szczur wandal+poidełko=problem

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: szczur wandal+poidełko=problem

Post autor: noovaa »

Kapać, ze szklanego nie kapie... choć mimo ze wyglądało na mocne, nie potrafię powiedzieć czy szczur jest w stanie je rozwalić czy nie...

Możesz spróbować wodę dać do miseczki ... takiej wieszanej. W sumie u mnie rozdzielone maluchy miały w misce bo brakło poidełek :) ... Może ona ma jakiś "poidełkowy" wstręt... może jej po prostu przeszkadza poidełko ( jakiś uraz czy co - mógł ktoś ścisnąć kiedy piła, jak woda się polała mogła się wystraszyć, bo nic innego nie przychodzi mi do głowy )
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Alessa
Posty: 146
Rejestracja: wt mar 03, 2009 11:45 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: szczur wandal+poidełko=problem

Post autor: Alessa »

Tak alken moje są podobne i wystaje do środka klatki też tylko rurka bez silikonowej opaski.Ona przeciska przez pręty klatki ryjek i wygryza dziure w samym poidle na dole , lub wspina sie po prętach i gryzie góre poidła mimo że poidło na zewnątrz klatki...
Ze mną - wspomnienia
Za TM Sherlock[*], Wathson[*],Roland[*], Edek[*], Filip[*], Zuza[*] Lola [*]. .. Bazyl[*]...Fibi[*] Cleo[*] oraz Agrest - moje kochane słoneczka
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: szczur wandal+poidełko=problem

Post autor: noovaa »

A może ma problem z piciem z poidełka i próbuje dostać się do wody ? :|
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Alessa
Posty: 146
Rejestracja: wt mar 03, 2009 11:45 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: szczur wandal+poidełko=problem

Post autor: Alessa »

noova nie, nie ma problemu sama osobiscie widziałam jak piła u starszej kolezanki w klatce(klatki mam połączone)kiedy swoje zgryzła.Co do problemów to napewno coś z nia nie tak że ma taka manie :D .Co gorsze zauważyłam tez że podgryza mi plastikowy dół klatki :o co bedzie jak mi ja zeżre pewnego dnia? :-\ Może skusze sie na taka metalową miske z uchwytem, tylko ona pewnie bedzie ja podważać od spodu dopóki jej nie wywali z trzymaków..
Ze mną - wspomnienia
Za TM Sherlock[*], Wathson[*],Roland[*], Edek[*], Filip[*], Zuza[*] Lola [*]. .. Bazyl[*]...Fibi[*] Cleo[*] oraz Agrest - moje kochane słoneczka
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: szczur wandal+poidełko=problem

Post autor: noovaa »

No... tu na forum nie jedna osoba ma dziurawe kuwety ;) .. . gryzoń, to gryzoń.. nic sie nie da zrobić :)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Alessa
Posty: 146
Rejestracja: wt mar 03, 2009 11:45 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: szczur wandal+poidełko=problem

Post autor: Alessa »

HA HA może dba o właściwą wentylacje klatki ;) w sumie mam w pogotowiu terarium w piwnicy na wypadek dużej dziury przez którą by mogła czmychnąć >:D
Ze mną - wspomnienia
Za TM Sherlock[*], Wathson[*],Roland[*], Edek[*], Filip[*], Zuza[*] Lola [*]. .. Bazyl[*]...Fibi[*] Cleo[*] oraz Agrest - moje kochane słoneczka
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: szczur wandal+poidełko=problem

Post autor: noovaa »

Poszukaj na forum. Ktoś zabezpieczał klatkę metalowymi listwami :)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: szczur wandal+poidełko=problem

Post autor: S. »

Może dodatkowy kawałek blachy (oszlifowanej lub z zagiętymi brzegami, albo rozdeptana puszka po napoju), która oddzieli poidło od prętów?
Będzie gryźć blachę, a nie plastik.
Awatar użytkownika
Chyna
Posty: 600
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 7:03 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: szczur wandal+poidełko=problem

Post autor: Chyna »

S. pisze:Może dodatkowy kawałek blachy (oszlifowanej lub z zagiętymi brzegami, albo rozdeptana puszka po napoju), która oddzieli poidło od prętów?
Będzie gryźć blachę, a nie plastik.
I sobie krzywdę zrobi. :(

alken pisze:
Paul_Julian pisze:
yss pisze:oczywiście, że wiesza wewnątrz!
gdyby wisiało na zewnątrz, woda lałaby się OBOK klatki. a napisała, że do środka.

skąd się biorą tacy ludzie, nie pojmę nigdy. i jeszcze prosi o radę :) umarłam i mnie pogrzebali, czyli żegnajcie 8)
Oj, alken , daj spokój
ale to nie jaaa (płacze) ;)
Niemniej jednak i tak będzie na Ciebie - hyhyhy.


