Jaką pojemność mają wasze miski?

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
rattulia
Posty: 190
Rejestracja: pn sie 22, 2011 9:11 am
Lokalizacja: Płock

Jaką pojemność mają wasze miski?

Post autor: rattulia »

Nie wiedziałam za bardzo gdzie taki temat dać...
Otóż chodzi mi o to jak duża powinna być miseczka, żeby szczur(y) mogły się najeść (z góry zakładam iż jedzą z jednej miski).
Jeśli można to proszę też o pojemność i miski, i poidełka.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jaką pojemność mają wasze miski?

Post autor: smeg »

Nie ma żadnych wytycznych co do pojemności, musisz to sama dostosować do ilości i żarłoczności Twoich szczurów :D Ja mam w klatce miski o takiej pojemności, żeby wystarczyły moim szczurom na dobę - tzn. kiedy rano wsypuję karmę, następnego dnia rano wszystko jest już zjedzone. Są to (na 8 szczurów) 3 miski dla małych psów, takie jak dają do klatek Pyko ;) Poidełek też mam kilka - staram się, żeby było ich tyle, żebym nie musiała sprawdzać co kilka godzin, czy woda się nie skończyła. Nawet przy dwóch szczurach warto mieć dwa poidełka, na wypadek gdyby jedno się zablokowało.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Jaką pojemność mają wasze miski?

Post autor: klimejszyn »

co do tych poidełek - ja w każdej klatce mam te ferplastowe, ciche i przynajmniej jedno np rat luxury, te głośne, co się tłuką podczas picia. a to dlatego, że moje ferplastowe lubią się zaciąć i woda nie leci, a z tych głośnych woda leci zawsze. fakt, wkurzający jest dźwięk kulki obijającej się o rurkę, ale przynajmniej mam pewność, że woda będzie lecieć.

co do misek - to zależnie od szczurów. ja we wszystkich klatkach mam 'ludzie miski' w jednych małe, w drugich większe, porcelanowe, ciężkie.
i w klatce samotnika i w klatce dwóch panien mam po jednej małej, u 4 chłopców mam jedną dużą, a u 12 dziewczyn mam 2 duże i jedną małą.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
rattulia
Posty: 190
Rejestracja: pn sie 22, 2011 9:11 am
Lokalizacja: Płock

Re: Jaką pojemność mają wasze miski?

Post autor: rattulia »

A czy ta micha (po prawej) by wystarczyła na dwie panny (co do poidełka też można się wypowiedzieć).
http://img822.imageshack.us/img822/5756 ... okopia.jpg
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Jaką pojemność mają wasze miski?

Post autor: klimejszyn »

spokojnie :)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaką pojemność mają wasze miski?

Post autor: IHime »

rattulia pisze:A czy ta micha (po prawej) by wystarczyła na dwie panny (co do poidełka też można się wypowiedzieć).
http://img822.imageshack.us/img822/5756 ... okopia.jpg
Mam identyczną miskę dla 4 ogonków.
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Jaką pojemność mają wasze miski?

Post autor: klimejszyn »

a poidełko to właśnie to głośne, tłukące się, mam takie 3, ale przynajmniej zawsze woda leci. dla pewności jednak dobrze kupić drugie poidełko, innej firmy.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
rattulia
Posty: 190
Rejestracja: pn sie 22, 2011 9:11 am
Lokalizacja: Płock

Re: Jaką pojemność mają wasze miski?

Post autor: rattulia »

Ale super! Myślałam, że jak gratis to będzie takie dziadostwo...
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jaką pojemność mają wasze miski?

Post autor: smeg »

rattulia pisze:A czy ta micha (po prawej) by wystarczyła na dwie panny (co do poidełka też można się wypowiedzieć).
http://img822.imageshack.us/img822/5756 ... okopia.jpg
Ja mam właśnie takie miski jak ta. Na dwa szczurki spokojnie wystarczy, ale jest lekka (bo plastikowa) i szczury uwielbiają ją przewracać i wysypywać karmę. Ja stawiam te miski na półce w rogu tak, aby dwie z ich "nóżek" wchodziły między półkę, a poziomy pręt klatki tuż nad nią. Albo umieszczam je na "półkach" z plastikowych koszyków - przez to, że mają podwyższone krawędzie, nie da się takiej miski zrzucić. Pewnie gdybym miała wybierać, to kupiłabym ceramiczną, cięższą miskę, żeby tak nie kombinować ;)
Poidełko wygląda ok, chociaż pewnie będzie głośne - moje dołączone gratis do klatki jest najgłośniejsze ze wszystkich 4 jakie mam.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”