Podwieszany Domek

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
KeitaMilicz
Posty: 12
Rejestracja: sob sty 08, 2011 11:19 am

Re: Podwieszany Domek

Post autor: KeitaMilicz »

U mnie w mieście sam vitapol i to mnie właśnie wkurzyło tylko znalazłem tą karme Tropifita... Z tego co patrze na adopcję to są same dorosłe szczurki a mój jest dosyć młody jest wielkości ręki a dorosłe są chyba tak wielkości fretki ( no może przesadziłem ale tak na oko ) . Mój szczurek jest przyjazny i chce na moje ramie wsiadać, bawić się. Reaguje na cmokanie. A jeżeli nie "Pozwalacie" mi brać z zoologa to nie lepiej wziąć mu już towarzystwo jak najszybciej. Wiem że zoologi to piekło dla zwierząt ale nie wszystkie są złe ::) . Ale nie chce nikogo urazić... Wole żeby szczur miał dodatkowe towarzystwo w postaci szczura niż samego człowieka. :P A ile problemów pewnie ze zmotaniem transportu, pewnie trzeba za paliwo komuś zapłacić i 2-3 tygodnie załatwiać to dziękuje... Przeciecz ile ludzi tutaj na forum ma szczurki z zoologa. Ale ktoś pewnie wyskoczy z tekstem " Patrz jak wyglądają zwierzęta z zoologa :zdjęcie: " i się np. wkurzę i nie kupie drugiego. Też nie popieram zoologów ale jeśli nie mam wyboru ? Nie chce się kłócić ani nikogo nie urazić naprawdę :) Bo zaraz kogoś obrażę i mam wroga. :-[ .
KeitaMilicz
Posty: 12
Rejestracja: sob sty 08, 2011 11:19 am

Re: Podwieszany Domek

Post autor: KeitaMilicz »

Znaczy sianko chciałem żeby mógł się schować ale i tak woli hamak :D A jakie są dobre firmy produkujące trociny ? Ale jak nie dawać sianka w ogóle ?
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Podwieszany Domek

Post autor: szczurzyca. »

trociny są najlepsze Chipsi, ale ogólnie trociny są nie najlepsze. poczytaj tu.

jakie są wymiary tej klatki?
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
KeitaMilicz
Posty: 12
Rejestracja: sob sty 08, 2011 11:19 am

Re: Podwieszany Domek

Post autor: KeitaMilicz »

Od razu mówię że jak zacznie się robić większy to kupuje szynszylówke ale jak na razie jest to duża klatka dla mojego szczurasa bo jest mały. Nie długo wrzucę foty bo czytam poradnik jak wrzucić przez ImageShack. Wymiary:
Wysokość od góry do dna kuwety - 48 cm
Szerokość - 23 cm
Długość - 45 cm

Wydaje się chyba trochę mała wymiarami nie ?
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Podwieszany Domek

Post autor: szczurzyca. »

chyba? jak transporterek prawie! nie wiem po co kupować taką małą na chwilę, męczyć szczurka i potem dokupywać ::)
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Podwieszany Domek

Post autor: smeg »

Pewnie nieźle za nią przepłaciłeś, kupując w zoologu. Jest za mała nawet na jednego szczurka. Nie lepiej było poczekać, uzbierać na szynszylówkę, w tym czasie dowiedzieć się więcej o szczurkach i przygarnąć dwa? Skorzystałbyś na tym i Ty, oszczędzając pieniądze, i szczurki.

Mój pierwszy szczur był ze sklepu, bo dostałam go w prezencie. Gdybym wzięła go sama, to wybrałabym adopcję, bo już wcześniej weszłam na forum i trochę poczytałam. Na drugiego czekałam miesiąc z adopcji, ale było warto :) Na Twoim miejscu też bym poczekała, zamiast kupować kolejnego szczurka w sklepie. To trochę lekkomyślne, kupowanie w sklepie dla własnej wygody, nie bacząc na los zwierząt. Jest mnóstwo dopiero urodzonych szczurków do oddania, nie wiem gdzie widziałeś same dorosłe, przejrzyj dział "Oddam".
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
KeitaMilicz
Posty: 12
Rejestracja: sob sty 08, 2011 11:19 am

Re: Podwieszany Domek

Post autor: KeitaMilicz »

