Kula. Jak przyzwyczajić szczura?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Misiunia
Posty: 5
Rejestracja: czw gru 23, 2010 9:45 am

Kula. Jak przyzwyczajić szczura?

Post autor: Misiunia »

Moja Aga jak na szczura jest wyjątkowo mała. Lubi biegać po mieszkanku ale przeraża ją wzrok mojego kociaka (dodam że kicia boi się Agi bardziej niż Aga jej! ;) ) więc kupiłam Agusi kulę. Przyzwyczaiła się do przebywania w niej ale gdy w niej chodzi zapiera się tylnymi nogami a idzie przed nimi przez co kula zaczyna bardzo szybko się kręcić. Jak ją nauczyć poruszać się w niej?
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Kula. Jak przyzwyczajić szczura?

Post autor: klimejszyn »

nie męcz szczura w tej kuli !
kociaka na czas wybiegu szczura zamknij w innym pomieszczeniu.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Kula. Jak przyzwyczajić szczura?

Post autor: IHime »

Nie dręcz szczura w kuli. Wbrew temu, co podają producenci kul, te urządzenia nie nadają się dla szczurów - na dłuższą metę mogą uszkodzić kręgosłup. Poza tym, szczur bada otoczenie głównie za pomocą nosa i wibrysów - czyli w kuli jest kompletnie odcięty od doznań.
Druga sprawa: szczury są zwierzętami stadnymi i do szczęścia potrzebują drugiego szczura tej samej płci.
Misiunia
Posty: 5
Rejestracja: czw gru 23, 2010 9:45 am

Re: Kula. Jak przyzwyczajić szczura?

Post autor: Misiunia »

Wiem ale mama po trzy letnich namowach zgodziła się na jednego szczurka i to z ledwością :(
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Kula. Jak przyzwyczajić szczura?

Post autor: noovaa »

Więc dla swojej uciechy postanowiłaś osamotnić jakiegoś szczura wiedząc że nie ma szans na towarzysza ?
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
sheila.
Posty: 366
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 9:49 am
Lokalizacja: Kęty.

Re: Kula. Jak przyzwyczajić szczura?

Post autor: sheila. »

Człowiek nigdy nie zastąpisz szczura .
sheila&mysia <3
sheila.
Posty: 366
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 9:49 am
Lokalizacja: Kęty.

Re: Kula. Jak przyzwyczajić szczura?

Post autor: sheila. »

zastąpi * ::)
sheila&mysia <3
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Kula. Jak przyzwyczajić szczura?

Post autor: Nakasha »

Kule nie nadają się dla szczurów, ponieważ mogą uszkodzić im kręgosłup, poza tym szczury poznają świat za pomocą węchu i dotyku, a tego swojego ogonka pozbawiasz.

Szczury KONIECZNIE potrzebują towarzystwa innego szczura tej samej płci. Trzymanie samotnego szczura toi po prostu znęcanie się nad nim. Więc postaraj się namówić mamę na adopcję drugiego. ;)

A kota na czas wybiegu szczura po porstu zamykaj w innym pomieszczeniu. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Kula. Jak przyzwyczajić szczura?

Post autor: Paul_Julian »

Misiunia pisze:Wiem ale mama po trzy letnich namowach zgodziła się na jednego szczurka i to z ledwością :(
Tutaj mamy cały dział Uszczurawiania upartych rodziców :
http://szczury.org/viewforum.php?f=17
Jest dużo różnych problemów, na pewno jakaś rada sie znajdzie.

A tu materiały pomocne :
http://szczury.org/viewtopic.php?f=17&t=26321

A tu temat o tym, dlaczego szczury powinny być w stadku:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=8541
Pierwszy post jest o badaniu naukowym, to bardzo ważne. Poza tym 2 szczury wymagają niewiele większej klatki niż jeden i naprawdę niemal tyle samo jedzą i kupkują :) Poza tym bawią się razem ze sobą, szybciej sie oswajają i fantastycznie sie je obserwuje.

A jesli Twoja mama ma jakieś specjalne "pomysły" i nie znajdziesz odpowiedzi, to wtedy zalóż topik i napisz co mamie mówisz, i co mama na to.
Udało nam sie przekonać już wielu rodziców :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Szoguneeek
Posty: 9
Rejestracja: śr maja 08, 2013 12:28 pm
Kontakt:

Re: Kula. Jak przyzwyczajić szczura?

Post autor: Szoguneeek »

Kiedyś też myślałam że kupno kuli jest super pomysłem więc kiedyś kupiłam ją dla chomika ale szybko odstawiłam.teraz gdy mam szczuraska nawet nie przyszło mi na myśl by to kupować.To jest tylko męczarnia dla gryzonia,one muszą biegać,mieć przestrzeń a ta kula im tego nie daje.Może po prostu wypuszczaj Szczurka w jakimś zamkniętym pokoju gdzie nie grasuje kicia?Ja tak robię ponieważ moja suczka Dirty nie jest zbyt entuzjastycznie nastawiona do Lucka. [ :P /b]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”