Jak własnoręcznie zrobić narożną kuwetę (toaletę)?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
mrs.jingles
Posty: 180
Rejestracja: śr sie 10, 2005 12:53 pm

[Wyposazenie] - toaleta, kuweta itp.

Post autor: mrs.jingles »

Witam wszystkich! w poniedzialek pozegnalam mojego myszoskoczka i od dzis mieszkam z bialo-ruda szczurka :D na razie jestem na etapie uczenia sie calkiem nowych dla mnie zachowan, to calkiem inne zwierzatka niz reszta gryzoni ;) bylabym wdzieczna, gdyby ktos podal mi sposob na szczurzy kibelek w klatce... pozdrawiam wszystkich! ;)
Ostatnio zmieniony pn lut 13, 2006 8:09 pm przez mrs.jingles, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

[Wyposazenie] - toaleta, kuweta itp.

Post autor: sopocianka »

Mój chomik siusiał do słoika, ale ze szczurem to raczej nie wypali...
Był już podobny temat o uczeniu ogona czystości, kliknij tutaj.
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[Wyposazenie] - toaleta, kuweta itp.

Post autor: merch »

Sposób na szczurzy kibelek nie dajesz ściólki w kuwecie tylko chusteczki i w małej kuwecie takiej 15x10 cm dajesz ściólkę kocią( np cats dream) ustawiasz w rogu , jak załapie to ok . Jak nie to trzeba pomóc zn jak pojawią sie kupki i sióski poza małą kuwetą przekładesz je do małej kuwetki i dokadnie myjesz duza wyscielajac czystymi recznikami czy chusteczkami , w końcu załapie i ponad 90% kupek bedzie ladowało w małej kuwecie kibelku i ok 50-70 % siusków w zalezności od szczura i jego nastroju ;)
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
douchee
Posty: 236
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 10:58 am

[Wyposazenie] - toaleta, kuweta itp.

Post autor: douchee »

Ja używam kwadratowej podstawki do kwiatów, kupiona w Nomi, są różne rozmiary i sprawdza się świetnie. Tak jak mówi merch - stoi w kącie, w którym szczurki same zaczęły się załatwiać (nie ma sensu na siłę wybierać kątów, stawiać tam, gdzie już się załatwia). Wypełniona jest kocim piaskiem (Pigwa). Tam sobie kupkają, a siusiają raczej pod siebie :)
:)
Lolek_2110
Posty: 102
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 7:57 am

[Wyposazenie] - toaleta, kuweta itp.

Post autor: Lolek_2110 »

Moj sikal w calej klatce i kloce tez tam robil ;] Jak go puszczalem to zawsze wracal do klatki jak mu sie chcialo ;]
Kira (16.08.05)
Roxi (16.08.05)
mrs.jingles
Posty: 180
Rejestracja: śr sie 10, 2005 12:53 pm

[Wyposazenie] - toaleta, kuweta itp.

Post autor: mrs.jingles »

dzieki za rady, postaram sie wprowadzic je w zycie :) jest juz pewien postep- wczoraj mnie obsikala tylko jeden raz (ale to bylo pierwsze siedzenie u mnie, wiec na pewno ze strachu), a dzis trzymalam ja na kolanach kilka minut, a potem zblizylam do klatki- bardzo chciala tam wejsc i pierwsze co zrobila w kaciku, to wlasnie siku... ;) wiec jestem dobrej mysli :)
Basik
Posty: 20
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 9:20 am

[Wyposazenie] - toaleta, kuweta itp.

Post autor: Basik »

Widziałam w sklepie specjalną kuwetę dla szczurów. Kuwetka jest w granicach 30 zł. Nie radze kupować. Droga, i nie wiadomo czy szczur wogle będzie zalatwiał tam swoje potrzeby :D
pani_rotten
Posty: 219
Rejestracja: czw sie 11, 2005 3:30 am

[Wyposazenie] - toaleta, kuweta itp.

