Czemu nie w domku ????

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Funia.Szczunia
Posty: 27
Rejestracja: czw kwie 28, 2011 12:17 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Czemu nie w domku ????

Post autor: Funia.Szczunia »

Mój 8 miesięczny szczur nie chce mieszkać w domku... Nie wchodziła do domku. Kiedy go wyjęłam był nietknięty... Nawet w środku ściółka jeszcze była jak nowa... Woli spać na starych polarach xD Zaczęło się od tego, że położyłam jej na klatkę starą bluzę, a ona "wciągnęła" ją do klatki. Zrobiła sobie legowisko, ale w nocy musi być jej zimno bo na noc otwieram okno. W domku miała by chociaż dach, a teraz leży na materiale bez dachu nad głową.... Czemu nie lubiła spać w domku ??? Śpi tak już od 2/3 miesięcy i trochę się boje, że w końcu zachoruje...
Nasze szczuraski: Funia, Ogryzek, Alex
Za TM: Na razie jeszcze na szczęście nikt :-)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czemu nie w domku ????

Post autor: Paul_Julian »

Jak ją bedziesz karmić kocim i psim żarciem, a nie dobrą szczurzą karmą , to zachoruje na 100%. Niewazne, czy bedzie spać w domku czy nie.

Karma musi być dobra. Nie Vitapol, nie animals, nie megan.

To, ze nie śpi w domku (może nie ma ochoty )to najmniejszy problem tego szczurka.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czemu nie w domku ????

Post autor: Kluska123 »

A co ma karma do domku, jeśli można wiedzieć? :) Ten temat był już milion razy wałkowany, vitapol nie, bla bla bla do znudzenia.
Tu chodzi o domek.
Nie ma się co przejmować, nie każdy ogonek lubi spać w domku, szczurzynce nic się nie stanie, sama wie co dla niej najlepsze ;) Co do otwierania okna w nocy to nie polecam stawiać klatki w jego pobliżu, bo ogonek może się przeziębić, dostać zapalenia płuc lub katarku.
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czemu nie w domku ????

Post autor: smeg »

Szczur nie powinien być sam, jeśli sprawisz jej towarzyszkę, to będzie jej ciepło nawet bez domku ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czemu nie w domku ????

Post autor: Kluska123 »

A właśnie! smeg! napisałaś o najważniejszym :) Musi być towarzyszka ;)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Czemu nie w domku ????

Post autor: IHime »

Może jej po prostu ten domek nie pasuje? Szczury lubią mieć wybór - kilka domków, hamaczków i tuneli w klatce i same sobie zdecydują, gdzie lubią spać.
Skoro wytrzymała bez domku 2/3 miesiące, to z braku dachu nie zachoruje, za to od złej karmy i braku ciepłej towarzyszki, owszem może się rozchorować.
Funia.Szczunia
Posty: 27
Rejestracja: czw kwie 28, 2011 12:17 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czemu nie w domku ????

Post autor: Funia.Szczunia »

kluska123:
Klatka stoi za biurkiem daleko od klatki :)
Nasze szczuraski: Funia, Ogryzek, Alex
Za TM: Na razie jeszcze na szczęście nikt :-)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czemu nie w domku ????

Post autor: Paul_Julian »

Kluska123 pisze:A co ma karma do domku, jeśli można wiedzieć? :) Ten temat był już milion razy wałkowany, vitapol nie, bla bla bla do znudzenia.
Tu chodzi o domek.
Tak samo do znudzenia mozna mówic o innych rzeczach.
Wlascicielka w innym temacie napisala,ze karmi pedigree i kitekatem. Uznalem,ze w porównaniu z 'karmą' problem domku to pikuś i warto o tym wspomniec ponownie.
Nowym posiadaczom trzeba mówic do znudzenia.
Problem karmy jest dla Ciebie powtarzany za często,a problem braku towarzyszki juz nie? Tez przeciez nie ma nic do domku ;)
Trzeba mówic o wszystkich potrzebnych rzeczach, zwlaszcza swieżym żuczkom, choć czasem nie na temat.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czemu nie w domku ????

Post autor: Kluska123 »

Wybacz, nie śledziłam całego wątku tej osoby, także 'zwracam honor' ;) Nie chciałam, żeby na kolejnym wątku rozpętała się burza ' karmienie' dlatego szybko chciałam zmienić temat i dojść do konkretów. Dla nowej bywalczyni forum polecam lekturę lekturę i jeszcze raz lekturę :-*
I dobrze, że klatka stoi z daleka od okna, uff ;D
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Czemu nie w domku ????

Post autor: Paul_Julian »

Nic nie szkodzi, ja zawsze sprawdzam pozostałe posty. Już mi sie zdarzyło np. komuś powiedzieć , że powinien miec 2 szczurki, a tu osoba pisze, ze w innym temacie już pytała o adopcje :)

Funia juz na Pm dostała kilka info o jedzonku i ściółce , bo napisała do mnie :)

Ale czytać trzeba, Kluska ma rację :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czemu nie w domku ????

Post autor: Kluska123 »

Trochę namieszałam ::) Ja mam ten sam problem z karmą, w następnym tygodniu dołączają do naszego stadka 3 ogonki i ich wcześniejsza właścicielka karmiła ich karmą dla kotów, obym je odzwyczaiła od tego ???
Ale to nie ten wątek :D
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Funia.Szczunia
Posty: 27
Rejestracja: czw kwie 28, 2011 12:17 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czemu nie w domku ????

Post autor: Funia.Szczunia »

Kupiłam jej towarzyszki i zaczęła na nie " fukać ". :'( :( :-\ :-[
Nasze szczuraski: Funia, Ogryzek, Alex
Za TM: Na razie jeszcze na szczęście nikt :-)
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czemu nie w domku ????

Post autor: Kluska123 »

Nie kupujemy szczurkow :-\
Poczytaj dzial o oswajaniu, ta odpowiedz nie pasuje do watku. Brak mi juz slow, niech ktos przejmie inicjatywe... :(
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Funia.Szczunia
Posty: 27
Rejestracja: czw kwie 28, 2011 12:17 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czemu nie w domku ????

Post autor: Funia.Szczunia »

Piszę " kupiłam " bo nie jestem przyzwyczajona do pisania słowa ' zaadoptowałam ". Przepraszam :-X
Nasze szczuraski: Funia, Ogryzek, Alex
Za TM: Na razie jeszcze na szczęście nikt :-)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czemu nie w domku ????

Post autor: alken »

no to poczytaj o łączeniu, jest o tym cały dział "stadko". szczurów się nie wrzuca do jednej klatki "i już"
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”