Budowa wyposazenia. Pytania...

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
bzlcff
Posty: 38
Rejestracja: czw mar 22, 2012 2:53 pm
Lokalizacja: Zamosc

Budowa wyposazenia. Pytania...

Post autor: bzlcff »

Witam...
Konczac kompletowanie rzeczy do klatki i doszedlem do wniosku ze brakuje troche jeszcze....
A co do pytan:
- Czy obojetne jest z jakiego drzewa robi sie domek etc?
- Domek musi byc calkowicie zabudowany zeby szczurasy mialy troszke prywatnosci?
- Jaka minimalna srednice moze miec tunel?
- Tunel z rur oslonowych do kabli(zebrowane w srodku wiec latwo w nich chodzic im bedzie) to dobry pomysl?


Chyba narazie tyle ;)
Sory za pismo.... Brak polskich znakow czasem i mnie dobija...
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Budowa wyposazenia. Pytania...

Post autor: noovaa »

Drzewo musi być liściaste.

U nas domków nie ma w ogóle. Moje szczury śpią w hamakach i zakopują się szmatkach w koszykach jak chcą się schować.

Rura powinna mieć chyba minimum 10cm ( nie jestem pewna czy nie więcej ) średnicy. Świetnie się sprawdzają rury PCV.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
bzlcff
Posty: 38
Rejestracja: czw mar 22, 2012 2:53 pm
Lokalizacja: Zamosc

Re: Budowa wyposazenia. Pytania...

Post autor: bzlcff »

Ehhh.... A ja jak na zlosc posiadam jakies 600m2 drewna sosna/swirk czy cos podobnego do paneli....
Sory za pismo.... Brak polskich znakow czasem i mnie dobija...
bzlcff
Posty: 38
Rejestracja: czw mar 22, 2012 2:53 pm
Lokalizacja: Zamosc

Re: Budowa wyposazenia. Pytania...

Post autor: bzlcff »

Co myslicie o takich materialach jak: plyty wiorowa, plyta karton gips, metal.... W skrocie wszystko co wystepuje na budowach :)
Sory za pismo.... Brak polskich znakow czasem i mnie dobija...
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Budowa wyposazenia. Pytania...

Post autor: KITEgirl »

karton, drewno itp szybko nasiąkną moczem i będą śmierdzieć. a płyta kartonowo-gipsowa pewnie będzie z radością obgryzana a nie wiem czy to zdrowe.
bzlcff
Posty: 38
Rejestracja: czw mar 22, 2012 2:53 pm
Lokalizacja: Zamosc

Re: Budowa wyposazenia. Pytania...

Post autor: bzlcff »

A np: jakby zrobic przejscia pomiedzy polkami z profili aluminiowych? Szerokie na jakies 6-7 cm i nie liczac koncow brak ostrych krawedzi(konce tez jakos da sie zabezpieczyc)... Zly pomysl? Moze jakies rady macie?
Sory za pismo.... Brak polskich znakow czasem i mnie dobija...
Awatar użytkownika
Agusta
Posty: 1001
Rejestracja: ndz mar 11, 2012 10:21 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Budowa wyposazenia. Pytania...

Post autor: Agusta »

Najlepszy będzie plastik i materiał. Materiał łatwo wymienić a z plastiku można wszystko zmyć.
Z płytą kartonowo - gipsową bym nie ryzykowała. Szczur może tego podjeść bo przypomni mu to smak wapna.
Jeśli chodzi o budowlane rzeczy to i cegieł bym tam nie wstawiała. Ewentualnie kamienie - gładkie.
Moje Puchate: Milu Lilu Jadwiga Beza Ważka < : ) ~~
...::: Zajrzyj do nas :::...
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Budowa wyposazenia. Pytania...

Post autor: Malachit »

Profile aluminiowe bardzo szybko mogą zardzewieć, szczury nie zwracają szczególnej uwagi gdzie sikają :P
Z budowlanych rzeczy nadają się plastikowe rury i panele na półki.
Wyszukiwarka nie gryzie
bzlcff
Posty: 38
Rejestracja: czw mar 22, 2012 2:53 pm
Lokalizacja: Zamosc

Re: Budowa wyposazenia. Pytania...