Wracając do poidła. Najlepiej by było właśnie oddzielić ale czym? Blacha - krzywdę sobie zrobi, plastyk - rozgryzie. Zastanawiam się. A może jakoś dodatkowe kraty tam przymocować? W poziomie?
Obrazek
Filipek [`], Kuodzio Synek M.[`], Oli [`], Frankie [`], Tobiasz[`], Noel[`], Lijam[`], Adrian[`], Robert[`], Artur[`], Gem[`], James[`], Chris ['], Alan ['], Nicky, Lennon, Paul, George
Opaki
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: szczur wandal+poidełko=problem

Post autor: Paul_Julian »

alken pisze: ale to nie jaaa (płacze) ;)
Przepraszam!!
noovaa pisze:No... tu na forum nie jedna osoba ma dziurawe kuwety ;) .. . gryzoń, to gryzoń.. nic sie nie da zrobić :)
Ja mam aluminiowe listwy w otworki przyklejone na goracy klej (jedyna bezpieczna rzecz do klejenia) . Aluminiowe listwy sie nie nadają.
Zostały pogryzione :/ Mam pożarte tez półki , ranty półek, miseczki , fragmenty klatki ...
Na to nie pomogą zadne wapienka ani inne. Plastik zawsze fajniejszy :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: szczur wandal+poidełko=problem

Post autor: Flaumel »

Co do odgradzania - może po prostu znaleźć kogoś kto siatkował klatkę i może odstąpić kawałek siatki z drobnym oczkiem? Nie powinna się wtedy być w stanie dobrać :)
Obrazek
Alessa
Posty: 146
Rejestracja: wt mar 03, 2009 11:45 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: szczur wandal+poidełko=problem

Post autor: Alessa »

Witam,dzięki za sugestie chyba wybiore coś z rodzaju blaszek takie katowniki malutkie oszlifowane blaszki .Poszukam i zobacze co z tego wyjdzie ;)
Ze mną - wspomnienia
Za TM Sherlock[*], Wathson[*],Roland[*], Edek[*], Filip[*], Zuza[*] Lola [*]. .. Bazyl[*]...Fibi[*] Cleo[*] oraz Agrest - moje kochane słoneczka
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: szczur wandal+poidełko=problem

Post autor: yss »

albo zamiast blachy kawałek grubego pcv. tylko trzeba wyborować dziurki i zamontować druciki do zaczepienia.
jeżeli szczur maniakalnie gryzie kuwetę, to najlepiej zmienić klatkę na taką z metalową kuwetą [np woliera omega] albo koszatniczkową ferplasta, w niej wierzch nie jest stawiany na kuwecie tylko wpuszczany w głąb klatki, przez co zwierzak nie ma swobodnego dostępu do kuwety.

Alessa: wybacz, nie miałam pojęcia że z poidła na zewnątrz może się lać do środka, a na swoje usprawiedliwienie powiem, że kiedyś na forum taki przypadek "problemu" był ;) komuś szczury zżerały poidła, tzn ten plastik przy rurce i okazało się, że typek wieszał je zawsze w środku ;)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Alessa
Posty: 146
Rejestracja: wt mar 03, 2009 11:45 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: szczur wandal+poidełko=problem

Post autor: Alessa »

ok yss ,jednak na przyszłość polecam wstrzemięźliwość w ocenie :P
Ze mną - wspomnienia
Za TM Sherlock[*], Wathson[*],Roland[*], Edek[*], Filip[*], Zuza[*] Lola [*]. .. Bazyl[*]...Fibi[*] Cleo[*] oraz Agrest - moje kochane słoneczka
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: szczur wandal+poidełko=problem

Post autor: Paul_Julian »

Po prostu nie doceniamy mądrosci i pomysłowości naszych ogonków :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”