szczur wandal+poidełko=problem

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 1127
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 2:22 pm

[Wyposazenie] - Psucie poidla i zawieszek

Post autor: Elly »

A moze szczurek traktuje takie psucie poidelka jako forme zabawy? :> Wie, ze i tak znow jego pani podwiesi spowrotem, a on bedzie mogl zwalić :>
Moje stadkoEliza, Korek i Gina :D || Za Tęczowym Mostem: Pysia, Mary Jane, Dee Dee, Masza, Greta, Wujuś (Karmel)[']
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

[Wyposazenie] - Psucie poidla i zawieszek

Post autor: sauatka »

hm ja bym zrobila tak :lol: mam nadzieje ze wytlumacze jakos...

doczepic do poidla drut dosyc dlugi najlepiej na kilka razy zlozony, przykleic go do poidla tasma klajaca taka extra gruba, powiesic poidlo a drut ktory zostanie po za aqwa wlozyc pod nie (pod akwarium), w jakims miejscu mona drut do akwarium przykleic ta ze tasma zeby sie poidlo nie przesuwalo... ufff

a moze on zeczywiscie nie umie pic z poidla :?
LiNkA
Posty: 172
Rejestracja: pt sty 06, 2006 4:21 pm
Kontakt:

[Wyposazenie] - Psucie poidla i zawieszek

Post autor: LiNkA »

ja mam teraz poidełko szklane na tą przyssawkę i tą częśc co sie do akwa przykleja wkładam miedzy pręty. Bym chciała inne poidełko ale kurcze nie wiem które nie przecieka =/ :roll:
Moja:
Pipi ur.17.12.05r. a ze mną od 17 stycznia :)
Mojej siostry:
Pixi ur. ok 11.12.05r. z nami od 28.01.06r :)
zet_erka
Posty: 92
Rejestracja: ndz kwie 16, 2006 5:57 pm

[Wyposazenie] - Psucie poidla i zawieszek

Post autor: zet_erka »

a moze on zeczywiscie /ort nie umie pic z poidla :?[/quote]powtarzam-sof umie pic z poidla, bo jednokrotnie (zanim zrzucil)pil :) Sprobuje z ta tasma jeszcze raz:)
Moje Skarby :
Cerata, Akia, Sekansa


Juz odeszly :
[']Dżuna,['] Sofizmat['], Frawaszi[']
Thane
Posty: 10
Rejestracja: pt gru 23, 2005 7:30 pm
Kontakt:

[wyposazenie] niezniszczalne poidlo

Post autor: Thane »

jak w temacie- szukam niezniszczalnego poidla. Nie wiem czym motywowana, ale mlodsza szczurzyca rozgryzla juz drugie poidlo, nie mam ochoty wydawac pieniedzy na nastepne, skoro i tak je rozgryza? Zastanawialem sie nad podawaniem wody w miseczce, ale znajac je od razu zostalaby wylana. Jakies propozycje moze? Z gory dziekuje :P
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

[wyposazenie] niezniszczalne poidlo

Post autor: Ewqa »

[quote="Thane"]mlodsza szczurzyca rozgryzla juz drugie poidlo, [/quote]

Poidło trzeba wieszac na zewnątrz klatki, tak żeby poprzez kratki do środka sięgał tylko metalowy "dzióbek".

Niezniszczalne poidło nie istnieje.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
szczu*milka
Posty: 142
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 7:59 pm
Lokalizacja: Podgrodzie/Szczecin

[wyposazenie] niezniszczalne poidlo

Post autor: szczu*milka »

Moja Kami dostaje wode w pojemniczku po śmietanie (takim małym 200g) zawieszonym na (w moim przypadku) spinaczach biurowych,na prętach klatki. Nie wylewa, ani nie gryzie tego "poidła"
Ze mną: Albi ^_^
Po drugiej stronie mostu:
Kami :* [+]23.08.2008[+]
Wacek[']26.06.2004[']
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

[wyposazenie] niezniszczalne poidlo

Post autor: Vella »

Miałam ten sam problem z Prozac'em, był z niego prawdziwy pogromca poidełek. ;)

Poobgryzał stare, z bardzo twardego plastiku, a gdy kupowałam nowe to dawał sobie z nimi radę w kilka godzin.
Oczywiście poidełko zawsze wieszałam na zewnątrz klatki, ale to nie było dla niego przeszkodą. Poprzez pręty (odstęp tylko 1 cm) wystawiał pyszczek i w miękkim plastiku szybko pojawiała się wieeelka dziura. :jezor2:

Musiałam kombinować, izolować poidełko od klatki drutem, wstawiać płytkę z pleksi żeby odsunąć poidełko od klatki, etc.


