Polarkowy wiszący domek

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
treehouse
Posty: 406
Rejestracja: wt paź 18, 2011 11:56 pm
Lokalizacja: USA

Polarkowy wiszący domek

Post autor: treehouse »

Witam,

Nie wiem czy juz był ten temat, trudno się przebić, ale chciałabym się poradzić a może nawet odradzić.

Powiem tak, nie zdawałam sobie sprawy z konsekwencjami podczas zakupu polarkowego domku i polarkowej tubki, które notabene, moje szczuraski uwielbiają. (Domek wisi na 3 piętrze zdala od kuwety) Otóz odkąd zadomowiły się w nich, sierść wszystkich trzech dziewczynek po dwóch dniach śmierdzi moczem. Zmieniam im ściółkę i myję klatkę, piorę polarki co dwa dni, mimo to przesiąkają zapachem moczu strasznie. Najbardziej śmierdzioszy Karlinia zwana ostatnio Tatanką :) Karlinia jest reksem i chyba właśnie z powodu kłębiatego futerka zapach na niej jest tak intensywny, choć nie wykluczam, że moze być też obsikiwana przez współlokatorki, które nie tyle co ją odstawiły, raczej ustawiły ja na końcu hierarchii. Niemniej dla porównania pachnąca dotąd Duleczka, która zanim pojawiły się dwie inne dziewczynki mieszkała w domku z plastiku wyłożonym polarkiem, teraz śmierdzioszy moczem. Wszystkie trzy załatwiają się w jednym rogu klatki- Duleczka je tego nauczyła i nakazała robić tam i tylko tam, a jednak wszystkie obsikują domek polarowy i śmierdzioszą.

Pytania
1.Nie myłam szczurków, choć poważnie zastanawiam sie nad kąpielą dla Karlini.
2.Wszystkie trzy kochają spać na 3 piętrze, jaki domek zainstalować żeby tak nie przesiakał moczem? Dodam, że nie znalazłam oferty na domek wiszący ( z dachem, bo tylko taki wchodzi w grę, mając na uwadze upodobania moich dziewczynek) z plastiku, nie mam też pomysłu jak taki wykonać. Są drewniane, ale to juz na wstepie odpada.
3.Czy to mozliwe, że Karlinia jest przez nie z wyrachowaniem obsikiwana stale?

Dziękuję i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Polarkowy wiszący domek

Post autor: Niamey »

treehouse, a co masz dokładnie na myśli mówiąc domek wiszący z dachem? Taką kostkę?
treehouse
Posty: 406
Rejestracja: wt paź 18, 2011 11:56 pm
Lokalizacja: USA

Re: Polarkowy wiszący domek

Post autor: treehouse »

Tak, z miejscem dla 3 dziewczynek. Ale musi być na piętrze, a co sie z tym wiąże musi być jakaś zaczepiana inaczej spadnie na dół podczas lokowania się w niej.
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Polarkowy wiszący domek

Post autor: Niamey »

myślę, że jest mnóstwo osób, które szyją takie rzeczy. Jesteś w Stanach, prawda? Zajrzyj na forum goosemoose, tam się pewnie ogłaszają

http://i772.photobucket.com/albums/yy4/ ... C05302.jpg tutaj przykładowy domek
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Polarkowy wiszący domek

Post autor: smeg »

A sputnik? http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/tra ... zur/168858 Szczury go uwielbiają, a ja w swoim wywierciłam u dołu dziurkę, przez którą wypływa mocz, więc szczurki nie leżą w kałuży sików ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
treehouse
Posty: 406
Rejestracja: wt paź 18, 2011 11:56 pm
Lokalizacja: USA

Re: Polarkowy wiszący domek

Post autor: treehouse »

Niamey pisze:myślę, że jest mnóstwo osób, które szyją takie rzeczy. Jesteś w Stanach, prawda? Zajrzyj na forum goosemoose, tam się pewnie ogłaszają

http://i772.photobucket.com/albums/yy4/ ... C05302.jpg tutaj przykładowy domek
No właśnie podobny mam i cały sęk w tym, że wg mnie nie sprawdza się :)
treehouse
Posty: 406
Rejestracja: wt paź 18, 2011 11:56 pm
Lokalizacja: USA

Re: Polarkowy wiszący domek

Post autor: treehouse »

smeg pisze:A sputnik? http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/tra ... zur/168858 Szczury go uwielbiają, a ja w swoim wywierciłam u dołu dziurkę, przez którą wypływa mocz, więc szczurki nie leżą w kałuży sików ;)
Ciekawe rozwiązanie :) Poszukam na e-bayu. Dziekuję za podpowiedź.
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Polarkowy wiszący domek

Post autor: Niamey »

a możesz jeszcze raz wytłumaczyć co dokładnie się nie sprawdza? Tzn. że zasikują szybko? Niestety takie są właściowości polaru. A sputnik bardzo polecam :)
treehouse
Posty: 406
Rejestracja: wt paź 18, 2011 11:56 pm
Lokalizacja: USA

Re: Polarkowy wiszący domek

Post autor: treehouse »

Niamey pisze:a możesz jeszcze raz wytłumaczyć co dokładnie się nie sprawdza? Tzn. że zasikują szybko? Niestety takie są właściowości polaru. A sputnik bardzo polecam :)
:)

No właśnie to, że odkad go mają ich sierść capi moczem. Krótko wszystkie trzy to chodzący kłębiasty kibelek rodem z Centralnego. Przy plastikowym domku nie było tej opcji, pomimo, że miał dywan z polaru, niestety ten co mam stał się za mały na trójkę, która bardzo szybko rośnie.