Post autor: bzlcff »

Z rur mam niestety aktualnie za maly rozmiar :( A co do rdzewienia profili to zadem problem bo po 1 aluminium az tak szybko nie rdzewieje a zwymiana 3 przejsc to 10min zabawy... A tego mam pod dostatkiem... ;)
Najgorsze to tunele bo 10 cm srednicy to jednak duzo i ciezko bedzie... myslalem bardziej na 8 cm... Ale jak 10 minimum to trzeba bedzie to jakos wymyslec.
cegiel niemam zamiaru tam wstawiac... Mam za to pelno rur od klimatyzacji :D Niestety wszystko metalowe... Ale jak okaze sie ze "kwasowka" to jest to sprobuje... Najwyzej po tygodniu czy dwoch bede zmuszony zmienic im wystroj ;)
Najbardziej martwi mnie ich bezpieczenstwo... Materialow mam sporo ale niewiem co wybrac... Narazie zaluje tylko ze drewno trujace i niemozna go uzyc...
Sory za pismo.... Brak polskich znakow czasem i mnie dobija...
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budowa wyposazenia. Pytania...

Post autor: ssylvusia »

Tak, jak dziewczyny wcześniej pisały, lepiej nie wkładać do klatki drewnianych akcesoriów, bo za chwilę wszystko będzie śmierdzieć i gwarantuję Ci z doświadczenia, że szorowanie nie pomaga. Nawet panele podłogowe sprawdzają się tylko na krótką metę.

Metalowe elementy, nawet jeśli nie zardzewieją, to wg mnie są mało sympatyczne dla ogonów, zimne, śliskie, fuj... :)

Urządzenie klatki w plastiku naprawdę nie jest drogie (ostatnio kupiłam w Carrefourze 4 deski do krojenia i masę koszyczków i wydałam na to 40zł). A jeśli masz takie szczury jak ja, tzn nie lubujące się w zjadaniu wyposażenia, to na pewno taki zestaw posłuży na bardzo, bardzo długo.
bzlcff
Posty: 38
Rejestracja: czw mar 22, 2012 2:53 pm
Lokalizacja: Zamosc

Re: Budowa wyposazenia. Pytania...

Post autor: bzlcff »

Juz troche problem sie rozwiazal :)
"Okradlem" pobliski sklep z rur kartonowych... 1 cm grubosci i jakies 3 metry dlugosci :) Tuneli zapas mam :) Jeszcze musze skoczyc do NOMI po poleczki i pomyslec nad domkiem...
Szczurki bardzo "olewaja" sciany w domku?
Sory za pismo.... Brak polskich znakow czasem i mnie dobija...
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budowa wyposazenia. Pytania...

Post autor: ssylvusia »

Szczurki obsikują wszystko, co stanie na ich drodze ;)

Najlepszym rozwiązaniem na domki są doniczki, albo złączone ze sobą koszyczki plastikowe.
anka28
Posty: 707
Rejestracja: pt gru 02, 2011 4:28 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Budowa wyposazenia. Pytania...

Post autor: anka28 »

ja połączyłam dwa kolanka (maja właśnie średnicę ok 10cm i mają tunelo/kryjówko/sypialnię
rurę kartonową taką grubą po duużej foli spożywczej też mają ona ma ok 8cm średnicy jeszcze się nadaje dla moich 6 miesięcznych i mają co obrywać,tylko to wymieniać trzeba zależy co w tym robiąO0
Misia [*] Whisky [*] Mamba [*] Imbir [*] Paszczusia [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34050
bzlcff
Posty: 38
Rejestracja: czw mar 22, 2012 2:53 pm
Lokalizacja: Zamosc

Re: Budowa wyposazenia. Pytania...

Post autor: bzlcff »

polecam isc do sklepu z dywanami i ladny usmiech do sprzedawcow... Rury nawet 15 cm srednicy, grube scianki i pare metrow dlugosci mozna dostac :) a z paru metrow wyjdzie nawet kilka domkow :) Ja dzis tak robilem ;)
Sory za pismo.... Brak polskich znakow czasem i mnie dobija...
anka28
Posty: 707
Rejestracja: pt gru 02, 2011 4:28 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Budowa wyposazenia. Pytania...

Post autor: anka28 »

hmmm tam gdzie moje panny śpią to czasem mimo polarów i ręczników papierowych w ciągu doby robi się bajoro dlatego legowisko mają w koszyku/hamaku plastikowe rury ja się uprą, tekturowych do spania bym nie dała ale do łażenia są spoko 8)
Misia [*] Whisky [*] Mamba [*] Imbir [*] Paszczusia [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34050
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”