Pomozcie mi :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Damian
Posty: 10
Rejestracja: śr sty 26, 2011 9:48 am

Pomozcie mi :)

Post autor: Damian »

siema:) jestem tu nowy bo mam od niedawna szczurka . kupilem z gotowymi pieterkami cos w tym stylu---->http://allegro.pl/duza-klatka-dla-chomi ... 29953.html ale moj szczurek upodobal sobie najwyzsze pieterko i siedzi tam sika itp:) i po 2-3 dniach od sprzatania strasznie smierdzi . chcialbym mu zrobic sam jakies akcesoria zeby mial milej . piszcie jakie wy macie co jest potrzebne itp. Dzieki:)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Pomozcie mi :)

Post autor: noovaa »

Klatka jest nieodpowiednia dla dorosłego szczura. Najmniejszy wymiar powinien mieć 40cm. Szczurek jest pewnie młody, więc spokojnie możesz uzbierać na większą... a tą później odsprzedasz to się część zwróci.

Szczur nie może być sam, jest to dla niego torturą ... zaadoptuj mu szybciutko towarzystwo ;) ( nie kupuj w sklepie).

W dziale o klatkach, możesz pooglądać zdjęcia klatek, gdzie zobaczysz co i jak robimy naszym szczurkom.

A jeśli sika na górze, raczej ciężko go będzie od tego oduczyć, ale jest szansa że towarzysz go nauczy siusiać gdzie trzeba. Chociaż ja sama codziennie wymieniam szmatki i przecieram półki żeby nie capiło :).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Damian
Posty: 10
Rejestracja: śr sty 26, 2011 9:48 am

Re: Pomozcie mi :)

Post autor: Damian »

no dzieki dobre i to:) ale tak klatka jest troche inna . ta byla najbardziej podobna do mojej. wlasnie zamierzam kupowac mu towarzysza bo ostatnio duzo lezy nie chce wychodzic z klatki tylko jak go wyciagne na sile:/ wlasnie a czy to normalne ze ja mu zawsze zostawiam drzwiczki otwarte on nigdy nie wychodzi tylko uparcie siedzi w klatce?
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pomozcie mi :)

Post autor: klauduska »

Damian pisze:no dzieki dobre i to:) ale tak klatka jest troche inna . ta byla najbardziej podobna do mojej. wlasnie zamierzam kupowac mu towarzysza bo ostatnio duzo lezy nie chce wychodzic z klatki tylko jak go wyciagne na sile:/ wlasnie a czy to normalne ze ja mu zawsze zostawiam drzwiczki otwarte on nigdy nie wychodzi tylko uparcie siedzi w klatce?
moje szczury też mają klatkę otwartą jak tylko jestem w domu, a czasem nie wychodzą, albo wyjdą pobiegają chwilę i idą spać znowu.
nie kupuj, tylko adoptuj tutaj z forum. tutaj masz linka do działu z adopcjami: http://szczury.org/viewforum.php?f=163.
skąd jesteś w ogóle?
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Pomozcie mi :)

Post autor: noovaa »

Kupowanie w zoologu nie jest dobre ;( ... Poszukaj tematu dlaczego nie kupujemy w zoologu.
Jest wiele, wiele szczurków z całej Polski czekających na dobry dom i to za darmo! ... Transport też się znajdzie, tylko musisz wiedzieć czym szczurki karmić by były zdrowe, jak o nie dbać, jaką powinny mieć klatkę, gdzie ewentualnie leczyć, czy jakiej ściółki używać ... Jeśli podstawy będziesz znał, nie będziesz miał problemu z podarowaniem Naszym bidokom domu.

Klatka, niezależnie jaka powinna mieć najmniejszy wymiar minimum 40cm, więc sprawdź i ewentualnie zbieraj / kup od razu inną.

