Umeblujmy razem Kropeczkową klatkę :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Kropka
Posty: 82
Rejestracja: pn paź 18, 2010 7:12 pm

Umeblujmy razem Kropeczkową klatkę :)

Post autor: Kropka »

Witam.
Od kilku dni przebijam się przez najróżniejsze tematy o klatkach i zabawkach. Stoję bowiem przed nielada wyzwaniem - umeblować mieszkanko dla dwóch szczurków.

Meblować jest co, ponieważ jak już pisaliśmy, udało sie tanio kupić klatkę ferplasta. Wymiary to szer/dł/wys 80/50/80
Obrazek wygląda to tak.
na ten moment dorobiłem dwie półki z takiej płyty jakby panele podłogowe. Jest impregnowana i ma taką strukturę szorstką tak ze nie będzie śliska.

Obrazek

dziś byłem na małych zakupach. Pojawiły się dwa koszyki, jeden większy niżej i większy wyżej, oraz wisząca na łańcuszkach rura, w której wywierciłem ogromną ilość otworków - w 8 rzędach po długości co 3 cm jest dziurka :). Do wygodnego jedzenia bez wysypywania nierdzewna wisząca miseczka na jedzonko, oraz mały hamaczek u samej góry. Większe Dorotka musi poszyć.

Nie wiem co jeszcze dodać i z czego zrobić wejście na pierwszą półkę. Mała ma troszkę inie sprawna tylną łapkę.myślałem o takie gruuubaśnej linie (ze 2 cm średnicy, może półtorej) ale cena 15zł za metr jest na ten moment zaporowa:/ fajną koncepcją były też kołki drewniane 12 mm średnicy i metr długości za 2 zł, z których zrobiłbym fajne drabinki, ale są bukowe :/ a to podobno trujace dla szczurków więc też odpada. Mam taką cientą tekturkę do wypełniania paczek tworzącą taki ażur i z tym się pobawię. Proponujcie co zmienić i dodać

Obrazek

Obrazek
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Umeblujmy razem Kropeczkową klatkę :)

Post autor: merch »

skad pomysl ze buk jest trukjacy dla szczurkow? bo ze tak powiem pierwsze slysze to raz
,wszystkie szczury mialabym zatrute to dwa
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Umeblujmy razem Kropeczkową klatkę :)

Post autor: merch »

wg mnie przydalyvy sie pochylnie , do polek ferplastu sa gotowe po ok 10, poki ferplastu ok 30 pln, mozesz tez zrobic ze sklejki
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Kropka
Posty: 82
Rejestracja: pn paź 18, 2010 7:12 pm

Re: Umeblujmy razem Kropeczkową klatkę :)

Post autor: Kropka »

preferuję jednak hand made. raz, że taniej a dwa że frajda dla takiego majsterkowicza jak ja :) znalazłem gdzieś temat "wykaz roślin trujących czy cos takiego... i tam był wymieniony "buk zwyczajny"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”