche za wielkie, ale nie wiem.

poradzicie ktore rury lepsze?
ADHD z ogonem i jajcami :)
Awatar użytkownika
kao
Posty: 471
Rejestracja: pn lis 23, 2009 6:43 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Tunel

Post autor: kao »

Dziewczyny bezproblemowo, szczurza warstwa też by się zmieściła 8) Wiesz, jeżeli nie masz panów bardzo, bardzo dorodnych, to nie powinno być problemu. Kup jakiś kształt na próbę i już :)
bemyself
Posty: 208
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Tunel

Post autor: bemyself »

kupilam wentylacyjna setkę, maja luzik przynajmniej ;) w temacie o naszych klatkach sa fotki klatki z rurą;)
ADHD z ogonem i jajcami :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”