Szczur może się tak zachowywać jeśli jest samotny, jeśli się Ciebie boi lub jeśli jest chory ... Obserwuj i jakbyś jeszcze coś niepokojącego zauważył, szybciutko do weta, bo u szczurka, jeśli są objawy choroby znaczy że jest już bardzo źle..
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Damian
Posty: 10
Rejestracja: śr sty 26, 2011 9:48 am

Re: Pomozcie mi :)

Post autor: Damian »

podkarpacie . a to dobrze bo juz myslalem ze cos z nim nie tak:D czytalem dzial z akcesoriami ale jakos nie wiem jak je zrobic :( zostal mi jeszcze kolowrotek w ktorym nie chcial biegac wiec go wurzucilem z klatki i tak mysle ze mozna z niego cos zrobic jeszcze tylko nie wiem co...
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Pomozcie mi :)

Post autor: noovaa »

Można go podarować właścicielom chomików :) ... Chomiki na pewno się ucieszą ... Szczurki niektóre biegają w kołowrotkach, ale jedyny bezpieczny dla szczura to taki od 30cm średnicy ... w mniejszych niszczą sobie kręgosłup co może prowadzić do kalectwa ... a że rosną szybko, nie ma co zostawiać na "póki małe" :) ...

Choć jak nie biega, to pewnie nie będzie biegał.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pomozcie mi :)

Post autor: klauduska »

Damian pisze:podkarpacie . a to dobrze bo juz myslalem ze cos z nim nie tak:D czytalem dzial z akcesoriami ale jakos nie wiem jak je zrobic :( zostal mi jeszcze kolowrotek w ktorym nie chcial biegac wiec go wurzucilem z klatki i tak mysle ze mozna z niego cos zrobic jeszcze tylko nie wiem co...
popatrz na forum. tam jest b dużo pomysłów co i jak można zrobić. tunele z rękawów starych bluz lub nogawek od spodni, hamaki z kawałków bluz. pod twoim postem na dziale akcesoria roi się od tematów dot. wyposażenia.
a tutaj masz linka do zdjęć klatek. popatrz jak inni pourządzali, może cię to jakoś zainspiruje :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=165&t=9790
tu masz np zabawki do klatki: http://szczury.org/viewtopic.php?f=167&t=1708
Damian
Posty: 10
Rejestracja: śr sty 26, 2011 9:48 am

Re: Pomozcie mi :)

Post autor: Damian »

z tego kolowrotka wlasnie mam zamiar zrobc mu taka ogroooomna miske z smakolykami :) myslicie ze to dobry pomysl?
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pomozcie mi :)

Post autor: klauduska »

noovaa pisze:choć jak nie biega, to pewnie nie będzie biegał.
chyba, że kupisz większy i np nowo adoptowany nauczy go, że kołowrotek to fajna sprawa. ale generalnie wymiary kołowrotków dla szczurów są spore, więc i klatka musi być odpowiednio dużo większa, żeby się tam zmieścił..
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pomozcie mi :)

Post autor: klauduska »

Damian pisze:z tego kolowrotka wlasnie mam zamiar zrobc mu taka ogroooomna miske z smakolykami :) myslicie ze to dobry pomysl?
ze swojego doświadczenia wiem, że jak miska nie jest przymocowana i jest plastikowa, to większość jedzenia [jak nie całe ląduje na dnie kuwety..
ale możesz używać np do podawania jedzenia ugotowanego czy coś takiego. moje wtedy zjadają raz dwa i potem mogę zabrać do umycia :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Pomozcie mi :)

Post autor: noovaa »

Niby można .. :)
Chociaż ogromną miskę można też zrobić z jakiegoś sitka, cedzaka, koszyka :) ...
Moje mają zwykłe miski i http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/tra ... czur/31469 - takie wiszące cudo pomagające w codziennej gimnastyce :) ... Jako że Adaś ostatnio tyje, to przynajmniej trochę kalorii spali zanim z tego zje (wisi na środku klatki, pod tym nie ma żadnej półki)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pomozcie mi :)

Post autor: klauduska »

dobre to jest? myślałam czy by czasem tego nie kupić, ale stwierdziłam, że co ja tam będę wkładała? co ty dajesz do środka?
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Pomozcie mi :)

Post autor: noovaa »

pekinkę, albo pół jabłka, albo suchy chlebek, albo co się zmieści i nie wypadnie ;] ...
Też bym nie kupiła, gdyby nie ostatnia promocja 'wszystko za 5zł' ... No i za 5zł te mniejsze kupiłam :).. Zadowolona jestem :).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pomozcie mi :)

Post autor: klauduska »

to jak jakaś promocja będzie to też się skuszę :P
ja za to kupiłam im do zabawy takie coś: http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/prz ... arm/193503
i w te kulki wkładam im np płatki kukurydziane i wtedy chwilowo muszą się pomęczyć, żeby sie do nich dostać :P.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”