Jeśli to nie pomoże to czasem można kupić poidelka szklane, poszukaj.
Powodzenia.
Ostatnio zmieniony wt lis 21, 2006 9:45 pm przez Vella, łącznie zmieniany 1 raz.
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[wyposazenie] niezniszczalne poidlo

Post autor: ESTI »

[quote="Ewqa"]Poidło trzeba wieszac na zewnątrz klatki, tak żeby poprzez kratki do środka sięgał tylko metalowy "dzióbek". [/quote]
To raz, w malych i srednich klatkach tak mozna, ja mam duze klatki z wysoka kuweta i starsze lub chore szczuki nie siegaja i musze wieszac wewnatrz. Jednak mysle, ze dla zdrowych i mlodych szczurkow takie rozwiazanie jest najlepsze. Wtedy wystaje tylko metalowa koncowka.
[quote="Vella"]Jeśli to nie pomoże to czasem można kupić poidelka szklane, poszukaj. [/quote]
Ja bym sie bala kupowac dla takiego gryzaka, a jak rozgryzie szklo... moze sobie zrobic krzywde. :drap:
Obrazek
Thane
Posty: 10
Rejestracja: pt gru 23, 2005 7:30 pm
Kontakt:

[wyposazenie] niezniszczalne poidlo

Post autor: Thane »

W tym problem wlasnie, ze klatke mam tzw. handmade, zamiast pretow jest siatka o oczkach ok 4mm i sadzilem, ze nie da rady tego przeciac, a jednak sie udalo, dziurka zrobiona... teraz tylko kupic kolejne poidelko. Przepraszam za klopot :P
Anonimka
Posty: 26
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 11:57 am
Kontakt:

[wyposazenie] niezniszczalne poidlo

Post autor: Anonimka »

Ja dałam butelke szklaną po syropie, z dokrenconą główką od poidła.
Po dugiej stronie tęczy: Bolek, Lolek, Pat, i Śnieżka
adel14
Posty: 15
Rejestracja: śr lis 29, 2006 9:26 pm

[wyposazenie] niezniszczalne poidlo

Post autor: adel14 »

Ja miałem taki problem z szynszylami :sciana2: , ale pani w zoologu poradziła,
żebym poidło montował kilka cm ponad klatką... i po sprawie ----[]---
.
Ostatnio zmieniony czw lis 30, 2006 12:14 pm przez adel14, łącznie zmieniany 1 raz.
BENIO- zemną od
13.12.006r
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[wyposazenie] niezniszczalne poidlo

Post autor: limba »

[quote="adel14"]żebym poidło montował kilka cm ponad klatką... i po sprawie ----[]--- [/quote]

czyli jak? Jesli ponad klatka to jakos nie moge sobie wyobrazic jak zwierzak ma z tego pic? :drap:

Najlepszy sposob to jak bylo wczesniej wspominane zawiesic poidlo na zewnatrz klatki.
Ostatnio zmieniony czw lis 30, 2006 12:21 pm przez limba, łącznie zmieniany 1 raz.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
gijane
Posty: 162
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 3:41 pm

[wyposazenie] niezniszczalne poidlo

Post autor: gijane »

mysle ze adelowi chodzilo o to, ze montowac na zewnatrz, tak zeby plastik byl ponad klatka, a rurka z woda wchodzila prez prety do srodka.
pomysl wydaje sie dobry, o ile ma sie do czego przymocowac to poidlo ponad klatka.
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

[wyposazenie] niezniszczalne poidlo

Post autor: Vella »

[quote="gijane"]mysle ze adelowi chodzilo o to, ze montowac na zewnatrz, tak zeby plastik byl ponad klatka, a rurka z woda wchodzila prez prety do srodka.
pomysl wydaje sie dobry, o ile ma sie do czego przymocowac to poidlo ponad klatka.[/quote]
i o ile ma się pięterko umieszczone wysoko, tak by szczurek dosięgał do rurki ;)
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”