A co do sputnika, nie widziałam tutaj czegoś podobnego fizycznie, tylko na eBayu. Niestety mam słabą wyobraźnię przestrzenną i zastanawiam się, czy 3 krówki w jednym takim się zmieszczą. Nie ma opcji żeby spały osobno, prędzej powalą sie jedna na drugą :)
Awatar użytkownika
carrie17
Posty: 353
Rejestracja: sob paź 01, 2011 10:31 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Polarkowy wiszący domek

Post autor: carrie17 »

Ktoś kiedyś mi pisał, że do sputnika XL wlezą 4 samce ;) tylko że z tego co teraz patrzyłam zooplus działa tylko w Europie. Ale możesz przeszukać internetowe sklepy amerykańskie, na pewno mają coś podobnego do takiego sputnika (myślę, że mogą nawet mieć większy wybór, w końcu to Ameryka :D ) ewentualnie pobuszuj po tamtejszych zoologach. Ja póki co mam jednego szczurka i z niego jest straszny czyścioch: jak ma potrzebę to z najwyższej półki pędzi do kuwety i załatwia się na żwirek. Nigdy nie obsikał hamaczka czy domku. Zobaczymy jak to będzie jak za tydzień z jednego szczura zrobi się 5 ::)
treehouse
Posty: 406
Rejestracja: wt paź 18, 2011 11:56 pm
Lokalizacja: USA

Re: Polarkowy wiszący domek

Post autor: treehouse »

@ carrie17

Zoologi są sprawdzone, nie ma sputników, bywam w nich prawie codziennie i nigdy czegos takiego nie widziałam. Tu są tylko 2 sieci PetSmart i Petco. Każda z sieci ma prawie identyczny asortyment. Zresztą hamaczków polarowych tez w tych sieciach nie uwidzisz :)
Są małe prywatne sklepy, w okolicy ( promień około 50 km) ale też tam nie widziałam. Oczywiście pozostaje eBay z szerokim asortymentem, ale trudno mi określić czy rozmiar XL będzie wystarczający. Ciekawym jest to, że na amerykańskich forach tematycznych kochający szczurki wcale nie chcą takich rzeczy, twierdzą, ze to niepotrzebne, że domek stojacy z kartonu jest najlepszy. Generalnie nie lubi się tu "udziwnień" typu sputnik :D Ale mniejsza o wiekszość.

Gratuluję powiekszenia rodziny ;)

pozdrawiam
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Polarkowy wiszący domek

Post autor: dusiaczek »

"teoretycznie" XL jest na 4 szczury, praktycznie i 7 tam wejdzie, no bo jak mozna nie wejsc jak jeszcze centymetr miejsca jest! ^^
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
treehouse
Posty: 406
Rejestracja: wt paź 18, 2011 11:56 pm
Lokalizacja: USA

Re: Polarkowy wiszący domek

Post autor: treehouse »

dusiaczek pisze:"teoretycznie" XL jest na 4 szczury, praktycznie i 7 tam wejdzie, no bo jak mozna nie wejsc jak jeszcze centymetr miejsca jest! ^^
:D

Przekonałaś mnie :) Będzie sputnik xl , który tutaj jest niedostępny, ale znajomi z Europy zamówią i prześlą:) Mam tylko nadzieję, ze Dulcia go zaakceptuje, bo jest wielce wybredna i potrafi strzelić focha :) A jak ona fochuje, to i cała reszta.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Polarkowy wiszący domek

Post autor: Niamey »

treehouse - zerknij np. do tych tematów - tutaj ludzie mają w klatkach zdecydowanie więcej rzeczy niż tylko kartonowe pudełka ;)
temat o sputnikach http://www.goosemoose.com/rfc/index.php ... msg4737146
zdjęcia klatek http://www.goosemoose.com/rfc/index.php?topic=4043541.0
na pewno mają tam też kontakty do osób szyjących fajne domki i hamaki - w sklepach pewnie takich nie znajdziesz
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polarkowy wiszący domek

Post autor: Sky »

dusiaczek pisze:"teoretycznie" XL jest na 4 szczury, praktycznie i 7 tam wejdzie, no bo jak mozna nie wejsc jak jeszcze centymetr miejsca jest! ^^
u mnie jak wlezą dwa, to już ciasno, ale trzeci zawsze musi się dopchać. nie wyobrażam sobie tam 4, a już na pewno 7 szczurów :D
chociaż po chwili namysłu... nie, pewnie wepchną się jak sardynki w puszcze. dobra :P
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”