Koszyczki w klatce

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Mati90
Posty: 63
Rejestracja: śr gru 28, 2011 11:24 am

Koszyczki w klatce

Post autor: Mati90 »

Na fotkach z klatkami widziałem podwieszane plastikowe koszyczki. Na przykład tu: http://imageshack.us/photo/my-images/40/dsc6115a.jpg/ Chcę się zapytać czy musza one być głębokie i do czego tak na prawdę służą oraz czy nasypać tam jakiejś ściółki, żwiru czy zostawić puste? I czy można dać plastikowe tacki jako półeczki (i czy też tam coś nasypać)?
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Koszyczki w klatce

Post autor: noovaa »

Ja do koszyczków daję szmatki :) ... żeby się miękko spało.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Mati90
Posty: 63
Rejestracja: śr gru 28, 2011 11:24 am

Re: Koszyczki w klatce

Post autor: Mati90 »

noovaa pisze:Ja do koszyczków daję szmatki :) ... żeby się miękko spało.
Aha, a to są szmatki takie zwykłe kuchenne czy jakiś inny materiał? I czy często wymieniasz na przykład jak zasikają czy można prać?
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Koszyczki w klatce

Post autor: zuzka-buzka »

"Szmatkami" nazywamy wszystkie materiały, które dajemy szczurkom. ;) U mnie są to stare ubrania, które nie nadają się już do chodzenia lub pocięty koc, u innych też ;)
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Mati90
Posty: 63
Rejestracja: śr gru 28, 2011 11:24 am

Re: Koszyczki w klatce

Post autor: Mati90 »

zuzka-buzka pisze:"Szmatkami" nazywamy wszystkie materiały, które dajemy szczurkom. ;) U mnie są to stare ubrania, które nie nadają się już do chodzenia lub pocięty koc, u innych też ;)
Aha okej :D To wyszperam jakiś stary ciuszek i im dam. A ponownie zapytam czy można je prać czy trzeba za każdym razem coś nowego dać szczuraskom? :P
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Koszyczki w klatce

Post autor: noovaa »

Ja od czasu do czasu kupuję w lumpeksie jakiś polarowy koc, bluzę etc. i tnę to na szmatki.

Wymieniam jak zaczynają śmierdzieć ( u mnie codziennie, bo moje sikają pod siebie ) i piorę. Wywalam, jak są zbyt pogryzione by się do czegoś nadawać :).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
szop
Posty: 120
Rejestracja: sob paź 29, 2011 4:03 pm

Re: Koszyczki w klatce

Post autor: szop »

ja koszyki u mnie w klatce montuje na druciki lub paski zaciskowe do kabli i wkładam do środka ręcznik papierowy :P
ze mną: Lilo i Sophie

zapraszam wszystkich:
Szczury Szopa - http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33688
SweetRose542
Posty: 34
Rejestracja: wt lis 01, 2011 2:04 pm
Lokalizacja: Opole

Re: Koszyczki w klatce

Post autor: SweetRose542 »

Mam taki problem. Bo moja szczurcia strasznie pogryzła koszyczek. Kompletnie sie do niczego nie nadawał. To był jej pierwszy. Kupić nowy ? Nie wiem czy sie opłaca, skoro ma je tak traktować, ale juz nie o to chodzi. Zeby sie nie skaleczyła tym czy coś.
A Wasze tak robiły ? Jest na to jakiś sposób ? ??? :) ;)
Ze mną: Nina, Nadia, Kaśka :)
Za Tęczowym Mostem: Jessie [*] :(
Jesteś odpowiedzialny za to, co oswoiłeś :)
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Koszyczki w klatce

Post autor: Kameliowa »

taki koszyczek przeciez kosztuje max 3 zł :) Opłaca się, jeśli szczur lubi spać w nim.
Moje koszyki tez są poobgryzane, jeśli do przesady, to kupuje nowy w markecie i wymieniam.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
niuniek656
Posty: 41
Rejestracja: sob lip 02, 2011 10:14 am

Re: Koszyczki w klatce

Post autor: niuniek656 »

a ja do moich koszykow wrzucam sianka troche ;) moim Wariatom jak sie podoba to znosza wiecej z dołu albo zrzucaja z koszyka:P
Awatar użytkownika
thevill
Posty: 36
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 1:01 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koszyczki w klatce

Post autor: thevill »

moj szczurek ma jeden podobny koszyk powieszony a do niego wsadzilem swoja koszulke i bardzo lubi tam spac ;p szczególni lub wchodzic pod ta koszulke przed snem ;p
Obrazek
Awatar użytkownika
Hooda
Posty: 183
Rejestracja: śr maja 09, 2012 4:40 pm
Lokalizacja: Krotoszyn
Kontakt:

Re: Koszyczki w klatce

Post autor: Hooda »

A moje szczury urządziły sobie w koszyku toaletę... Kiedyś tam spały, ale od czasu, gdy są hamaki, nogawki i inne rzeczy, to zabierają z koszyka ręcznik papierowy, wleką go do nogawki, a do koszyka sikają, zamiast na ściółkę. Próbowałam już ją nawet nawilżyć zapachami z koszyka, ale nie zmieniły zdania. Sikają do koszyka i tyle ::)
Awatar użytkownika
falabella
Posty: 327
Rejestracja: pn lut 06, 2012 11:23 pm
Numer GG: 7877549
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Re: Koszyczki w klatce

Post autor: falabella »

Haha, mam tak samo :D Mkbewe zlodziej ręczników z koszyka. Dlatego nie wieszam już :(
Ogonki: Kropek, Brat Kropka, Abu, Harry of Zirrael, Eyjafjallajökull
Za TM: Piotrek [*] Koksu [*] Bartek [*] Mariusz [*], Mariusz [*], Mkbewe [*], Dyzio [*].
Awatar użytkownika
Hooda
Posty: 183
Rejestracja: śr maja 09, 2012 4:40 pm
Lokalizacja: Krotoszyn
Kontakt:

Re: Koszyczki w klatce

Post autor: Hooda »

Ja chyba zostanę przy koszykach, bo lepiej, że sikają w koszyk niż w hamak :D
Awatar użytkownika
Ksyna
Posty: 136
Rejestracja: czw gru 27, 2012 1:25 pm
Lokalizacja: Słupsk

Re: Koszyczki w klatce

Post autor: Ksyna »

U mnie jest podobna sprawa z siusianiem do koszyka, ale codziennie wymieniam w nim szmatki oraz przecieram na mokro, potem na sucho i jest ok ;)
Moje dzieci: Sassy, Pansy, Rifle, Sky
Za TM: Nena 15.12.2012 - 16.03.2013, Mia 14.06.2012 - 05.01.2015, Joy 12.09.2012 - 09.03.2015
Nasz temat: http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38876
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”