NIEBEZPIECZNE poidełko!!!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
georg
Posty: 1
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 4:32 pm

NIEBEZPIECZNE poidełko!!!

Post autor: georg »

Witam serdecznie wszystkich.
Dziś rano kiedy bawiłem się z Georgem zauważyłem że co chwilę biegnie do poidełka i łapczywie pije. Zacząłem się z niego śmiać że jakiś skacowany jest, ale po chwili zaniepokoiłem się i palcem sprawdziłem poidełko. Ku mojemu przerażeniu woda nie leciała! Kulka normalnie się poruszała ale bez efektu. Okazało się że po raptem kilku miesiącach rurka w środku zaszła kamieniem do tego stopnia że między rurką a kulką nie było przestrzeni na wodę. Wodę dawałem mu albo przegotowaną z czajnika albo mineralną a poidełko myłem co kilka dni a jednak nie przywiązałem odpowiednio dużo uwagi do tej rurki w środku. Dlatego uczulam wszystkich aby po 1 dokładnie czyścić i rurki w środku a po 2 codziennie sprawdzać palcem czy woda prawidłowo leci.
Nawet nie wiem ile biedny Georg męczył się bez wody bo bo wymieniając mu wodę co 2 dzień nie sprawdzałem ile ubyło i czy poidełko działa. Dawałem mu jabłko i jakieś warzywka więc pewnie to go ratowało...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: NIEBEZPIECZNE poidełko!!!

Post autor: Paul_Julian »

Poidełko możesz całe rozkręcić. Możesz wyjąć tę rurkę i porządnie wyszorować, bo w tym miejscu gdzie rurka wchodzi w korpus poidełka, też się zbiera kamień. Uszczelkę też można wyciągnąc ( tą co w środku korpusu).
A do szorowania "butli" najlepsza jest szczoteczka do zębów + gruby mocny pędzelek.

Witamy na forum! Zapraszam do czytania i Jesli Twój George jest sam, trzeba mu znaleśc kumpla, bo to zwierzaki stadne. Zajrzyj w każdy dział i czytaj :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: NIEBEZPIECZNE poidełko!!!

Post autor: Niamey »

Georg, dlatego dobrze mieć w klatce co najmniej dwa poidełka - zawsze gdy jedno się zepsuje, drugie będzie działać.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: NIEBEZPIECZNE poidełko!!!

Post autor: noovaa »

A ja uważam że wodę powinno się codziennie zmieniać a poidełko przy tej okazji sprawdzać (szczególnie jak jest jedno) a w jeden czy pół dnia nic się szczurkom nie stanie do czasu zmiany wody...
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: NIEBEZPIECZNE poidełko!!!

Post autor: KITEgirl »

moje systematycznie, stopniowo kapie więc mam pewność że woda leci
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: NIEBEZPIECZNE poidełko!!!

Post autor: Hanka&Medyk »

Ferplastowe poidła mają dodatkowo wyściółkę z tworzywa w rurce i tak nie zachodzą kamieniem. Dzięki temu dodatkowo są bardzo ciche.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: NIEBEZPIECZNE poidełko!!!

Post autor: szczurzyca. »

jednak moje głupole zjadają t ą gumę przy rurce, przez co ona odpada. muszę to zaklejać taśmą klejącą i o dziwo jej nie jedzą.. jednak już w jednym zginęła mi ta kulka i poidło do kosza :P
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: NIEBEZPIECZNE poidełko!!!

Post autor: Cyklotymia »

Ja mam na to sposób - czteroszczurze stado i poidełko jakieś takie mniejsze, bodajże 150 ml, codziennie im muszę wymieniać bo codziennie wypijają ponad połowę, więc jakby nic nie ruszyło to bym zauważyła przecież... To jakie Ty masz poidło wielkie że Ci nie ubywa? :D
Awatar użytkownika
freesound
Posty: 260
Rejestracja: wt paź 18, 2011 2:23 pm
Lokalizacja: Słupsk/Wrocław

Re: NIEBEZPIECZNE poidełko!!!

Post autor: freesound »

Ja mam dwa poidła i dwa się zacięły. Teraz mają sprawdzane ok 8 razy dziennie i do tego mają miseczke z wodą, którą zdarza im się rozlać. Właśnie jade dzisiaj kupić jakieś inne oby działające..
Awatar użytkownika
albireo
Posty: 92
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 10:11 am

Re: NIEBEZPIECZNE poidełko!!!

Post autor: albireo »

Inna sprawa, że skoro kamień tak szybko narósł dobrze by było zainwestować w filtr do wody - nawet dla swojego własnego dobra...
Awatar użytkownika
freesound
Posty: 260
Rejestracja: wt paź 18, 2011 2:23 pm
Lokalizacja: Słupsk/Wrocław

Re: NIEBEZPIECZNE poidełko!!!

Post autor: freesound »

Zaopatrzyłam się w nowe poidło zobaczymy co to będzie :) A jeśli chodzi o wodę to pijemy (my i szczurki) tylko przefiltrowaną.
Awatar użytkownika
tiger1996
Posty: 20
Rejestracja: sob wrz 17, 2011 11:15 am

Re: NIEBEZPIECZNE poidełko!!!

Post autor: tiger1996 »

ja przy każdym zmienianiu wody dokładnie czyszczę tą metalową rurkę i kuleczkę patyczkiem do uszu c:
wtedy nie ma ryzyka zapchania
Obrazek
moje maleństwa <3
Eris&Hera
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: NIEBEZPIECZNE poidełko!!!

Post autor: Bandziornooo »

Albo zaopatrzyc sie w poidełko bez kulki, widziałam takie w niektorych sklepach, czy allegro
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”