Wyposazenie i przeróbka klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Przemek9
Posty: 6
Rejestracja: sob mar 31, 2012 10:51 pm

Wyposazenie i przeróbka klatki

Post autor: Przemek9 »

Witam.
mam taka klatke http://allegro.pl/klatka-60x40x70-dla-s ... 14282.html i planuje w niej miec 2 szczurki samce , lecz jest ona troche za wysoka do mojego pokoju i nie wyglada zbyt dobrze przy meblach i mam taki plan zeby usunac gorne pietro , a wejscie poprostu schodami przykryc i opaskami zaciskowymi przymocowac zeby nie moglby swobodnie wychodzcic z klatki .

Mam tez pytanko co do wyposażenia , planuje kupic doniczke duza z czerwonej cegły , przeciaz ja na pol w pionie i z polowki zrobic domek i umiescic go na samym dole , pietro wyzej dalbym rury plastikowe takie PCV szerokosc czytalem ze najlepiej 10cm, i pytanie jest czy tac 1 rure duza czy np. 2 oddzielne polorzone blisko siebie ? na gorze planowalem hamak taki wiekszy zeby spokojnie oba szczurki sie tam zmiescily.
Macie jakies pomysly jak moge urzadzic ta klatke? i jak moge bez wiekszych szkód na klatce usunac to gorne pietro?
Awatar użytkownika
carrie17
Posty: 353
Rejestracja: sob paź 01, 2011 10:31 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Wyposazenie i przeróbka klatki

Post autor: carrie17 »

Przede wszystkim pomyśl nad wymianą tych prętowych pięter, możesz pokryć je jakąś tkaniną, albo po prostu wyjąć i zamontować jakieś tacki/półeczki (chodzi o to, że szczurkom źle się chodzi po takich pięterkach, mogą mieć później problemy z łapkami). Co do wyposażenia, to fajnie sprawdzają się różne materiałowe hamaczki, domki, tunele, tutaj na forum dziewczyny ładne zestawy szyją :) oprócz tego rury to dobry pomysł, wydaje mi się, że lepsze będą dwie krótsze. A co jeszcze dołożysz do klatki to już sam zobaczysz jak to będzie się sprawowało, generalnie liczy się pomysł i inwencja. Bo czasem z tanich, niby nie potrzebnych rzeczy można stworzyć coś fajnego.

Co do usuwania tego piętra to nie wiem czy to jest dobry pomysł, a sama klatka jest ładna i w odpowiednim miejscu nie powinna brzydko wyglądać w pokoju. No i nie za bardzo rozumiem co znaczy 'wejście przykryć schodami', więc tę kwestię zostawiam bez komentarza ;)
Awatar użytkownika
Marzka95
Posty: 1230
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 9:59 pm
Numer GG: 10004599
Lokalizacja: Opole

Re: Wyposazenie i przeróbka klatki

Post autor: Marzka95 »

A ja bym ci poleciła takie klatki:
http://allegro.pl/klatka-dla-szynszyla- ... 60327.html <--- ja mam taką i sobie chwalę
http://allegro.pl/klatka-dla-gryzoni-sk ... 21405.html <--- taka jak na górze tylko wersja z hamaczkiem
http://allegro.pl/super-klatka-dla-szyn ... 83138.html <--- możesz poprosic o wymianę karuzelki na półkę
http://allegro.pl/super-klatka-dla-szcz ... 83116.html <--- oprócz takiej masz też wersje z hamakiem ale nie chce mi się już wklejać

;D
Jogi Leon Julian Galaxy Gold
['][']['] Sisi Tosia Lili Lori Rózia [']['][']
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Wyposazenie i przeróbka klatki

Post autor: KITEgirl »

Przemek9 skoro masz już tą klatkę to zmień rozstawienie pięterek. wychodzi po 17,5 cm wysokości piętra. samce rosną duże i nawet nie będą mogły wyprostować się na tylnych łapkach.
zabieranie przestrzeni to też kiepski pomysł.
opaski zaciskowe mogą zostać przegryzione w jedną noc i szczury wyjdą.
z klatek proponowanych przez Marzka95 nie brałabym pod uwagę tych z drewnianymi półkami bo nasiąkną moczem i będą śmierdzieć. osprzęt z nich nie jest ci potrzebny ale dzięki niemu cena jest trochę wyższa.
poszukaj szynszylówki a mebelki zrób sam. plastikowych koszyków przeróżnych jest zatrzęsienie.
Awatar użytkownika
carrie17
Posty: 353
Rejestracja: sob paź 01, 2011 10:31 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Wyposazenie i przeróbka klatki

Post autor: carrie17 »

