Hałasujące poidełko- rozstroj nerwowy

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paula_13
Posty: 378
Rejestracja: śr lis 24, 2004 10:06 pm
Lokalizacja: Świdnica

Hałasujące poidełko- rozstroj nerwowy

Post autor: Paula_13 »

Witam Was serdecznie
Mam problem z poidełkiem. Moje szczury odkąd zaczęło się grzanie mieszkaniu-zaznaczam, że stoją z dala od grzejnika a w mieszkaniu utrzymuję temperaturę 18-22 stopnie- piją na potęgę. Mierzyłam im czas- co 45 minut podchodzą do poidełka (w nocy również) i piją około 3 minut. W dzień to nie problem ale w nocy słyszę ich z drugiego pokoju przez zamknięte drzwi (na noc "wyprowadzam je" do salonu). Jest to o tyle kłopotliwe dla nich i dla mnie, że one na noc zmieniają "wystrój zewnętrza" a ja dostaje nerwicy jak znowu słyszę to :prykprykpryk z prędkością światła.
Nie chcę wstawiać im miski z wodą, ponieważ uważam, że taka woda jest zabrudzona już po minucie a ja chcę, aby miały codziennie świeżą i czystą wodę, ale bez biegania co godzinę z miską. Pomijam fakt, że zaleją całą ściółkę kiedy zaczną swoje figle.
Czy znacie jakieś poidełka, które nie hałasują? Przeczytałam o pojniku sippy, ale mam wątpliwości czy ogony się na to przestawią i czy rzeczywiście jest to mało uciążliwe?
Błagam pomóżcie, bo zwariuje ::)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Hałasujące poidełko- rozstroj nerwowy

Post autor: Paul_Julian »

Ja mam takie http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/wyp ... zoni/31069 i jest w miare ciche. Miałem też Trixie i jest ok.
Moze ogonom dawaj więcej warzyw i owocków ?jest w nich woda, a nie halasują .

Wolałbym 'pykpyk" niz gryzienie kratek ;p
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Paula_13
Posty: 378
Rejestracja: śr lis 24, 2004 10:06 pm
Lokalizacja: Świdnica

Re: Hałasujące poidełko- rozstroj nerwowy

Post autor: Paula_13 »

Gryzienie klatek chyba już sobie oswoiłam i nie przeszkadza mi tak bardzo. Chociaż moje diabły lubią popić a potem podgryźć klatke i znowu popić, żebym wyszła z siebie i obok stanęła. Najlepiej im to wychodzi jak pracuję albo pisze pracę licencjacką (tzn. zbieram siły, żeby pisać :D ) Moje poidełko jest z trixie i nie ma tej gumeczki i może dlatego to jest takie uciążliwe?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Hałasujące poidełko- rozstroj nerwowy

Post autor: Paul_Julian »

Trixie i 'no name" tez nie mają gumeczki. To tylko uszczelka. Może rurka poidełka stuka o pręty i to przez to słychac glosniej ? wtedy faktycznie gumka by pomogła, bo nie będzie wibracji.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Hałasujące poidełko- rozstroj nerwowy

Post autor: smeg »

http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/wyp ... zoni/31068 - niektórzy mają dla szczurów takie poidełko. Ono nie ma kuleczki, tylko taką końcówkę, którą szczur wciska języczkiem i podobno jest bardzo ciche. Problemem może być fakt, że niektóre szczurki nie potrafią z niego pić, ale jednak z tego co czytałam większość z czasem się nauczyła ;) Sama planuję je kupić.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Paula_13
Posty: 378
Rejestracja: śr lis 24, 2004 10:06 pm
Lokalizacja: Świdnica

Re: Hałasujące poidełko- rozstroj nerwowy

Post autor: Paula_13 »

Dziekuję Wam ślicznie za pomoc. Poeksperymentuję z różnymi poidełkami.
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Hałasujące poidełko- rozstroj nerwowy

Post autor: dusiaczek »

ja mam jedno hałasujące ale jestem do tego rpzyzwyczajona od dziecka mając gryzonie, ale teraz kupiłam Trixie i jest tak cichutnie że nawet nie wiem kiedy piją śpiąc z uchem przy klatce.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Maszka
Posty: 1605
Rejestracja: sob paź 17, 2009 2:04 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Hałasujące poidełko- rozstroj nerwowy

