szczur wandal+poidełko=problem

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
zet_erka
Posty: 92
Rejestracja: ndz kwie 16, 2006 5:57 pm

[Wyposazenie] - Psucie poidla i zawieszek

Post autor: zet_erka »

Moj Sofizmat nie moze miec poidelka w akwarium, bo po prostu je zrzuca, przegryza to gumowe "zaczepienie" i juz po poidelku.Takiego malego pojemniczka z woda tez Sof miec nie moze, bo gdy zostaje ono wlozone do akwarium, on po chwili podchodzi i po prostu wylewa jego zawartosc poprzez celowe potracenie lapka :| i tak jest za kazdym razem.Natomiast nauczyl sie tak, ze po prostu gdy mu sie chce pic, wbiega po mnie, lapkami mi otwiera usta i lize, pije sline.Czasami nalewam sobie do ust wody, zeby mogl sie napic, bo on inaczej naprawde nie chce wody pic ! Nie wiem czy powinnam pozwalac mu na picie w taki sposob.Moi znajomi, ktorzy maaja szczurki, mowia, ze maja podobnie ze szczurkami, ze pija sline, ale wode normalnie tez..a Sof wody nie pije.

[ Komentarz dodany przez: limba81: Pon Kwi 17, 2006 11:55 pm ]
Tytul zmieniony na adekwatny do dyskusji i problemu.
limba81 mod
Ostatnio zmieniony czw kwie 20, 2006 7:43 pm przez zet_erka, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje Skarby :
Cerata, Akia, Sekansa


Juz odeszly :
[']Dżuna,['] Sofizmat['], Frawaszi[']
soho
Posty: 977
Rejestracja: czw lut 17, 2005 10:55 pm
Kontakt:

[Wyposazenie] - Psucie poidla i zawieszek

Post autor: soho »

to juz gdzies bylo na temat sliny (zaraz pewnie ktos to znajdzie i Ci zapoda)
w buzi nie iem czy zdajesz sobie sprawe ale tam jest najwieksze zgromadzenie bakterii , wiec dajac swoja sline czy nawet wode z buzi tym smym Twoj szczurek ma duze szanse na "zlapanoie czegos" moze to mile i fajne takie pojenie szczurka dla Ciebie ale dla niego moze to byc "groze"
nie wiemjakie sa sposoby przyczepiania poidelka w akwarium :ops: ale ja bym sprobowala przykleic je jakas szeroka tasma klejaca :?:
albo :drap: przy koncu poidelka jakos (tez tasma :?:) przyczepila "haczyk" co by sie mialo na czym zawiesic - mam duzo pomyslow gorzej z ich "opisem" :haha:
w serduszq... Kisiel ,Bingo,Trysia,Pacio,Glucia,Blutek
ik hou van je schatjes :*
moje gwiazdki na niebie
turybiusz
Posty: 354
Rejestracja: wt lis 01, 2005 3:00 pm

[Wyposazenie] - Psucie poidla i zawieszek

Post autor: turybiusz »

Szczur stały dostęp do wody musi miec koniecznie. Spróbuj poszukac jakiegoś solidniejszego pojnika albo podaj mu wode w zawieszanej miseczce (ale pojnik byłby lepszy).
...
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

[Wyposazenie] - Psucie poidla i zawieszek

Post autor: Kaka »

powiem szczerze, ze moje szczury uwielbiają moją ślinę w szczególności Fabian ;)
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
zet_erka
Posty: 92
Rejestracja: ndz kwie 16, 2006 5:57 pm

[Wyposazenie] - Psucie poidla i zawieszek

Post autor: zet_erka »

Z tasma, to probowalam juz chyba wsyztskiego..Jemu to przeszkadza, i bedzie tyle przy tym siedzial, az uda mu sie to zrzucic.Daje mu tez taki maly szklany pojemniczek, ale dgy on zauwaza go, od razu podchodzi i przetraca lapka i wszytsko sie wylewa, po czym ja mu nalewam-on znowu wylewa i tak w kolko..W ogole rzadko (naprawde rzadko) widizzlam, zeby on w ogole lebek wsadzil do pojemniczka i sie napil..
Moje Skarby :
Cerata, Akia, Sekansa


Juz odeszly :
[']Dżuna,['] Sofizmat['], Frawaszi[']
soho
Posty: 977
Rejestracja: czw lut 17, 2005 10:55 pm
Kontakt:

[Wyposazenie] - Psucie poidla i zawieszek

Post autor: soho »

3li 3ba akwarium na klatka zamienic :jezor2: u mnie sie nie sprawdza miseczka czy cokolwiek gdzie mozna po wodzie chodzic zaraz jest cala brudna od jedzonka i takich tam ...
w serduszq... Kisiel ,Bingo,Trysia,Pacio,Glucia,Blutek
ik hou van je schatjes :*
moje gwiazdki na niebie
zet_erka
Posty: 92
Rejestracja: ndz kwie 16, 2006 5:57 pm