Klatka nie jest zła, wystarczyłoby, żeby wyjął te piętra i ją jakoś urządził.
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Wyposazenie i przeróbka klatki

Post autor: KITEgirl »

owszem, nie jest zła jeżeli nie utnie góry tak jak planuje. lepiej za dużo niż za mało miejsca.
Awatar użytkownika
carrie17
Posty: 353
Rejestracja: sob paź 01, 2011 10:31 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Wyposazenie i przeróbka klatki

Post autor: carrie17 »

No tak, to pisałam, pomysł bez sensu według mnie, a jeżeli faktycznie klatka 'nie pasuje do otoczenia', to niech sprzeda i kupi inną :)
Awatar użytkownika
Marzka95
Posty: 1230
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 9:59 pm
Numer GG: 10004599
Lokalizacja: Opole

Re: Wyposazenie i przeróbka klatki

Post autor: Marzka95 »

KITEgirl pisze: Marzka95 nie brałabym pod uwagę tych z drewnianymi półkami bo nasiąkną moczem i będą śmierdzieć.
Ale ja mam posmarowane bezbarwnym lakierem nieprzepuszczającym wodę i siuśki. Nic nie śmierdzi, raz na jakiś czas przetrę gąbką a przy większych sprzątaniach wyciągam i normalnie myję pod wodą, wytrę papierem i jest sucha i hop spowrotem do klatki.
Jogi Leon Julian Galaxy Gold
['][']['] Sisi Tosia Lili Lori Rózia [']['][']
Awatar użytkownika
Marzka95
Posty: 1230
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 9:59 pm
Numer GG: 10004599
Lokalizacja: Opole

Re: Wyposazenie i przeróbka klatki

Post autor: Marzka95 »

lakier bezpieczny dla zwierząt, dzieci i otoczenia.
Jogi Leon Julian Galaxy Gold
['][']['] Sisi Tosia Lili Lori Rózia [']['][']
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Wyposazenie i przeróbka klatki

Post autor: KITEgirl »

jeżeli drewno jest dobrze zabezpieczone to ok. ale ludzie często wstawiają zwykłe deski czy płytę i wielkie zdziwienie że oddychać się nie da ::)
Awatar użytkownika
Marzka95
Posty: 1230
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 9:59 pm
Numer GG: 10004599
Lokalizacja: Opole

Re: Wyposazenie i przeróbka klatki

Post autor: Marzka95 »

No chyba, że tak ale ja jestem zadowolona z tych półeczek ;D .
Jogi Leon Julian Galaxy Gold
['][']['] Sisi Tosia Lili Lori Rózia [']['][']
VillGa
Posty: 16
Rejestracja: śr sie 18, 2010 10:09 am

Re: Wyposazenie i przeróbka klatki

Post autor: VillGa »

Ja mam dokładnie taką samą klatkę. Z łatwością usuwa się pięterka, można je przestawiać mocować szerzej, użyć tylko dwóch, do woli.
Awatar użytkownika
julkaa
Posty: 23
Rejestracja: pt cze 01, 2012 4:50 pm

Re: Wyposazenie i przeróbka klatki

Post autor: julkaa »

VillGa pisze:Ja mam dokładnie taką samą klatkę. Z łatwością usuwa się pięterka, można je przestawiać mocować szerzej, użyć tylko dwóch, do woli.
Ja również mam taką klatkę ale na razie nie jestem w stanie usunąć pięterek :'( a chciałam moim wyciągnąć 1 żeby możne było taki duży hamak zrobić ale nie wiem jak usunąć piętra :( wytłumaczysz mi bo jestem jakaś nieogarnięta chyba.
Ze mną Mela i Fiona <3
Awatar użytkownika
falabella
Posty: 327
Rejestracja: pn lut 06, 2012 11:23 pm
Numer GG: 7877549
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Re: Wyposazenie i przeróbka klatki

Post autor: falabella »

Ciężko samemu je wyciągnąć, trzeba mocno wypiąć te zaczepy z krat.
Ogonki: Kropek, Brat Kropka, Abu, Harry of Zirrael, Eyjafjallajökull
Za TM: Piotrek [*] Koksu [*] Bartek [*] Mariusz [*], Mariusz [*], Mkbewe [*], Dyzio [*].
Awatar użytkownika
julkaa
Posty: 23
Rejestracja: pt cze 01, 2012 4:50 pm

Re: Wyposazenie i przeróbka klatki

Post autor: julkaa »

już nie aktualne bo z pomocą taty udało nam się zlikwidować pięterko :D moje maluszki wreszcie mają chamak :)
Ze mną Mela i Fiona <3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”