Post autor: pani_rotten »

ja tam nie robilam zadnej kuwety, kupki robia na samym dole w zwirku a siuski to i tak tam gdzie spia zazwyczaj...te miejsca sa oblozone husteczkami ktore codziennie/co 2 dni wymieniam
ukochany fredzio 24.7.2003-11.8.2005
milolosiu
Posty: 125
Rejestracja: pn cze 19, 2006 9:38 am
Kontakt:

kuweta

Post autor: milolosiu »

Chciałem se zrobić kuwete dla mojego szczurasa, tylko nie wiem z czego sie robi? Słoik wystarczy? i czy szczur bedzie tam "kupkał i sikał"?

[ Komentarz dodany przez: LuLu: Pią Cze 30, 2006 11:45 am ]
Temat polaczony z juz istniejacym. Przed zalozeniem nowego tematu zawsze przeszukaj forum i sprawdz czy podobna kwestia nie byla juz poruszana.
/ mod. LuLu
TU WARTO LOOKNĄĆ -------> >>HERE>HERE>HERE<<
Natalia_1222
Posty: 358
Rejestracja: pt maja 12, 2006 10:48 pm
Lokalizacja: Kraków

[Wyposazenie] - toaleta, kuweta itp.

Post autor: Natalia_1222 »

Można też dać taki żwirek z Pet Sanit.Kuwetki są,takie dla królików i świnek morskich są najlepsze dla dorosłych siurków.
Moje szczurki:
Luna [*]...
Bebe u Nisi.
Sean4
Posty: 83
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 7:44 pm

Re: kuweta

Post autor: Sean4 »

[quote="milolosiu"]Chciałem se zrobić kuwete dla mojego szczurasa, tylko nie wiem z czego sie robi? Słoik wystarczy? i czy szczur bedzie tam "kupkał i sikał"? [/quote]

jak ze sloika? jak on tam wejdzie na gore na ten sloik? a jak juz bedzie mial takie (samoza)parcie to moze wpasc do srodka...

[ Komentarz dodany przez: ESTI: Sob Lip 01, 2006 11:01 am ]
Post poprawiony.
ESTI adm.
Ostatnio zmieniony sob lip 01, 2006 10:00 am przez Sean4, łącznie zmieniany 1 raz.
niebieskooka
Posty: 9
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 10:33 am

[Wyposazenie] - toaleta, kuweta itp.

Post autor: niebieskooka »

Najlepiej chyba specjalną kuwetę dla gryzoni, taką ze sklepu zoologicznego.Wsyp do niej żwirek, który też można kupic w sklepie, albo kawałki papieru.
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[Wyposazenie] - toaleta, kuweta itp.

Post autor: Ewqa »

Wkurzona sikaniem poza klatkę postawiłam w tym miejscy kuwetkę, taka jak dla świnki morskiej z wysoką tylnia ścianą, nasypałam żwirku (trochę świeżego, trochę zasikanego),
a paskudki wykopały dokładnie żwirek z kuwety, teraz w kuwecie śpią a sikaja na żwirek obok kuwety :? :roll:
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Awatar użytkownika
szczuruleczka
Posty: 665
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 8:32 am

Jak własnoręcznie zrobić narożną kuwetę (toaletę)?

Post autor: szczuruleczka »

Z klatki moich ciurów 'wali' (śmierdzi), a nie będę sprzątać co dni. Postanowiłam kupić kuwetę narożną... Problem w tym że nie am odpowiedzniego dla mnie rozmiaru. Dla chomiczka jest za mała a dla królika za duża!
Ja się załamię ;(
Jak i z czego zrobić tę toaletę??
Jak ewentualnie zlikwidować brzydki 'zapach'?!
Proszę, pomocy! Rodzice mnie i szczurki wywalą z domu jak będzie smród ;(
Klara & Luna - za TM [*]
Prochacki [']
Hera [']
Sana [']
Fred [']
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Jak własnoręcznie zrobić narośną kuwetę (toaletę)?

Post autor: yss »

najlepiej wydziergać na drutach.
ten się nie myli, kto nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”