Brudne poidełko?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Brudne poidełko?

Post autor: marts »

Witam. Od jakiegoś czasu moje poidełko ma wewnątrz jakiś osad. Jak to czyścić, albo jak temu zapobiegać?
Wodę zmieniam codziennie, nie jest to woda bezpośrednio z kranu, ale woda przegotowana bądź przefiltrowana. Dziś zauważyłam jakąś małą ciemną plamkę i wygląda to na pleśń :-\ Nie wiem co mam z tym zrobić, bo przecież nie będę kupować co miesiąc nowego poidełka... Ma ktoś na to jakieś sposoby?
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Brudne poidełko?

Post autor: smeg »

Spróbuj szorować je w środku szczotką do butelek ;) W jakimś sklepie internetowym (chyba w zooplusie) widziałam też specjalną szczotkę do czyszczenia poidełek - wyglądała jak taka do butelek, ale miała jeszcze cienką końcówkę do czyszczenia rurki poidełka. O, znalazłam ;D http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/wyp ... oni/214745
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: Brudne poidełko?

Post autor: marts »

No tak szczoteczka to swoją drogą ;) Ale ta plamka? Bo obawiam się jedynie pleśni, że znowu wyjdzie, no i oczywiście że w ogóle wyszła :-\
Ale dzięki ;)
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Brudne poidełko?

Post autor: mini »

No to kup nowe poidło, nie ma co się bawić w czyszczenie w takim wypadku. Do tego jestem zdania, że poidła i tak powinno się co jakiś czas wymieniać na nowe. Nie wszystko da się doczyścić, szczególnie jeśli chodzi o rurkę.
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: Brudne poidełko?

Post autor: marts »

Trzecie poidło w ciągu 6 miesięcy... No cóż czego się nie robi dla tych smrodków ::)
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: Brudne poidełko?

Post autor: marts »

I tak miałam zamiar kupić nowe, bo w poniedziałek nowa klatka przyjdzie, ale chodzi mi bardziej o to, żeby nie wymieniać co chwilę no ale :P
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Brudne poidełko?

Post autor: mini »

A zawsze kupujesz to samo? Czy inne?
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: Brudne poidełko?

Post autor: marts »

Jako pierwsze miałam to powszechnie znane wszędzie dostępne, czyli przejrzyste z czerwoną końcówką, później miałam jakieś trixie plastikowe takie matowe a teraz to, które dodają do klatek na allegro. Nie wiem może kupię z ferplasta tym razem...
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Brudne poidełko?

Post autor: mini »

Kurcze, mam wszystkie trzy, które wymieniłąś (serio :D ) i nie mam z nimi prodblemów, no może tylko tyle, że z tego Trixie ciężej im się pije.
Co się działo z tymi poidłami? Może dobrzeby było pomyśleć, czy nie ma przyczyny gdzie indziej?
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: Brudne poidełko?

Post autor: marts »

No od wody na pewno nie, bo jak wspomniałam wcześniej albo przegotowana albo przefiltrowana. Wymieniam ją codziennie i codziennie też poidełko jest myte. Nie wiem w czym tkwi problem ???
A może to przez echinaceę?
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Brudne poidełko?

Post autor: sr-ola »

Jakiekolwiek poidło byś nie kupiła zawsze pojawi się ten sam problem. Woda zostawia zielony osad, meszek, grzybek, jak zwał tak zwał. I tak będzie wracał jeśli poidło nie będzie czyszczone też od środka. Sam plastik nie pleśnieje, to na nim pojawia się pleśń, którą trzeba zmywać. Wystarczy kupić sobie taką specjalną szczoteczkę do butelek (nie musi być taka jak w zooplusie, wystarczy taka ze sklepu gospodarczego, trzeba tylko pamiętać, żeby główka była cienka do wąskiego wejścia do poidła) i wyszorować nią od środka co jakiś czas.Ja tak robię i nie ma żadnego problemu.
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: Brudne poidełko?

Post autor: marts »

Przecież napisałam, że myję codziennie...
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Brudne poidełko?

Post autor: Paul_Julian »

Może faktycznie przez echinaceę.Spróbuj dawać samą wodę i zobaczysz, co sie bedzie działo :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: Brudne poidełko?

Post autor: marts »

Znaczy no wiadomo, że cały czas jej nie daję, tylko wtedy kiedy widzę, że zaczyna się kichanie :)
Ale może faktycznie jakiś tam osad po niej zostaje i dlatego dzieje się tak. No nie wiem zobaczę ;)
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Brudne poidełko?

Post autor: Sky »

marts, ja ostatnio dawałam echinaceę w poidle, zmieniałam wodę co 12 godzin i jak poidełko przez parę miesięcy było czyste, to nagle pojawiła się z dnia na dzień właśnie taka 'pleśń'. Wyczyściłam i nie daję w nim leku, osad się nie odnowił, choć i tak kupię nowe.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”