Czym pokryć drewno

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Claire32
Posty: 4
Rejestracja: ndz lip 04, 2010 3:44 pm

Czym pokryć drewno

Post autor: Claire32 »

Witam.
Moi rodzice zgodzili się na 2 szczurki!;) Prawdopodobnie będą to 2 samce ze sprawdzonej hodowli. Na początek będę trzymać je w akwarium o wymiarach 30x90x40(Szerokość x długość x wysokość). Czy takie wystarczy na początek? To będzie na okres w którym szczurki będą małe. Potem kupię większe akwarium lub klatkę. Jeszcze się zobaczy. Ale mam jeszcze drugie pytanie. Czym pokryć drewnianą półkę żeby nie wsiąkała moczu i żeby nie była groźna dla szczura?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
s@kur@
Posty: 330
Rejestracja: wt mar 30, 2010 5:36 pm
Lokalizacja: StW

Re: Czym pokryć drewno

Post autor: s@kur@ »

Wg mnie akwarium, to nie najlepszy pomysł. Jest w nim zła cyrkulacja powietrza, a do tego szczury [zwłaszcza samce] są dość ''sikliwymi'' zwierzakami ;p Będą się truły moczem. Do tego, to akwa nie jest szerokie, bo tylko 30 cm. Zastanów się dobrze. Można kupić naprawdę fajną klatkę za niewielkie pieniądze. Z resztą w akwarium nie zamontujesz półeczek. Na forum jest wiele informacji na ten temat. Szukaj. ;)
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem."
Obrazek
Awatar użytkownika
s@kur@
Posty: 330
Rejestracja: wt mar 30, 2010 5:36 pm
Lokalizacja: StW

Re: Czym pokryć drewno

Post autor: s@kur@ »

Co masz na myśli pisząc ''ze sprawdzonej hodowli'' ??? Chodzi ci o pseudo hodowlę [zakładam, że tak] czy zrzeszoną hodowle szczurów rasowych?
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem."
Obrazek
Gecko
Posty: 101
Rejestracja: wt paź 13, 2009 8:06 pm
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Czym pokryć drewno

Post autor: Gecko »

Akwarium to nie jest dobre miejsce na trzymanie szczurów. Za słaba wentylacja. Kup klatkę o najkrótszym boku długości minimum 40 cm.
Claire32
Posty: 4
Rejestracja: ndz lip 04, 2010 3:44 pm

Re: Czym pokryć drewno

Post autor: Claire32 »

s@kur@ pisze:Co masz na myśli pisząc ''ze sprawdzonej hodowli'' ??? Chodzi ci o pseudo hodowlę [zakładam, że tak] czy zrzeszoną hodowle szczurów rasowych?
To hodowla z której już miałam szczury. Będą to szczury z rodowodem więc mniejsze prawdopodobieństwo chorób. Hodowla jest pod stałą obserwacją weterynarza. Myślę że to wystarczy żeby kupić od nich szczury bo ze sklepów zoologicznych nie będę kupowała z wiadomych przyczyn. A akwarium tylko na początek na góra 2 miesiące bo potem klatkę będę kupować. Tylko nie wiem jaką wybrać bo prawie wszystkie na które patrzyłam to albo dla chomików albo dla królików a jak już jakaś się fajna trafi to kosztuje 4 stówy. Na 2 szczury minimalne wymiary to?
Awatar użytkownika
s@kur@
Posty: 330
Rejestracja: wt mar 30, 2010 5:36 pm
Lokalizacja: StW

Re: Czym pokryć drewno

Post autor: s@kur@ »

Polecam dogłębną lekturę forum. Znajdziesz tu wszystkie informacje dotyczące szczurów, a bez tego ani rusz. Zanim kupisz szczurki, musisz się dokształcić.
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem."
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czym pokryć drewno

Post autor: Paul_Julian »

Claire32 pisze:Na 2 szczury minimalne wymiary to?
JAk cofniesz sie do glównego działu " Ściółka, klatka i akcesoria" to tam będzie duzo interesujacych tematów. Np. Kalkulator klatkowy, albo "dostepne modele klatek" albo " Klatka na 2 szczury" . Jest też spis tresci.

Najlepiej byłoby poczekac ze szczurkami, aż kupisz klatkę lub pozyczyc pieniadze od rodziców. Czasem na allegro trafiają sie tansze. W akwaroum łatwo o podraznienie dróg oddechowych , a dlatakich malców choroba+stres zwiazanany z nowym miejscem to nie jest dobra rzecz.Drewniane półeczki mozesz zamienić na półki z pleksi , albo ze starych (lub nowych) desek do krojenia.
Drewno trzeba pokryć lakierem ekologicznym dopuszczonym do malowania np. w przedszkolach. Jest drogi ale bezpieczny.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Olcia5550
Posty: 127
Rejestracja: pn kwie 19, 2010 9:03 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Klatka] - Czym lakierowac elementy drewniane.

Post autor: Olcia5550 »

A mozna pomalować olejem drzewnym do drewna. W informacjach pisze: Olej do konserwacji drewna, do użytku w pomieszczeniach. Do drewna surowego lub poprzednio powleczonego olejem do konserwacji drewna. Nie zawiera rozpuszczalników. Prosze o szybką odpowiedź!
2 myszory pysia i Misia oraz Fender
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [Klatka] - Czym lakierowac elementy drewniane.

Post autor: yss »

to chyba można, jak nie zawiera rozpuszczalników...
ten się nie myli, kto nic nie robi
BabaYaga
Posty: 45
Rejestracja: pt kwie 22, 2011 11:30 am
Lokalizacja: Lublin ;)

Re: Czym pokryć drewno

Post autor: BabaYaga »

A farba olejna? Hm, bo tak mi sie obiło o uszy, że gdzieś czytałam, że się nadaje ::)
BabaYaga
Posty: 45
Rejestracja: pt kwie 22, 2011 11:30 am
Lokalizacja: Lublin ;)

Re: Czym pokryć drewno

Post autor: BabaYaga »

Przepraszam za brak logiki w powyższym poście- 2 myśli naraz w głowie i wyszło jak wyszło, a oczywiście miało byc, że obiło mi się o uszy, że taka farba też się nadaje. A jeśli nie, to gdzie mozna kupić ten lakier akrylowy ?;-)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czym pokryć drewno

Post autor: Paul_Julian »

Nie sądzę, zeby sie nadawało. Chyba , że chodzi Ci o te artysztyczne, ale jak wiki twierdzi http://pl.wikipedia.org/wiki/Farba_olejna mogą byc szkodliwe.

W sklepie kupisz lakiery do stosowania w przedszkolach na drewno. Są drozsze , ale bezpieczne. Albo mozna wykombinowac plastikowe półeczki.
Taki lakier ekologiczny kupiłem bodajże w obi. O taki np. http://www.farbykolor.pl/Domalux+lakier ... _p124.html
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”