Chwila. Nie mogę tych fot wrzucić bo program nie działa... Bym mógł e-mailem wysłać. Mógłby ktoś wysłać mi na pw swojego e-maila to bym wysłał zdjęcia. Naprawdę mój szczur jest trochę większy od chomika.
KeitaMilicz
Posty: 12
Rejestracja: sob sty 08, 2011 11:19 am

Re: Podwieszany Domek

Post autor: KeitaMilicz »

Mój szczur ma 5-6 tyg.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Podwieszany Domek

Post autor: smeg »

Ale to nie ma znaczenia, szczury rosną bardzo szybko, za miesiąc nie będzie mógł się obrócić w tej klatce. Przypomniał mi się jeszcze jeden argument przeciwko kupowaniu w sklepie - często zdarza się, że sprzedawcy nie potrafią odróżnić płci zwierzaków i możesz skończyć z parką i maluchami.

Z jakiego miasta jesteś? ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
KeitaMilicz
Posty: 12
Rejestracja: sob sty 08, 2011 11:19 am

Re: Podwieszany Domek

Post autor: KeitaMilicz »

Mi odróżniła i ja patrzałem później na necie jak rozróżnić więc jest na pewno samiec. Mam w nicku Milicz
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Podwieszany Domek

Post autor: smeg »

http://szczury.org/viewtopic.php?f=163&t=29221 - tu się urodziły szczurki w Żaganiu, dziewczyna może dowieźć nawet do Wrocławia, czyli całkiem daleko od swojego miasta, myślę, że moglibyście się dogadać co do odbioru w jakiejś miejscowości pomiędzy Waszymi. Zarezerwuj sobie samczyka ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
KeitaMilicz
Posty: 12
Rejestracja: sob sty 08, 2011 11:19 am

Re: Podwieszany Domek

Post autor: KeitaMilicz »

A jednak coś jest mój błąd :P I chyba se zarezerwuje ale faktycznie muszę się jakoś dogadać. Ale co do mojej klatki to mój szczur normalnie biega ( szał tunelowy i hamaczkowy ;D ), wyciąga się, więc na razie jest w sam raz. No dużo nie wydałem 35-50 zł i jak będzie już miał większą klatkę to chomik przejmie klateczkę. Już mam pieniądze przygotowane na klatkę. Kurka siwa... ale mogę wysłać ci zdjęcia na e-maila tylko tutaj nie mogę tutaj ich wrzucić. Ale faktycznie jeżeli będzie w szybkim czasie to od razu zamawiam klatkę http://www.superpreis.pl/klatka-70-cm-d ... p-700.html bo taką chce kupić ( kołowrotek wywale ) . Czy może za duża ?
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Podwieszany Domek

Post autor: Flaumel »

Nie ma czegoś takiego jak 'za duża'. Na dwa samce będzie się nadawała na pewno :)
Marudziła o zoologu nie będę, tylko pamiętaj, żeby Twój drugi szczurek był adoptowany - trochę cierpliwości się opłaci. Powodzenia!
Obrazek
Awatar użytkownika
Emilotor_:D
Posty: 48
Rejestracja: pt lut 11, 2011 3:51 pm

Re: Podwieszany Domek

Post autor: Emilotor_:D »

Ja swoją Marysie zaadoptowałem :P od takiej pani z ogłoszenia ;p Miała małe dumbosy więc pojechałem i wziąłem ;p I byłem w zoologu kupić klatkę.. i sklep całkiem dobry , i mieli 1 dumbosa właśnie i czekałem jak jedna facetka pakuje mi klatkę, a druga chciała mi pokazać szczura.. I w ten sposób straciłem zaufanie do sklepów zoologicznych.. ponieważ wyciągnęła tego szczura za ogon .. Tak to mnie bolało jak na to patrzyłem :'( :'(
Obrazek


Wszystko to, co człowiek zwierzęciu wyrządził, spadnie z powrotem na człowieka.

Pythagoras
waniowyy
Posty: 83
Rejestracja: sob gru 18, 2010 3:21 pm

Re: Podwieszany Domek

Post autor: waniowyy »

A co do domkohamaka nie bierz puki nieoswoisz bo nie beda chcialy wyjsc same ja tak mialem i stracilem kontakt z szczuurami wiec zabralem kryowke.
A co do zoologa to moja jedna ogonka jest z niego ale sprzedawca wzial ja od mojego kolegi ktoremy sie urodzilo ich troche a szczury mial z adopcji.
Moje szczurki <:3)~ Yumi agouti Mia biało czarny kapturek

Sory za błędy jestem dyslektykiem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”