Post autor: Maszka »

smeg pisze:http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/wyp ... zoni/31068 - niektórzy mają dla szczurów takie poidełko. Ono nie ma kuleczki, tylko taką końcówkę, którą szczur wciska języczkiem i podobno jest bardzo ciche.
Ciche? Ja miałam (Dopóki beże nie przyszły. Nie wiedziały jak z nim sobie poradzić, więc obgryzły plastik i już strumieniem leciało. Dodam, że piętro wyżej było kulkowe...) i na pewno tak bym o nim nie powiedziała. Zależy też od szczura. U mnie jedna samiczka podnosiła językiem, trzymała i skapywało jej prosto do pyszczka. Nic nie było oczywiście słychać. Ale jak reszta piła, to gorzej niż kulkowe. Stukały niemiłosiernie.

http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/wyp ... zoni/30839 teraz mam to, nie jest takie złe. Do najcichszych nie należy, ale pod tym względem jest lepsze od Sippy. I nie cieknie! Wreszcie się takiego doczekałam :)
Awatar użytkownika
sasza&masza
Posty: 1270
Rejestracja: czw sie 19, 2010 4:20 pm
Numer GG: 9176574
Lokalizacja: Lublin

Re: Hałasujące poidełko- rozstroj nerwowy

Post autor: sasza&masza »

http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/wyp ... zoni/31069

Ja to poidełko polecam bo moim zdaniem jest ciche i godne polecenia;p
Dog&cat: Vega i Zuza
Ratz: Arkadia Melania Nayeli Malibu Aniołki[*]
Awatar użytkownika
albireo
Posty: 92
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 10:11 am

Re: Hałasujące poidełko- rozstroj nerwowy

Post autor: albireo »

Ogólnie chcę zgłosić skargę. Do tej pory hałasujące poidełko mi nie przeszkadzało. Od kiedy przeczytałam ten post doprowadza mnie do szału...
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hałasujące poidełko- rozstroj nerwowy

Post autor: StasiMalgosia »

A może masz zasuche powietrze w pokoju, to nie zdrowe dla ciebie i ogonów, kup sobie takie coś na grzejnik i zobacz czy pomoże. W zime jest mniej wilgoci w powietrzu plus grzanie i pić chce się bardziej.
Obrazek
Awatar użytkownika
aneczkaa
Posty: 697
Rejestracja: wt mar 08, 2011 12:08 pm

Re: Hałasujące poidełko- rozstroj nerwowy

Post autor: aneczkaa »

Ja mam Trixie i zazwyczaj nie hałasuje, ale nieraz jak się przekrzywi, to też jest dość głośne.
Awatar użytkownika
Tikus
Posty: 32
Rejestracja: sob lis 12, 2011 8:55 pm

Re: Hałasujące poidełko- rozstroj nerwowy

Post autor: Tikus »

sasza&masza pisze:http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/wyp ... zoni/31069

Ja to poidełko polecam bo moim zdaniem jest ciche i godne polecenia;p
Ja mam takie samo i powiem Ci że mi zaczęło cieknąć po paru dniach/tygodniach sama już nie pamiętam ale na pewno mniej to cieknie niż moje drugie ;)
Człowiek szlachetny wymaga od siebie, prostak od innych
Z nami Fretka, Pestka, Watka
Za TM Kropka, Liza, Plamka, Liza ;(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Hałasujące poidełko- rozstroj nerwowy

Post autor: Paul_Julian »

Drinky tez pokapuje. Ale chyba lepiej wytrzeć półkę raz na jakiś czas , ale miec pewność, ze poidełko się nie zatyka. A i tak wodę trzeba zmienic codziennie.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Hałasujące poidełko- rozstroj nerwowy

Post autor: Magdonald »

Odkopuję temat, bo minął już rok od ostatniej w nim odpowiedzi, więc na rynku mogły pojawić się też nowe poidełka, a Wy mieliście okazję przez ten czas pewnie też "przetestować" masę innych.

Tak jak autorka tematu mam problem z głośnym poidełkiem, dokładniej takim:
http://twojezoo.pl/classic-poido-mini-g ... -3675.html
Ogólnie jest ok, nie cieknie, nie zacina się, ale straaasznie hałasuje.

Ostatnio chodzę niewyspana, bo gdy tylko próbuję zasnąć, rozprasza mnie jego stukanie. Próbowałam różnych "trików", żeby je wyciszyć, ale to nic nie daje. Postanowiłam więc zainwestować w poidło, które będzie ciche. Problem tylko, że nie mam pojęcia jakie wybrać, żeby znów nie zrobić sobie przykrej niespodzianki.

Mam też jedno takie:
http://zdrowyzwierzak.pl/product-pol-43 ... eskie.html
Jest porównywalnie cichsze, zresztą o wiele od poprzedniego, ale strasznie duże i jedno takie w klatce wystarczy. Jednak na 4 szczurki potrzebuję jakichś zapasowych, gdyby nagle wszystkim zachciało się pić :D


Macie może jakieś sprawdzone ciche poidełka?
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”