[Wyposazenie] - Psucie poidla i zawieszek

Post autor: zet_erka »

Stawiam mu te miseczke w kacie, zeby mu najmniej przeszkadzala, ale to i tak nie ma sensu.Ojojoj...
Moje Skarby :
Cerata, Akia, Sekansa


Juz odeszly :
[']Dżuna,['] Sofizmat['], Frawaszi[']
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

[Wyposazenie] - Psucie poidla i zawieszek

Post autor: mazoq »

zet_erka, postaraj się o jakąś cięższą miskę np. z grubego szkła. ja swojej małej przez jakiś czas dawałam jedzenie w takim małym świeczniku na podgrzewacze (w sklepie z bibelotami za 5zł) i się oduczyła rozwalać.
Awatar użytkownika
Maugosia
Posty: 829
Rejestracja: pn lip 11, 2005 1:39 pm
Lokalizacja: Tychy

[Wyposazenie] - Psucie poidla i zawieszek

Post autor: Maugosia »

zet_erka, zawieś poidełko na spinaczach od papieru, szczur tego na pewno nie przegryzie, a jak nie to znajdź starą szpryche z rowera i powyginaj kombinerkami. Ja tak chomikom zawieszałam poidełko w akwarium.
Obrazek
Obrazek
mataforgana
Posty: 1399
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 7:10 am

[Wyposazenie] - Psucie poidla i zawieszek

Post autor: mataforgana »

doczep drut do poidełka szklanego i zaczepiaj o brzeg akwarium.
patent sie sprawdza.

/moje zmory swego czasu robiły to samo z gumowymi przyssawkami, drucik działał bez zarzutów/
BEZSZCZURZEWIE
['] Agrafka,Iskierka,Milva,Ryjek,Nitka,sunia Iskra,Zu,Bea,Arsen,Nan,Nezumi,Eskel&Askaro,Aslan&Amber,Nike,Sepia,
Ryu,Risa,Don,Ori,Diego,Gringo,Effe,Jamajka,Saskia,Imbir,Firmin,Cynamon,Paddy,Karmel,Phoenix,Geralt,Anemon
zet_erka
Posty: 92
Rejestracja: ndz kwie 16, 2006 5:57 pm

[Wyposazenie] - Psucie poidla i zawieszek

Post autor: zet_erka »

hehe, to juz tez bylo :| Lapie wtedy zabkami za drut i ciaaaagnie, az mu sie to uda zdjac.Ale swoja droga to dziwne..ze nawet czasami jak ta woda stoi dluzej niz godzine ( o dziwo!) to i tak jej nie pije.. :drap:
Moje Skarby :
Cerata, Akia, Sekansa


Juz odeszly :
[']Dżuna,['] Sofizmat['], Frawaszi[']
Awatar użytkownika
Maugosia
Posty: 829
Rejestracja: pn lip 11, 2005 1:39 pm
Lokalizacja: Tychy

[Wyposazenie] - Psucie poidla i zawieszek

Post autor: Maugosia »

[quote="zet_erka"] Lapie wtedy zabkami za drut i ciaaaagnie, az mu sie to uda zdjac.[/quote] :drap: jak mozna zdjąc drut ? jeśli czasem cieżko człowiekowi go odgiąć.
A jak nie to zrobic taki długi i przyczepic do czegos. Troche kreatywności :thumbleft:

Jesli szczurek nie pije z niego przez godzine... a umie pic z poidełka ?
Może nie zdarzył sie jeszcze zapoznać z jego obsługą. :drap:
Obrazek
Obrazek
zet_erka
Posty: 92
Rejestracja: ndz kwie 16, 2006 5:57 pm

[Wyposazenie] - Psucie poidla i zawieszek

Post autor: zet_erka »

Chodzi mi, ze jak drut zachaczam o akwarium, z drugiej strony sciany zaklejam tasma zeby poidelko nie spadlo, to on lapie zabkami za drucik, spod tasmy wysuwa sie sie owy drucik i juz spada.Uwierz mi, ze wie jak dziala poidelko :|
Ale pomysle, dzieki ;)
Ostatnio zmieniony pn kwie 17, 2006 7:32 pm przez zet_erka, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje Skarby :
Cerata, Akia, Sekansa


Juz odeszly :
[']Dżuna,['] Sofizmat['], Frawaszi[']
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

[Wyposazenie] - Psucie poidla i zawieszek

Post autor: mazoq »

zet_erka, zbyt miękki drut dajesz :P
Awatar użytkownika
Maugosia
Posty: 829
Rejestracja: pn lip 11, 2005 1:39 pm
Lokalizacja: Tychy

[Wyposazenie] - Psucie poidla i zawieszek

Post autor: Maugosia »

drucik drutowi nierówny ; )
Jak dobrze zagniesz szpryche lub spinacz to nic jej nie odegnie i nie trzeba bedzie nawet używać taśmy. :thumbleft:
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”