krata oddzielająca kuwetę

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
simdam
Posty: 6
Rejestracja: pt lip 15, 2011 10:08 pm

krata oddzielająca kuwetę

Post autor: simdam »

tak jak w temacie, mam kratę która uniemożliwia chodzenie szczurą po kuwecie, dzięki czemu się nie brudzą. Pytanie brzmi lepiej mieć taka kratę czy ja zdemontować. nie zauważyłem żeby miały problem z bieganiem po niej. jakieś inne przeciwwskazania?




ps. Sorka jeśli taki temat był, nie znalazłem
Awatar użytkownika
Venefico
Posty: 543
Rejestracja: czw maja 06, 2010 2:30 pm
Lokalizacja: Karpacz

Re: krata oddzielająca kuwetę

Post autor: Venefico »

Krat nie powinno się montować, bo szczurkom jest niewygodnie biegać po prętach. Mogą je boleć łapki albo nawet się zaklinować.
Obrazek Carly Obrazek Przylepka Obrazek Chico

Obrazek Rajka, Sky , Łatka, Pulpi
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: krata oddzielająca kuwetę

Post autor: valhalla »

Ja kraty nie używam, bo:

- mam wysoką klatkę i jak jakimś cudem szczur spadnie z samej góry na sam dół (choć staram się tak wieszać hamaki, żeby po drodze jednak coś go złapało) to będzie go bardziej bolał upadek na kratę niż na ściółkę
- całe jedzenie, które spadnie na dół, przepadnie, a moi lubią sobie tak wygarniać łapkami z miski, szukać i dopiero po czasie orientują się, że wywalili pół miski i grzebią w ściółce :P
- jakiś czas temu jeden ze szczurków miał odcisk na łapce, nie chcę, by się to powtórzyło, a chodzenie po kratach sprzyja temu

Z drugiej strony nie jest tak, że plusów kraty nie widzę. Np. gdybym używała, to szczury by nie były takie wytarzane w ściółce ;)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Belli015
Posty: 80
Rejestracja: wt sty 17, 2012 12:32 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: krata oddzielająca kuwetę

Post autor: Belli015 »

Nie radziłabym zakładać takiej kraty, biedactwa mogą się odcisków nabawić :-[ Ja wstawiłam moim kuwetkę do klatki i robią tam kupki :) a od ściółki nie są ubrudzone , jedzonka nie gubią przynajmniej, nie polecam takiej kraty, wręcz odradzam ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: krata oddzielająca kuwetę

Post autor: sylwiaj »

moje maja taka krate ale tlko dlatego ze potrafia zjesc kuwete i biegac sobie szczesliwe po mieszkaniu;) Na kracie jest kuweta i połowa jest zabezpieczona taka podkładką na stół zeby im sie dobrze chodziło tak wiec nieosłoniety jest trujkat do którego kupkaja i kuweta która terz robi za wychodek:)
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: krata oddzielająca kuwetę

Post autor: smeg »

Niektórzy mają szczury namiętnie wygryzające dziury w kuwecie, wtedy krata się przydaje ;) Moje akurat kuwet nie gryzą, więc jej nie używam, bo widzę więcej minusów, niż plusów.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”