Budowa wyposazenia. Pytania...

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: Budowa wyposazenia. Pytania...

Post autor: Rajuna »

z budowlanych rzeczy najlepsze są rury drenażowe, 10cm za metr kosztuje coś koło 3-4zł. Szczur się nie ślizga, łatwo umyć, generalnie fajna sprawa. Zwłaszcza długie odcinki się szczurom podobają jako przejścia z samej góry na sam dół :)
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
bzlcff
Posty: 38
Rejestracja: czw mar 22, 2012 2:53 pm
Lokalizacja: Zamosc

Re: Budowa wyposazenia. Pytania...

Post autor: bzlcff »

hmm... tak teraz na mysl mi przyszlo...
puki szczurki sa male to nie bedzie im przeszkadzac za mala klatka? Taka "po chomiku"...
Tak wiem ze nie mozna bo wymiary zle itd... Ale boje sie niekontrolowanych wycieczek...
Taki okres przejsciowy trwalby jakis tydzien, max dwa... Poprostu czas na aklimatyzacje...
No chyba za trafi mi sie cos wyrosnietego ;)
Sory za pismo.... Brak polskich znakow czasem i mnie dobija...
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Budowa wyposazenia. Pytania...

Post autor: Paul_Julian »

Na jakis tydzien, dwa mogą . Czasem sie daje chore szczurki do mniejszej klatki, albo zanim się je połączy.
Byle potem te 2 tygodnie nie przerodziły sie w 2 miesiące, albo i dluzej.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: Budowa wyposazenia. Pytania...

Post autor: Rajuna »

Klatka musi mieć za najmniejszy wymiar długość szczura + zapas ;) jeśli masz maluszki, które mają 10cm, to tydzień czy dwa w klatce 40x25x45 im nie zaszkodzi, bo nawet jak podrosną, nadal jest miejsce. Te wymiary minimum "40cm najkrótszy bok", podawane dla ludzi, którzy planują kupić klatkę mając maluszki, ale trzymać je w niej całe życie. Rozumiesz o co chodzi ;) Jak mam maluchy u siebie, to mam dla nich klatkę 40x35x60, która nie nadaje się nawet dla jednego dorosłego szczura, ale maluchy mogą w niej być dopóki nie podrosną tak, żeby nie przełazić przez pręty w większej klatce.
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
bzlcff
Posty: 38
Rejestracja: czw mar 22, 2012 2:53 pm
Lokalizacja: Zamosc

Re: Budowa wyposazenia. Pytania...

Post autor: bzlcff »

rozumiem ;)
Wieksza klatka jest i wlasnie koncze robic wyposarzenie jakies...Jej wymiarow nie pamietam, ale kalkulator twierdzil ze dwa spokojnie moga w niej mieszkac... W malej siedzialyby dopuki nie podrosna na tyle zeby pomiedze pretami nie przeszly... A potem przeprowadzka do stalej klatki :)


Zeby za bardzo nie odbiegac od tematu.... Jest jakas roznica czy "drzwi" do domku sa okragle czy kwadratowe?
Sory za pismo.... Brak polskich znakow czasem i mnie dobija...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”